KMZ Industries впровадив перший реліз системи технічного обслуговування і ремонту елеватора | KMZ Industries

KMZ Industries впровадив перший реліз системи технічного обслуговування і ремонту елеватора

«Така система – не ноу-хау. На ринку подібних існує достатньо, але всі вони охоплюють величезну кількість функцій (замовлення запчастин, бухгалтерія та ін.) та надбудов, досить складні й не завжди доступні за вартістю для потенційних користувачів, – розповідає Олексій Ломакін, керівник відділу автоматизації та електрифікації KMZ Industries.

Ми ж розробили більш просту систему – вона охоплює певне вузьке коло завдань, із нею може працювати персонал середньої кваліфікації, до того ж вона доступніша за ціною.

На ринку є потреба в таких системах: елеваторам потрібні точні дані про час роботи транспортного обладнання, кількість витраченої електроенергії на тонну продукту та ін. Завдання збору і передачі інформації про роботу елеваторного обладнання стоїть особливо гостро, якщо елеватор не має постійної обслуговуючої сервісної бригади, співробітники працюють позмінно чи багато сезонних фахівців. Це дозволяє в тому числі планувати і прораховувати економічну ефективність».

Як було реалізовано перший кейс

Запит на встановлення системи ТОІР (Технічне обслуговування І Ремонт) надійшов від підприємства «Агро-С» (Яготин), яке є частиною агрохолдингу МХП. Було поставлено завдання оцифрувати роботу транспортної системи елеватора і забезпечити інженерному складу постійний доступ до даних про роботу обладнання 24/7.

Фахівці департаменту автоматизації та електрифікації KMZ Industries оснастили обладнання додатковими датчиками: транспортери датчиками вібрації, а норію – датчиками вібрації і датчиками температури підшипникових вузлів.

Все транспортне обладнання – виробництва KMZ Industries, працює на даному об’єкті з 2017 року і в базовій комплектації вже було оснащено датчиками сходу стрічки для норії, датчиками підпору і датчиками швидкості для транспортерів.

Збирати й оцифровувати інформацію з датчиків буде ПЗ власної розробки нашого заводу, яке фахівці пов’язали і адаптували з уже існуючою системою управління елеватором.

Впровадження системи технічних оглядів і ремонтів ТОіР дозволило елеватору:

  • Оцифровувати дані про роботу транспортного обладнання
  • Автоматизувати роботу даної ділянки
  • Підвищити швидкість і якість роботи
  • Максимально відійти від впливу людського фактора і знизити потребу в обслуговуючому персоналі
  • Організувати різні рівні доступу співробітників до роботи транспортного обладнання (за допомогою персонального коду доступу), визначати персональну відповідальність кожного
  • Надавати диференційовані дані для різних фахівців (механіки, електрики та ін.)
  • Забезпечити доступ інженерного складу до інформації про роботу обладнання в динаміці й можливість приймати обґрунтовані рішення про необхідність ремонту або профілактичних оглядів

Бути попереду ринку

«Перший реліз нашої програми забезпечує базову діджіталізацію – всі рішення на основі отриманих даних тут прийматимуть інженери і власник, – ділиться Олексій Ломакін. –  Буде і другий реліз – він вже передбачає ведення електронною системою журналу ремонтів без участі людини та первинну обробку даних, наприклад, висновки про зміну параметрів транспортерів після закінчення сезону (збільшення споживання електроенергії та ін.) та рекомендації щодо оптимізації ефективності цього обладнання.

У новому маркетинговому сезоні плануємо 3 і 4 релізи. У нашому персональному хмарному сховищі вже зараз формуємо базу даних про роботу транспортного обладнання виробництва KMZ Industries на елеваторах по всій Україні. І потім на основі кращих практик будемо «навчати» програму, щоб вона пропонувала найкращі рішення по профілактиці й обслуговуванню в кожній конкретній ситуації.

Є плани і на 5 реліз. Це система повністю інтелектуального управління, вона вже в розробці. Як тільки ринок буде готовий до неї, нам буде що запропонувати».

Прокрутити до верху