Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Що робити у разі раптового знеструмлення зерносушарки?

    28.10.2022

    Якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити, потрібно дотримуватись такого алгоритму дій:

    1. Для сушарок із газовими та рідкопаливними пальниками – перевірити, чи вимкнувся пальник: він має вимикатись автоматично за відсутності живлення. Якщо не вимкнувся автоматично, слід вимкнути вручну.
      1. Для сушарок на теплогенераторі – перекрити подачу гарячого повітря від теплогенератора до сушарки та закрити всі шибери забору повітря на теплогенераторі.
    2. Забезпечити природну вентиляцію сушарки:
      1. Перевірити, чи відкриті жалюзі/кришки витяжних вентиляторів.
      2. Відкрити оглядові люки та зняти дві переставні перегородки зони охолодження для сушарок без рекуперації. Для сушарок із рекуперацією відкрити двері доступу до камери відпрацьованого повітря.
    3. У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 (верхніх) секціях сушарки, тому необхідно перевірити, чи рухається продукт у вказаних секціях. Для цього, після відновлення живлення і повторного запуску сушарки, оператор має піднятися на верхній ярус та пересвідчитися, що продукт рухається під час декількох вивантажень. У разі виявлення залягання продукту зерносушарку необхідно вивантажити до рівня залягання зерна і пересвідчитися у сході продукту.

    ВАЖЛИВО

    У випадку тривалого відключення світла при мінусових температурах можливе налипання та намерзання вологого продукту на стінки шахти сушарки. Раптове сходження такого продукту може негативно вплинути на конструктивну стійкість зерносушарки. Тому в такому випадку доцільно здійснити вивантаження продукту через люки аварійного вивантаження.

    ЯКЩО Є ГЕНЕРАТОР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

    Але, звісно, краще, щоб елеватор був готовий до раптового знеструмлення і мав генератор електроенергії.

    Тоді можна уникнути ручної праці та діяти протягом двох діб за таким алгоритмом:

    • Вимкнути пальник.
    • Зупинити все вантажно-розвантажувальне обладнання та вивантажувальні механізми.
    • Охолоджувати зерно вентиляторами зерносушарки протягом 10–40 хвилин, щоб його температура зрівнялася з атмосферною температурою (різниця між температурою зерна та атмосферною має бути не більше +30 °С).
    • Вимкнути вентилятори.
    • Повторювати вентилювання по 30 хвилин принаймні кожні 12 годин, щоб утримати «градієнт вологості» (різниця між рівномірною вологістю продукту та вологістю в серцевині, ядрі зерна).
    • При поверненні електроенергії на елеваторі завантажити зерно до транспортної системи елеватора, щоб повністю завершити процес сушіння цієї партії зерна в режимі рециркуляції зерна.
    • Якщо за дві доби електроживлення елеватора не відновилося, слід розвантажити зерносушарку та провіювати зерно, допоки не з‘явиться можливість повернутися до процесу сушіння.

    Автор – Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: