Автоматизація фермерського елеватора | KMZ Industries

Автоматизація фермерського елеватора

Якщо об’єм зберігання на вашому елеваторі досяг 10 000 тонн, то саме час задуматися про його автоматизацію. Адже вона допоможе зробити процеси на зерносховищі прозорими та контрольованими і як наслідок – керувати його прибутковістю.

Крім того, для фермерів автоматизація є ключем до вирішення ще однієї проблеми – дефіциту кваліфікованих кадрів. Саме автоматизація процесів зменшує необхідність у великій кількості працівників на елеваторі.

Автоматизація дозволяє:

 • оперативно контролювати якість зерна;
 • максимально нівелювати вплив людського фактору;
 • попереджувати махінації;
 • знизити витрати на персонал;
 • вести точний облік прийнятої та відвантаженої продукції;
 • виявити та своєчасно усунути несправності обладнання;
 • дистанційно контролювати процеси на елеваторі.

Розрахуйте вартість автоматизація саме вашого елеватора за допомогою нашого калькулятора:

ПОРАХУВАТИ

Переваги автоматизації від KMZ Industries

 • Комплексність – повний спектр послуг від одного постачальника (виробництво шаф управління та силових шаф, розробка та інсталяція програмного забезпечення, монтаж і пусконалагоджувальні роботи).
 • Модульний принцип – все елеваторне обладнання управляється однією програмою.
 • Візуалізація технологічних процесів дає можливість зв’язати в одній програмі управління усіма ділянками елеватора (прийом, пробовідбір, аналіз, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження).
 • Відсутність прихованих витрат на ліцензії за кількість робочих місць, середовище розробки від постачальника контролерів і т.д.

Практичні поради з автоматизації елеватора

 1. Проєктування автоматичної системи управління (АСУ) технологічним процесом (ТП)

Побудова ефективного і прозорого технологічного ланцюга (проєкту) – відправний пункт автоматизації елеватора. Він дозволяє:

 • розрахувати кількість приладів та необхідних матеріалів;
 • спланувати бюджет на проєкт;
 • отримати дозвіл на експлуатацію.

Впровадження автоматизації без проєкту збільшує його вартість у 2 рази. Інвестиції у розробку проєкту – це економія до 50% бюджету його реалізації. Це можливо за рахунок виключення можливих доробок та переробок проєкту (послуги, матеріали).

Важливо проєктувати рішення з урахуванням перспективи розширення елеватора, так би мовити на виріст. Впроваджувати проєкт можна поетапно: безпека транспортної лінії, сепаратор та зерносушарка (відповідають за якість продукту), прийом зерна (для уникнення махінацій).

 1. Автоматизація існуючих зерносховищ

Реалізувати автоматизацію можна і на новому елеваторі, і на вже діючому (для цього його не потрібно зупиняти, тому не варто прив’язуватися до сезону).

Більш того, повної автоматизації усіх процесів на елеваторі вимагає система НАССР (обов’язкова для підприємств, які працюють з харчовими продуктами).

 1. Термін реалізації та окупність

Повна автоматизація елеватора потужністю 40 000 тонн одночасного зберігання триватиме від 3 до 4 місяців – від програмування технологічних потоків і до монтажу обладнання та установки програмного забезпечення (ПЗ).

Термін окупності автоматизованого елеватора

Повністю автоматизований елеватор окупається на 1,5 року швидше порівняно з аналогічним неавтоматизованим елеватором. Це можливо завдяки мінімізації витрат на персонал елеватора, зниження енерговитрат та оптимізації технологічних маршрутів. Як правило, першим етапом на шляху до повної автоматизації є автоматизація зерносушарки.

Від річного обороту на експлуатаційні витрати вивільняється 15%.

 

Є питання щодо елеватора?  У наших спеціалістів є відповіді.
Телефонуйте: +38 (050) 435-76-97

 

На фермерському елеваторі також знадобляться:

 

Зерносушарка на теплогенераторі Силоси металеві Сепаратор Транспортне обладнання Монтаж обладнання

Не знайшли потрібну інформацію? Ми обов'язково відповімо на всі ваші запитання

Дивитися контакти
Прокрутити до верху