Автоматизація фермерського елеватора
Якщо об’єм зберігання на вашому елеваторі досяг 10 000 тонн, то саме час задуматися про його автоматизацію. Адже вона допоможе зробити процеси на зерносховищі прозорими та контрольованими і як наслідок – керувати його прибутковістю.
Крім того, для фермерів автоматизація є ключем до вирішення ще однієї проблеми – дефіциту кваліфікованих кадрів. Саме автоматизація процесів зменшує необхідність у великій кількості працівників на елеваторі.
Автоматизація дозволяє:
- оперативно контролювати якість зерна;
- максимально нівелювати вплив людського фактору;
- попереджувати махінації;
- знизити витрати на персонал;
- вести точний облік прийнятої та відвантаженої продукції;
- виявити та своєчасно усунути несправності обладнання;
- дистанційно контролювати процеси на елеваторі.
Розрахуйте вартість автоматизація саме вашого елеватора за допомогою нашого калькулятора:
Переваги автоматизації від KMZ Industries
- Комплексність – повний спектр послуг від одного постачальника (виробництво шаф управління та силових шаф, розробка та інсталяція програмного забезпечення, монтаж і пусконалагоджувальні роботи).
- Модульний принцип – все елеваторне обладнання управляється однією програмою.
- Візуалізація технологічних процесів дає можливість зв’язати в одній програмі управління усіма ділянками елеватора (прийом, пробовідбір, аналіз, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження).
- Відсутність прихованих витрат на ліцензії за кількість робочих місць, середовище розробки від постачальника контролерів і т.д.
Практичні поради з автоматизації елеватора
- Проєктування автоматичної системи управління (АСУ) технологічним процесом (ТП)
Побудова ефективного і прозорого технологічного ланцюга (проєкту) – відправний пункт автоматизації елеватора. Він дозволяє:
- розрахувати кількість приладів та необхідних матеріалів;
- спланувати бюджет на проєкт;
- отримати дозвіл на експлуатацію.
Впровадження автоматизації без проєкту збільшує його вартість у 2 рази. Інвестиції у розробку проєкту – це економія до 50% бюджету його реалізації. Це можливо за рахунок виключення можливих доробок та переробок проєкту (послуги, матеріали).
Важливо проєктувати рішення з урахуванням перспективи розширення елеватора, так би мовити на виріст. Впроваджувати проєкт можна поетапно: безпека транспортної лінії, сепаратор та зерносушарка (відповідають за якість продукту), прийом зерна (для уникнення махінацій).
- Автоматизація існуючих зерносховищ
Реалізувати автоматизацію можна і на новому елеваторі, і на вже діючому (для цього його не потрібно зупиняти, тому не варто прив’язуватися до сезону).
Більш того, повної автоматизації усіх процесів на елеваторі вимагає система НАССР (обов’язкова для підприємств, які працюють з харчовими продуктами).
- Термін реалізації та окупність
Повна автоматизація елеватора потужністю 40 000 тонн одночасного зберігання триватиме від 3 до 4 місяців – від програмування технологічних потоків і до монтажу обладнання та установки програмного забезпечення (ПЗ).
Повністю автоматизований елеватор окупається на 1,5 року швидше порівняно з аналогічним неавтоматизованим елеватором. Це можливо завдяки мінімізації витрат на персонал елеватора, зниження енерговитрат та оптимізації технологічних маршрутів. Як правило, першим етапом на шляху до повної автоматизації є автоматизація зерносушарки.
Від річного обороту на експлуатаційні витрати вивільняється 15%.
Є питання щодо елеватора? У наших спеціалістів є відповіді.
Телефонуйте: +38 (050) 435-76-97
На фермерському елеваторі також знадобляться:
Зерносушарка на теплогенераторі Силоси металеві Сепаратор Транспортне обладнання Монтаж обладнання
Не знайшли потрібну інформацію? Ми обов'язково відповімо на всі ваші запитання