Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Стрічковий конвеєр для зерна

14.10.2019

Стрічковий конвеєр для зерна – один із найпоширеніших видів транспортного обладнання на елеваторах. Основне їх призначення – безпечне транспортування продукту на великі відстані із великою швидкістю. Як правило, стрічкові конвеєри використовують для реалізації ділянок із великими довжинами, а також для безпечного вивантаження зерна із силосів в підсилосних галереях. Стрічкові конвеєри бувають закритого, накритого і відкритого типів, а також є основним транспортним обладнанням на ділянці вивантаження продукту на морський і суміжні види транспорту.

Високопродуктивні, швидкі, енергоефективні

Що стосується продуктивності – це дійсно найсильніша сторона стрічкових конвеєрів. Залежить вона від ширини обраної стрічки та її швидкості: чим ширше стрічка, тим більше продукту вона може «забирати», і, відповідно, тим більше продуктивність такого конвеєра. Основні стандартні ширини стрічкових конвеєрів: 500 мм, 650 мм і 800 мм. Але бувають і більше: серед стрічкових конвеєрів, виготовлених KMZ Industries під індивідуальне замовлення, є, наприклад, високопродуктивний конвеєр з шириною стрічки 1200 мм. Читати про стрічкові конвеєри, які виготовляє KMZ Industries.

Середня швидкість використовуваних в Україні стрічкових конвеєрів –2,5 м/сек. А в Америці, наприклад, поширені конвеєри, швидкість яких досягає 3,5–4 м/сек.

Крім того, стрічкові конвеєри надзвичайно енергоефективні: можна сказати, з-поміж усього транспортного обладнання для елеваторів вони кращі за співвідношенням використання потужності приводу на переміщення тонни зерна.

Поради досвідченого елеваторника:

  1. При виборі стрічкового конвеєра основні параметри, на які потрібно звертати увагу, – ширина і швидкість руху стрічки, продуктивність.
  2. Якщо створити своєрідний рейтинг елеваторного обладнання з орієнтацією на показник енергоефективності, то на першому місці буде роликовий стрічковий конвеєр, на другому – ланцюговий скребковий транспортер, на третьому і четвертому, відповідно, – безроликові стрічковий конвеєр і шнек.

Недоліки стрічкових конвеєрів

Проміжне вивантаження на стрічкових конвеєрах організувати складніше, ніж, наприклад, на ланцюгових транспортерах: потрібна спеціальна скидальна металоконструкція, яка значно здорожує обладнання.

З цієї причини такі конвеєри над силосами в основному не будуються. Виняток – елеватор, що складається з одного силосу, де немає необхідності в організації проміжного вивантаження, або елеватори, у яких використовуються високопродуктивні лінії (портові).

Із чого складається стрічковий конвеєр

Два барабани – натяжна і приводний, плюс рама з роликоопорами. Роликоопора складається із 3-х роликів: одного (центрального) горизонтального і двох роликів, розташованих під кутом (15°, 30°, 45°). Також додатково встановлюють дефлекторні роликоопори для запобігання сходу стрічки.

Порада досвідченого елеваторника: Якщо якусь ділянку стрічкового конвеєра роблять похилим, і при цьому кут буде великим (більше 180°), щоб уникнути зворотного висипу продукту, використовується шевронна стрічка – зі спеціальними трикутними напайками, які затримують продукт на стрічці і не дають йому сипатися назад.

Безроликовий стрічковий конвеєр для зерна

Крім описаного вище сучасного стрічкового конвеєра на старих елеваторах й досі використовуються безроликові стрічкові конвеєри – в побуті їх називають «волокушами».
Вони також мають приводний і натяжний барабани, а замість роликоопор – жолоб, по якому рухається стрічка. Тут є тільки ролики (кожні 2,5 м), які підтримують холосту гілку стрічки.

Недолік безроликового конвеєра очевидний: великий опір стрічки об жолоб, що призводить до збільшення навантаження на привід. Значить, потрібна велика потужність приводу, тобто про аналогічну роликовому конвеєру енергоефективність не йдеться. Плюс швидке зношування стрічки і обмеження по довжині – не більше 40 метрів.
Проте слід зазначити, що безроликові стрічкові конвеєри прості в обслуговуванні й дуже надійні: є випадки, коли таке транспортне обладнання пропрацювало 70 років і продовжує успішно експлуатуватися.

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Із пункту А в пункт Б (читати статтю).
  2. Транспортне елеваторне обладнання (читати статтю).
  3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).

Автор – Сергій Шевченко, інженер конструктор KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: