Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Що робити у разі раптового знеструмлення зерносушарки?

28.10.2022

Якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити, потрібно дотримуватись такого алгоритму дій:

 1. Для сушарок із газовими та рідкопаливними пальниками – перевірити, чи вимкнувся пальник: він має вимикатись автоматично за відсутності живлення. Якщо не вимкнувся автоматично, слід вимкнути вручну.
  1. Для сушарок на теплогенераторі – перекрити подачу гарячого повітря від теплогенератора до сушарки та закрити всі шибери забору повітря на теплогенераторі.
 2. Забезпечити природну вентиляцію сушарки:
  1. Перевірити, чи відкриті жалюзі/кришки витяжних вентиляторів.
  2. Відкрити оглядові люки та зняти дві переставні перегородки зони охолодження для сушарок без рекуперації. Для сушарок із рекуперацією відкрити двері доступу до камери відпрацьованого повітря.
 3. У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 (верхніх) секціях сушарки, тому необхідно перевірити, чи рухається продукт у вказаних секціях. Для цього, після відновлення живлення і повторного запуску сушарки, оператор має піднятися на верхній ярус та пересвідчитися, що продукт рухається під час декількох вивантажень. У разі виявлення залягання продукту зерносушарку необхідно вивантажити до рівня залягання зерна і пересвідчитися у сході продукту.

ВАЖЛИВО

У випадку тривалого відключення світла при мінусових температурах можливе налипання та намерзання вологого продукту на стінки шахти сушарки. Раптове сходження такого продукту може негативно вплинути на конструктивну стійкість зерносушарки. Тому в такому випадку доцільно здійснити вивантаження продукту через люки аварійного вивантаження.

ЯКЩО Є ГЕНЕРАТОР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Але, звісно, краще, щоб елеватор був готовий до раптового знеструмлення і мав генератор електроенергії.

Тоді можна уникнути ручної праці та діяти протягом двох діб за таким алгоритмом:

 • Вимкнути пальник.
 • Зупинити все вантажно-розвантажувальне обладнання та вивантажувальні механізми.
 • Охолоджувати зерно вентиляторами зерносушарки протягом 10–40 хвилин, щоб його температура зрівнялася з атмосферною температурою (різниця між температурою зерна та атмосферною має бути не більше +30 °С).
 • Вимкнути вентилятори.
 • Повторювати вентилювання по 30 хвилин принаймні кожні 12 годин, щоб утримати «градієнт вологості» (різниця між рівномірною вологістю продукту та вологістю в серцевині, ядрі зерна).
 • При поверненні електроенергії на елеваторі завантажити зерно до транспортної системи елеватора, щоб повністю завершити процес сушіння цієї партії зерна в режимі рециркуляції зерна.
 • Якщо за дві доби електроживлення елеватора не відновилося, слід розвантажити зерносушарку та провіювати зерно, допоки не з‘явиться можливість повернутися до процесу сушіння.

Автор – Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

Хліб-Агро

Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

Унікальний стрічковий транспортер для зерна

Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

ПРО СИТУАЦІЮ ІЗ ФІНАНСУВАННЯМ БУДІВНИЦТВА ЕЛЕВАТОРІВ В УКРАЇНІ

Про потреби в цільових програмах фінансування усіх напрямків українського агробізнесу. Чи будують наразі елеватори, і як будується? З якими фінансовими проблемами стикаються ті, хто будує нове зерносховище, чи хотів би додати пару силосів на існуючий елеватор? Докладніше

ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ

Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше

ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?

За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше

САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: