На сьогоднішній день при таких великих і швидкоплинних обсягах інформації ми вже не можемо обходитися без автоматизації процесів. Навіть в нашому повсякденному житті: у транспорті, в маркетах і магазинах, і навіть на відпочинку сформувався такий тренд, як «автоматизація».
Коли ми говоримо «автоматизація вагового контролю», то говоримо не про ваги, а про вагові комплекси і системи, які можуть зводити дані з необмеженої кількості пристроїв в 1С або іншу CRM-систему підприємства і здійснювати автоматизований ваговий контроль. Сьогодні «просто ваги» – це не актуально, це не ефективно, це непідконтрольно, це не прибутково!
Як бізнес виграє від автоматизації?
- Швидкість отримання і обробки інформації. А час – це гроші! Зникнення черг, нормальний темп роботи підприємства, без уповільнень і прискорень.
- Зменшення штату співробітників.
- Достовірні дані, не викривлені людиною. Виключення конфліктів і судових спорів із партнерами і клієнтами.
- Виключення розкрадань і несанкціонованого використання ваг. Наприклад, якщо на кожній машині може бути «втрачено» від 100 до 500 кг зерна, ціну продукту і кількість машин на добу (місяць) можете самі підставити в розрахунок…
- Тотальний контроль в реальному часі. До того ж, віддалений. Це надійне зберігання даних на хмарних сервісах або віддалених серверах.
- Мобільний додаток, що дозволяє отримати всю інформацію про технічний стан ваг та результати зважування в своєму смартфоні.
Ми розробили цілий набір систем автоматизації, які дозволяють повністю автоматизувати процес зважування:
1. Система контролю розташування транспортного засобу на вагах, або система позиціонування:
- Скорочення часу на постановку транспорту на ваги.
- Збільшення пропускної здатності вагового комплексу.
- Виключення махінацій, пов’язаних із неправильним розташуванням транспорту в момент фіксації ваги.
2. Система управління вантажопотоком із використанням дублюючих табло:
дублююче табло не тільки відображає вагу, але і має функцію світлофора і може відображати будь-яку текстову та символьну інформацію.
Завдання, які вирішуються за допомогою даної системи:
- збільшення пропускної здатності;
- значне спрощення і прискорення процесу взаємодії між водієм і персоналом вагової;
- комфортна робота персоналу в зв’язку з відсутністю необхідності залишати робоче місце для передачі інформації;
- можливість для водія бачити результати зважування, не покидаючи кабіни.
3. Система відеоспостереження і фотофіксації: система призначена для відеоспостереження за вагами в режимі реального часу, з можливістю відеозапису, фотофіксації в момент зважування і відправкою потрібної інформації в існуючу мережу підприємства.
4. Система ідентифікації транспорту за допомогою RFID-міток: дана система найбільш актуальна при наявності власного постійного парку транспорту. Автотранспорт ідентифікується в системі підприємства за допомогою RFID-карток. Немає необхідності постійно вводити або записувати дані автомобіля.
Із вище сказаного можна зробити висновок, що підприємство, яке взяло курс на автоматизацію, значно збільшить свій прибуток!
Автор – Альона Чміль, фахівець з методів розширення ринку збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)