Нюанси монтажу елеваторного обладнання | KMZ Industries

Нюанси монтажу елеваторного обладнання

Монтаж елеватора – виключно відповідальний момент. Адже від його грамотного проведення великою мірою залежить можливість подальшої безпроблемної експлуатації обладнання протягом багатьох років.

Даний розділ «Абетки елеватора» – про основні моменти, на які варто звернути увагу в процесі, щоб у майбутньому ніщо не затьмарило роботу вашого зерносховища.

Остерігайтеся недосвідчених монтажників

Оскільки потреба в будівництві елеваторів зростає, а професіоналів на всіх охочих не вистачає, то на ринок постійно виходять компанії без досвіду. Згодом вони припускаються маси помилок, адже якісно змонтувати силос новачкам не під силу: в монтажі елеваторів є дуже багато тонкощів і нюансів, які не описані в інструкціях і про які не прочитаєш в інтернеті. Потрібен досвід – довіряйте саме йому.

Перевірте забезпеченість монтажної бригади професійною оснасткою

Така оснастка підпадає під дію спеціальних норм – «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 р. №62. Вона повинна бути виготовлена ​​за конструкторською документацією, введена в експлуатацію, проходити обов’язкові випробування і технічний огляд. Від її якості безпосередньо залежить, чи буде взагалі змонтований силос, а найголовніше – безпека людей.

Якщо монтажники неправильно розрахують обладнання, що підіймається, не виконають передбачену ПВР фіксацію оснастки, то може статися аварія. Вона безумовно потягне за собою як мінімум фінансові втрати і зрив термінів.

До початку монтажу виключіть помилки на етапі фундаментів

Найпоширеніша з помилок такого типу – швидкість в цілях економії часу. Бетону потрібно набрати необхідну міцність, яка потрібна для роботи хімічного анкера для кріплення силосу до основи. А зазвичай намагаються скоріше запустити бригади для монтажу.

Ще одна помилка – неякісне ущільнення основи, яке згодом призводить до нерівномірних осідань внутрішньої частини силосів, а іноді навіть і головного опорного кільця. Обов’язково залучайте лабораторію для перевірки якості ущільнення та забезпечуйте належний контроль за етапами виконання робіт.

Перевіряйте кріплення анкерів, які фіксують металеву ємність до фундаменту

Тут необхідний особливих контроль технічного нагляду. Потрібно проконтролювати діаметр і глибину свердління отвору, якість знепилювання, глибину встановлення анкера і повноту заповнення отвору хімічною сумішшю.

На цей етап обов’язково складається акт огляду прихованих робіт, і роботу приймають комісією.

Контролюйте міцність болтових з’єднань

Недотягнутий болт досить просто ідентифікувати і підтягнути. Перетягнутий болт вже в процесі монтажу знаходиться в перенапруженому стані. Він має більш низькі міцнісні характеристики, ніж правильно затягнутий болт. Тому при монтажі на затягуванні болтових з’єднань повинні працювати знову-таки дуже досвідчені монтажники, які ідеально знають процес.

 

Більше інформації про монтаж силосу – в детальних матеріалах:

  1. Монтаж елеватора: в топі послуг, на яких не можна економити (читати статтю).
  2. NEW Чтобы не повторилось, или еще раз о падении силосов (читати статью).
  3. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  4. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  5. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  6. Монтаж силосу (читати статтю).
  7. Професійний монтаж елеваторного обладнання (переглянути відео).
  8. Перевірка герметичності даху силоси (переглянути відео).

Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

Потрібна повна інформація про нашу продукцію? Залиште email і ми відправимо вам наш каталог:

Прокрутити до верху