Завантаження

    UA

    Фермерські силоси
    Фермерські силоси

    Металеві силоси для зберігання врожаю

    Все більше аграріїв сьогодні віддають перевагу зберіганню зерна в сучасних металевих силосах. В якості ємностей для оперативного зберігання використовують силоси з конусним днищем (об’ємом від 50 до 800 тонн), а для тривалого зберігання – силоси на плоскому днищі (від 1 000 до 5 000 тонн). Кількість та тип силосів, які необхідно встановити, залежить від:

    • кількості землі, яку ви обробляєте;
    • врожайності; територіального розташування;
    • культури, яку вирощуєте.

    Детальніше про те, як обрати елеватор під свої задачі, ви можете дізнатися, підписавшись на нашу розсилку

    Сучасні силоси vs Підлогові зерносховища

    Металеві силоси для зберігання зерна мають низку переваг перед складами підлогового зберігання (в народі – «напольники»):

    • Наявність автоматичної системи активної вентиляції дозволяє: охолодити зерно, довше зберігати якісні показники культур, пригнічувати шкідників та попереджувати загоряння.
    • Можливий контроль рівня зерна.
    • Система контролю температури зерна.
    • Повністю автоматичне завантаження та вивантаження продукції.
    • Можливість фумігації.
    • Швидкий монтаж силосів.
    • Нижча собівартість будівництва у співвідношенні затрат грн/тонну зерна.
    • Оптимальна площа забудови:

    *на майданчику, необхідному для будівництва підлогового складу для зберігання 5,5 тис. тонн зерна, можна розмістити три металевих силоси загальною місткістю зберігання 15 тис. тонн.

    Детальніше про переваги сучасних металевих силосів порівняно з підлоговим сховищем читайте за посиланням.

    Фокус на фермерський сегмент

    У зв’язку зі зростання сегменту малих та середніх агрокомпаній нові розробки KMZ Industries насамперед спрямовані на задоволення потреб та вирішення проблем саме цього сегменту. Це і рішення для спрощення будівництва та монтажу силосів (суцільне аеродно, яке вимагає простого фундаменту; вивантаження в фундаменті, без підсилосної галереї; бічне вивантаження самопливом), і більш легке транспортне обладнання (самонесучі норії, які не потребують окремих підтримуючих металоконструкцій), і ряд корисних спрощень технології, що дозволяють замовнику, який не будує складний промисловий об’єкт, зробити це за оптимальний бюджет.

    Зверніть увагу!

    Юридично в Україні дозволено експлуатувати силоси виготовлені тільки за ДБН та СНіП, а також Єврокодами. Але на практиці майже всі іноземні компанії поставляють в Україну силоси, розроблені за північноамериканським стандартом ANSI/ASAE, оскільки вони мають більш м’які вимоги щодо металоємності й запасу міцності та дозволяють виробникам поставляти на український, чутливий до ціни, ринок, продукцію за більш привабливою ціною. На жаль, у зв’язку з недостатнім контролем при введенні об’єктів в експлуатацію, це, не дозволене юридично до використання, обладнання активно експлуатується.

    Траплялися випадки великих аварій, коли в Україну поставлялися силоси, не передбачені для наших снігових навантажень, і в першу ж зиму дахи силосів провалювалися всередину, не витримавши сніг. Якби такі об’єкти грамотно перевірялися перед введенням в експлуатацію, таких ситуацій можна було б уникнути. KMZ Industries виробляє силоси, які повністю відповідають українському законодавству. Фермер може бути впевнений в їхній відповідності сніговим та вітровим навантаженням, характерним для України.

    Бічне вивантаження

    KMZ Industries виготовляє силоси не тільки з класичною системою розвантаження, а й із бічною. Бічне вивантаження – один з ефективних способів оптимізації технологічного процесу на елеваторі, що допомагає суттєво полегшити вивантаження зерна, зберегти його якість та знизити собівартість процесу.

    У класичному розвантаженні бере участь транспортне та самопливне обладнання, а зерно спочатку перевантажують у розвантажувальний бункер, а вже потім – у машину. Бічне розвантаження (його ще називають самопливним або гравітаційним) відбувається під впливом сили тяжіння і передбачає розвантаження зерна безпосередньо на машину, без використання класичного транспортного обладнання.

    Основними перевагами такого типу розвантаження є:

    • економія часу;
    • зменшення травмування зерна (порівняно із використанням транспортних систем);
    • економія на електроенергії (як вже зазначалося, на відміну від класичного транспортування зерно тут розвантажується виключно під силою тяжіння).

    Більше інформації про бічне розвантаження – за посиланням.

    Особливості експлуатації силосу з бічним вивантаженням

    • Посилені вимоги до кваліфікації та навчання кадрів.
    • Заборонено вивантажувати через бічні самопливи недоочищений та вологий продукт.
    • Бічне розвантаження не може бути основним. У середньому за його допомогою вдається розвантажити 40% продукції із силосу.
    Боковая выгрузка

    Остаточне розвантаження має проводитися класичним способом – через центральний вивантажувальний отвір у днищі силоса та за допомогою зачисного шнека. Тільки так (але в жодному випадку не дозавантаженням) потрібно відновлювати кут нахилу зерна, який утворився після бічного розвантаження.

    Вивантаження у фундаменті

    Відмовившись від підсилосної галереї на користь вивантаження у фундаменті, фермер може суттєво зекономити. Наприклад, на силосі діаметром від 11 до 24 м – декілька сотень тисяч гривень.

    Як працює система вивантаження у фундаменті? Транспортер, на який подається зерно, розташовують усередині фундаменту – в бетонній подушці, а натяжна та приводна станції винесені за силос. У класичному варіанті транспортер знаходиться у підсилосній галереї.

    На відміну від класичного варіанту ця система механічна, тому працювати з нею не так зручно. До того ж, доступ до транспортера ускладнений, що, відповідно, ускладнює його обслуговування. Тому треба особливо уважно ставитися до доведення зерна до кондиційного стану.

    Іноді вивантаження у фундаменті не тільки дозволяє зекономити час та кошти, а й є єдиним варіантом для зерносховища: іноді через близькість ґрунтових вод підсилосну галерею побудувати неможливо.

    Серед реалізованих проєктів KMZ Industries є силоси із вивантаженням у фундаменті. Таке рішення, наприклад, втілено для СФГ «Оріон», що розташоване на Полтавщині. Силоси експлуатуються з 2014 та 2019 року.

    Система аерації «фул-флор»

    Система аерации фул флор

    Ще однією можливістю для фермера зекономити є вибір системи аерації. Частіше за все для фермерських силосів обирають систему аерації «фул-флор» (англ. full floor), тобто повну аерацію підлоги. Така система дозволяє вентилювати 100% площі підлоги, адже не має як таких аераційних каналів: увесь простір між базовим бетоном та площиною «фул-флор» заповнюється повітрям, яке продуває зернову масу. Завдяки цьому «фул-флор» не потребує додаткового бетонного шару і встановлюється на металічних опорах безпосередньо на базовий фундамент. Економія на бетоні – економія на вартості. До того ж, монтується такий силос швидше.

    Фінансування

    Придбати обладнання KMZ Industries ви можете за вигідними пільговими умовами від одного з наших банків-партнерів або за однією з державних програм. Детальніше – тут.

    Щоб дізнатися точну вартість силосу або отримати додаткову інформацію заповніть форму зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером +38 (050) 435 76 97.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: