Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Що робити у разі раптового знеструмлення зерносушарки?

    28.10.2022

    Якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити, потрібно дотримуватись такого алгоритму дій:

    1. Для сушарок із газовими та рідкопаливними пальниками – перевірити, чи вимкнувся пальник: він має вимикатись автоматично за відсутності живлення. Якщо не вимкнувся автоматично, слід вимкнути вручну.
      1. Для сушарок на теплогенераторі – перекрити подачу гарячого повітря від теплогенератора до сушарки та закрити всі шибери забору повітря на теплогенераторі.
    2. Забезпечити природну вентиляцію сушарки:
      1. Перевірити, чи відкриті жалюзі/кришки витяжних вентиляторів.
      2. Відкрити оглядові люки та зняти дві переставні перегородки зони охолодження для сушарок без рекуперації. Для сушарок із рекуперацією відкрити двері доступу до камери відпрацьованого повітря.
    3. У разі тривалої зупинки існує велика ймовірність залягання зерна в останніх 2-3 (верхніх) секціях сушарки, тому необхідно перевірити, чи рухається продукт у вказаних секціях. Для цього, після відновлення живлення і повторного запуску сушарки, оператор має піднятися на верхній ярус та пересвідчитися, що продукт рухається під час декількох вивантажень. У разі виявлення залягання продукту зерносушарку необхідно вивантажити до рівня залягання зерна і пересвідчитися у сході продукту.

    ВАЖЛИВО

    У випадку тривалого відключення світла при мінусових температурах можливе налипання та намерзання вологого продукту на стінки шахти сушарки. Раптове сходження такого продукту може негативно вплинути на конструктивну стійкість зерносушарки. Тому в такому випадку доцільно здійснити вивантаження продукту через люки аварійного вивантаження.

    ЯКЩО Є ГЕНЕРАТОР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

    Але, звісно, краще, щоб елеватор був готовий до раптового знеструмлення і мав генератор електроенергії.

    Тоді можна уникнути ручної праці та діяти протягом двох діб за таким алгоритмом:

    • Вимкнути пальник.
    • Зупинити все вантажно-розвантажувальне обладнання та вивантажувальні механізми.
    • Охолоджувати зерно вентиляторами зерносушарки протягом 10–40 хвилин, щоб його температура зрівнялася з атмосферною температурою (різниця між температурою зерна та атмосферною має бути не більше +30 °С).
    • Вимкнути вентилятори.
    • Повторювати вентилювання по 30 хвилин принаймні кожні 12 годин, щоб утримати «градієнт вологості» (різниця між рівномірною вологістю продукту та вологістю в серцевині, ядрі зерна).
    • При поверненні електроенергії на елеваторі завантажити зерно до транспортної системи елеватора, щоб повністю завершити процес сушіння цієї партії зерна в режимі рециркуляції зерна.
    • Якщо за дві доби електроживлення елеватора не відновилося, слід розвантажити зерносушарку та провіювати зерно, допоки не з‘явиться можливість повернутися до процесу сушіння.

    Автор – Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: