Завантаження

  UA

  Новини та події
  Новини та події

  Монтажні бригади KMZ Industries завершили зведення унікальних силосів для маслопресового заводу в Молдові

  03.01.2022

  Чотири робочих місяці тривав монтаж шести унікальних конусних силосів СМВУ, які KMZ Industries виготовила на спеціальне замовлення одного з найбільших виробників олії в Молдові DANUBE OIL COMPANY S.R.L. Силоси працюватимуть на новозбудованому заводі в міжнародному молдовському порту Джурджулешти на Дунаї. Діаметр кожного силосу – 11 метрів, сумарна місткість цих ємностей становить 12 330 м куб.

  Особливому продукту – особливе зберігання

  Ткаченко Александр KMZ Industries

  «Індивідуальне замовлення було пов’язано зі специфікою продукту, який зберігатимуть на молдовському МПЗ, – гранульованої та негранульованої макухи соняшнику, – розповідає Олександр Ткаченко, керівник напрямку продуктового маркетингу KMZ Industries. – Це важкосипний продукт, який не може зберігатися у звичайному силосі: через свою високу жирність він налипатиме до стінок (особливо в зимовий період, коли зовнішня температура знижується), зависатиме й утворюватиме так звані склепіння, які згодом загрожують зруйнувати ємність».

  Щоб забезпечити необхідні умови для зберігання такого складного продукту, спеціалісти KMZ Industries виготовили хопери унікальної конструкції, яка дозволяє уникнути таких «побічних ефектів» макухи.

  «По-перше, виготовлені нами силоси мають повністю плоску і гладку стінку – на відміну від стандартних ємностей, що виробляються із гофрованої сталі, – розповідає про особливості розробки Олександр Ткаченко. – Тож продукт ковзатиме вздовж стінок, а не зачіплятиметься і не налипатиме на них. По-друге, на кожному хопері ми встановили магнітно-імпульсні вібратори: вони збурюють потік продукту і таким чином запобігають його підвисанню».

  Унікальне рішення на теренах України

  Рішення, яке KMZ Industries розробила для молдовського замовника, не має аналогів в нашій державі.

  «Прообраз такого рішення – силоси  із гладкою стінкою, теж для зберігання макухи – свого часу були виготовлені нами для одного з українських елеваторів. І вони уже десять років успішно експлуатуються, – зазначає Олександр Ткаченко. – Проте то були силоси на плоскому днищі, і до того ж, вони не утеплювалися. Конусники ж для Молдови – повністю унікальна розробка, яку крім нас ще ніхто не виготовляв в Україні».

  «Тришарові» конструкції з утепленням

  Усі 6 силосів утеплені: мають спеціальну термоізоляцію й додатково обшиті металом. Зроблено це з метою максимально нівелювати різкий перепад температури зовні й усередині силосу в  холодну пору року і таким чином запобігти налипанню продукту.

  «Це свого роду трьохшаровий силос, – пояснює спеціаліст. – Спочатку йде корпус із плоскими стінками, далі – спеціальний утеплювач, який, до того ж, додатково вкритий паробарєром – спеціальною гідроізоляційною мембраною, що перешкоджає потраплянню вологи всередину нього. І нарешті, поверх всього хопер обшитий міцним оцинкованим металом».

  Усі хопери розраховані на нестандартні снігові та вітрові навантаження і роботу в умовах сейсмічно активної зони. Спеціалісти також передбачили спеціальну зварну конструкцію безпосередньо в нижній частині конусу – саме на неї встановили магнітно-імпульсні вібратори.

  А оскільки над силосами паралельно йдуть одразу два транспортери для завантаження ємностей – конструктори передбачили для них нестандартні широкі естакади з проходами для обслуговування, які також відрізняються більшою висотою опор для забезпечення відповідного нахилу самопливів, що забезпечує сходження продукту.

  «Звісно, така потужна конструкція вимагала і високих міцнісних характеристик, – акцентує Олександр Ткаченко. – Усі необхідні розрахунки забезпечувалися конструкторським бюро нашого заводу із залученням проєктної організації «ПроектКонтактСервіс».

  Зведення силосів – черговий виклик для монтажників заводу

  Звичайно, і монтаж таких конструкцій був принаймні вдвічі більш трудомістким порівняно зі стандартними хоперами.

  Степанчук Вячеслав KMZ Industries

  «Процес зведення був дуже складним: нам спочатку треба було зібрати та утеплити дах, змонтувати конусне днище, потім на монтажному спорядженні звести корпус – і при всіх цих процесах не попустити та встановити безліч додаткових елементів, щоб зафіксувати утеплювач та обшивку, – описує черговість Вячеслав Степанчук, директор із будівництва та монтажу KMZ Industries. – Ну, а далі – встановити обшивку й супердифузійну мембрану, а згодом обшити все це металом, встановити сухотруби пожежогасіння, драбини та змонтувати естакади».

  Вирішення безлічі нюансів потребував і сам процес забезпечення монтажу за кордоном бригадами українського виробника.

  «З-поміж  іншого це і оформлення дозволів на роботу в Міграційній службі, і перевезення спеціального обладнання для монтажу на територію іншої держави, і багато інших задач. Процес достатньо кропіткий», – пояснює Вячеслав Степанчук.

  До того ж, монтаж потребував дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки – саме до таких належать усі ОЕЗи.

  «Ми давно маємо такий дозвіл в Україні, тож легалізували його і в Молдові, – розповідає Вячеслав Степанчук. – В принципі всі питання були вирішені досить оперативно, і ми змогли швидко приступити до монтажу на об’єкті».

  Замовник досить багато часу приділив і складанню угоди по монтажу – тут прописували максимум деталей.

  «Клієнт раніше мав негативний досвід з іншою монтажною організацією, тому хотів максимально підстрахуватися, – пояснює очільник монтажного відділу. – Але коли побачив оперативність і якість монтажу, яку забезпечила наша бригада, та ще й із такою особливою конструкцією, то був приємно вражений».

  Як відомо, в KMZ Industries працюють не сезонні, а постійні монтажні бригади. Усі спеціалісти тут із досвідом, є такі, що збирають елеваторне обладнання більше 15 років. Завдяки їхньому професіоналізму термін монтажу на об’єкті вдалося скоротити на місяць – його було виконано за 120 робочих днів замість планових 150-ти.

  «Ми отримали виключно схвальні відгуки від замовника, – ділиться Вячеслав Степанчук. – Вчергове підтвердили свою репутацію надійного виробника, який, до того ж, готовий вирішувати індивідуальні завдання своїх замовників і надавати зразковий монтажний сервіс в Україні і за кордоном. Пишаємося цим і рухаємося далі!».

  Нагадаємо, окрім утеплених силосів на об’єкті також встановлені 6 хоперів для гранульованої та негранульованої лузги, а також для тимчасового зберігання насіння соняшника перед сушінням загальною місткістю зберігання 5048 м куб. з лінійки KMZ Industries. А також 2 силоси на плоскому днищі загальною ємністю 40 тис. тонн з лінійки Variant Agro Build, які наразі є і найбільшими в Молдові.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, не схожу на інші, і за кожною обов’язково стоїть особиста історія фермера та його сім’ї. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся швидше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  ЕФЕКТИВНІСТЬ ШАХТНОЇ ЗЕРНОСУШАРКИ

  Забезпечення відповідної якості зневоднення зерна потребує вправного використання наявної сировини та обладнання. Зменшення втрат та витрат, або раціональне використання ресурсів, – це не гасло, це підґрунтя сталого розвитку підприємства. Докладніше

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ТА ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ОБЛАДНАННЯ НА ЕЛЕВАТОРІ

  У цій статті докладно розглянемо, як відпрацьовує система автоматизації елеваторів від KMZ Industries за другим завданням – в аварійних та передаварійних ситуаціях. Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для нового олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила та змонтувала силоси. Докладніше

  Досвід екплуатації фермерським господарством

  Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: