Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Зачисний шнек

    20.09.2019

    На сучасних елеваторах довготривале зберігання зерно забезпечується в силосах із плоским дном. Такий тип місткостей для зберігання має певну особливість: після того як під дією сили тяжіння основна маса зерна вивантажується через центральну засувку, необхідно зачистити дно силосу від залишків продукту.

    Виконує цю задачу зачисний шнек: рухаючись по колу 360°, він згортає залишки зерна до центральної вивантажувальної засувки, розміщеній на вертикальній осі силосу, на підсилосні транспортерні системи.

    Встановлюється зачисний шнек в центральній частині силосу і повністю охоплює днище ємності по периметру.

    В деяких випадках кругове переміщення пристрою обслуговуючий персонал виконує вручну. Але більш доречніше – за допомогою спеціального пристрою для переміщення зачисного шнека, так званого колісного трактора.

    Недоліки ручного переміщення зачисного шнека

    Що стосується недоліків першого, ручного варіанту, то вимогами техніки безпеки присутність людей у силосі під час роботи вивантажувальних механізмів не допускається. Не слід забувати також і про небезпеку роботи у запиленій вибухонебезпечній атмосфері (АТЕХ 21).

    Пристрій для переміщення зачисного шнека

    Колісний трактор допомагає вирішити цю проблему, адже управляється дистанційно за допомогою пульту без необхідності перебування у силосі. Він також бореться із рядом проблем при переміщенні шнека, які неможливо вирішити ручним способом.

    Серед них:

    • Періодична втрата тертя між підлогою та колесами шнека і так зване «провисання», внаслідок чого стає неможливим переміщення зачисного пристрою.
    • Ситуація, коли залишки продукту на підлозі силосу зменшують безпосередній контакт між колесом та підлогою і таким чином – безпосереднє переміщення зачисного механізму.
    • Нерівномірність завантаження шляхом непрогнозованого осипання бурта продукту на зачисний пристрій із його завалом та подальшою зупинкою.

    Колісний трактор ТК-2

    Щоб усунути озвучені недоліки роботи зачисної техніки, ще у 2017 році спеціалісти KMZ Industries випустили нове обладнання. Розробили пристрій для пересування радіального зачисного шнека під час зачистки залишкового осипу зерна у силосах із пласким дном – колісний трактор ТК-2.

    Трактор має збільшену тягову здатність (із закріпленим шнеком діаметром 300 мм – 630 кг). Він укомплектований додатковим баластом для підвищення зчеплення суцільнолитих гумових коліс з підлогою силосу. До того ж здатний працювати в реверсному режимі. Просто агрегатується з різними пристроями для зачистки силосу. Керується одним оператором за допомогою пульта управління.
    Наразі обладнання такого типу – оптимальне рішення для вивантаження зернових з силосів з плоским дном.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальну статтю:

    1. Зачищення силосів із пласким дном: надійніше, швидше, ефективніше (читати статтю).

    Автор – Роман Штельмах, технічний директор KMZ Industries (Facebook)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: