Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Що робити у разі раптового знеструмлення зерносушарки?

28.10.2022

Якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити, потрібно дотримуватись такого алгоритму дій:

 1. Для сушарок із газовими та рідкопаливними пальниками – перевірити, чи вимкнувся пальник: він має вимикатись автоматично за відсутності живлення. Якщо не вимкнувся автоматично, слід вимкнути вручну.
  1. Для сушарок на теплогенераторі – перекрити подачу гарячого повітря від теплогенератора до сушарки та закрити всі шибери забору повітря на теплогенераторі.
 2. Забезпечити природну вентиляцію сушарки:
  1. Перевірити, чи відкриті жалюзі/кришки витяжних вентиляторів.
  2. Відкрити оглядові люки та зняти дві переставні перегородки зони охолодження для сушарок без рекуперації. Для сушарок із рекуперацією відкрити двері доступу до камери відпрацьованого повітря.
 3. У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 (верхніх) секціях сушарки, тому необхідно перевірити, чи рухається продукт у вказаних секціях. Для цього, після відновлення живлення і повторного запуску сушарки, оператор має піднятися на верхній ярус та пересвідчитися, що продукт рухається під час декількох вивантажень. У разі виявлення залягання продукту зерносушарку необхідно вивантажити до рівня залягання зерна і пересвідчитися у сході продукту.

ВАЖЛИВО

У випадку тривалого відключення світла при мінусових температурах можливе налипання та намерзання вологого продукту на стінки шахти сушарки. Раптове сходження такого продукту може негативно вплинути на конструктивну стійкість зерносушарки. Тому в такому випадку доцільно здійснити вивантаження продукту через люки аварійного вивантаження.

ЯКЩО Є ГЕНЕРАТОР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Але, звісно, краще, щоб елеватор був готовий до раптового знеструмлення і мав генератор електроенергії.

Тоді можна уникнути ручної праці та діяти протягом двох діб за таким алгоритмом:

 • Вимкнути пальник.
 • Зупинити все вантажно-розвантажувальне обладнання та вивантажувальні механізми.
 • Охолоджувати зерно вентиляторами зерносушарки протягом 10–40 хвилин, щоб його температура зрівнялася з атмосферною температурою (різниця між температурою зерна та атмосферною має бути не більше +30 °С).
 • Вимкнути вентилятори.
 • Повторювати вентилювання по 30 хвилин принаймні кожні 12 годин, щоб утримати «градієнт вологості» (різниця між рівномірною вологістю продукту та вологістю в серцевині, ядрі зерна).
 • При поверненні електроенергії на елеваторі завантажити зерно до транспортної системи елеватора, щоб повністю завершити процес сушіння цієї партії зерна в режимі рециркуляції зерна.
 • Якщо за дві доби електроживлення елеватора не відновилося, слід розвантажити зерносушарку та провіювати зерно, допоки не з‘явиться можливість повернутися до процесу сушіння.

Автор – Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: