Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Зачисний шнек

    20.09.2019

    На сучасних елеваторах довготривале зберігання зерно забезпечується в силосах із плоским дном. Такий тип місткостей для зберігання має певну особливість: після того як під дією сили тяжіння основна маса зерна вивантажується через центральну засувку, необхідно зачистити дно силосу від залишків продукту.

    Виконує цю задачу зачисний шнек: рухаючись по колу 360°, він згортає залишки зерна до центральної вивантажувальної засувки, розміщеній на вертикальній осі силосу, на підсилосні транспортерні системи.

    Встановлюється зачисний шнек в центральній частині силосу і повністю охоплює днище ємності по периметру.

    В деяких випадках кругове переміщення пристрою обслуговуючий персонал виконує вручну. Але більш доречніше – за допомогою спеціального пристрою для переміщення зачисного шнека, так званого колісного трактора.

    Недоліки ручного переміщення зачисного шнека

    Що стосується недоліків першого, ручного варіанту, то вимогами техніки безпеки присутність людей у силосі під час роботи вивантажувальних механізмів не допускається. Не слід забувати також і про небезпеку роботи у запиленій вибухонебезпечній атмосфері (АТЕХ 21).

    Пристрій для переміщення зачисного шнека

    Колісний трактор допомагає вирішити цю проблему, адже управляється дистанційно за допомогою пульту без необхідності перебування у силосі. Він також бореться із рядом проблем при переміщенні шнека, які неможливо вирішити ручним способом.

    Серед них:

    • Періодична втрата тертя між підлогою та колесами шнека і так зване «провисання», внаслідок чого стає неможливим переміщення зачисного пристрою.
    • Ситуація, коли залишки продукту на підлозі силосу зменшують безпосередній контакт між колесом та підлогою і таким чином – безпосереднє переміщення зачисного механізму.
    • Нерівномірність завантаження шляхом непрогнозованого осипання бурта продукту на зачисний пристрій із його завалом та подальшою зупинкою.

    Колісний трактор ТК-2

    Щоб усунути озвучені недоліки роботи зачисної техніки, ще у 2017 році спеціалісти KMZ Industries випустили нове обладнання. Розробили пристрій для пересування радіального зачисного шнека під час зачистки залишкового осипу зерна у силосах із пласким дном – колісний трактор ТК-2.

    Трактор має збільшену тягову здатність (із закріпленим шнеком діаметром 300 мм – 630 кг). Він укомплектований додатковим баластом для підвищення зчеплення суцільнолитих гумових коліс з підлогою силосу. До того ж здатний працювати в реверсному режимі. Просто агрегатується з різними пристроями для зачистки силосу. Керується одним оператором за допомогою пульта управління.
    Наразі обладнання такого типу – оптимальне рішення для вивантаження зернових з силосів з плоским дном.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальну статтю:

    1. Зачищення силосів із пласким дном: надійніше, швидше, ефективніше (читати статтю).

    Автор – Роман Штельмах, технічний директор KMZ Industries (Facebook)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: