Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Система бічного розвантаження силосу

    08.10.2019

    Система бічного розвантаження силосу – один з ефективних способів оптимізації технологічного циклу роботи елеватора, що допомагає значно полегшити вивантаження зерна, покращити його якість, зменшити собівартість процесу. Однак, впроваджувати її на елеваторі слід дуже обережно, аби убезпечити від можливих проблем у майбутньому. Тож, давайте розбиратися.

    Що таке бічне розвантаження силосу та в чому його конкретні переваги

    У класичному розвантаженні беруть участь норії, самопливи і конвеєри, а зерно спочатку перевантажують у розвантажувальний бункер і лише потім – у машину. Бічне ж розвантаження (його ще називають гравітаційним або самопливним) відбувається під впливом сили тяжіння і передбачає розвантаження зерна безпосередньо на машину, без використання класичного транспортного обладнання.

    Серед основних переваг такого типу розвантаження: економія часу, зменшення травмування зерна (порівняно із використанням транспортних систем) і економія на електроенергії (як вже зазначалося, на відміну від класичного транспортування зерно тут розвантажується виключно під дією сили тяжіння).

    Порада досвідченого елеваторника: Саме з огляду на використання гравітації впроваджувати систему бічного розвантаження особливо доцільно на високих силосах – тоді процент розвантажуваного за цим принципом зерна буде вищий.

    Правильне відновлення рівня зерна в силосі після процедури бічного розвантаження. Азбука елеватора від KMZ Industries

    Як працює система бічного розвантаження силосу

    Аби продукт стікав до точки розвантаження пошарово і рівномірно, силос оснащують спеціальними дефлекторами зерна – вони не дозволяють зерну із середніх шарів витікати раніше верхніх.

    Крім того, стінки силосу із бічним розвантаженням оснащують додатковими посилюючими сталевими листами, а також додатковими вітровими кільцями – аби запобігти нерівномірним навантаженням, до яких схильний силос із такою системою.

    Правильне та неправильне бокове вивантаження силосу. Азбука елеватора від KMZ Industries

    Поради досвідченого елеваторника

    • Бічне розвантаження – річ надкорисна, проте її можливість треба визначити зазделегідь. Зокрема, тут потрібні дослідження ґрунту на предмет стабільності до диференційних навантажень: у деяких випадках впровадження системи бічного розвантаження може бути обмежене.
    • Ніколи не вивантажуйте через бічні самопливи вологе і недоочищене зерно!
    • Пам’ятайте: бічне розвантаження силосу не можна розглядати як основне. Остаточне розвантаження силосу має проводитися за класичним принципом – через центральний вивантажувальний отвір в днищі силосу і за допомогою зачисного шнека.
    • Не намагайтеся відновлювати рівень зерна за допомогою завантаження силосу! Утворений після бічного розвантаження бічний нахил відновлювати можна лише за допомогою центрального розвантаження.
    Варіанти завантаження зерновозів із використанням системи бічного вивантаження в Азбуці елеватора від KMZ Industriesa

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
    2. Що відбувається в силосі? Знати, щоб захистити (читати статтю).

    Автор – Бойко Євген, керівник напрямку досліджень і розробок KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: