Завантаження
Новини та події
Новини та події

1 842 найменування продукції KMZ Industries можна придбати з компенсацією 25%

18.04.2019

8 квітня 2019 року Департамент промислової політики оновив Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Кількість найменувань продукції KMZ Industries у оновленому Переліку збільшилася на 15% – загалом до Переліку увійшло 1842 найменування нашої продукції. Тож аграріям доступний великий вибір обладнання виробництва KMZ Indistries, вартість якого їм частково компенсує держава.

Величина компенсації, яку можуть отримати аграрії

У 2019 році діятимуть дві програми, які допоможуть аграріям з будівництвом елеватора.

  1. Програма «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (затверджена Постановою КМУ від 7 лютого 2018 р. №107) – передбачає компенсацію сільгосптоваровиробникам 30% суми, витраченої на будівництво.
  2. Програма «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» (затверджена Постановою КМУ від 1 березня 2017 р. №130) – передбачає компенсацію 25% при покупці елеваторного обладнання вітчизняного виробництва.

Згідно пункту 12 «Порядку використання коштів…», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107: «Обладнання для зберігання та переробки зерна, вартість якого частково компенсована за рахунок коштів за бюджетними програмами 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» та 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», не підлягає частковому відшкодуванню за бюджетною програмою 2801540 «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)».

Таким чином одночасно програми не працюють – скористатися можна лише однією з них.

Корисні нововведення

На відміну від минулого року умовою отримання компенсації є оплата вартості обладнання через уповноважений банк – а не виключно через держбанки, як це було раніше . Список уповноважених банків дивіться тут.

Для отримання 30%-ї компенсації потрібно:

  • Завершити у поточному році етап будівництва та реконструкції об’єкта.
  • Подати повідомлення про намір отримати часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об’єктів із зберігання та переробки зерна до 1 квітня, до 1 серпня та до 1 листопада поточного року.
  • Заповнити заявку та підготувати документи, із переліком яких можна ознайомитися на сайті Мінагрополітики.
  • Подати до 5 травня, до 5 вересня, до 5 грудня комісії Мінагрополітики заявку та документи. Увага – документи подаються у паперовому вигляді.

Бюджетні кошти надійдуть на рахунок, відкритий у банку.

Що потрібно зробити для отримання 25%-ї компенсації при купівлі елеваторного обладнання KMZ Industries

  1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання.
  2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.
  3. Відкрити рахунок в одному із уповноважених банків та здійснити в ньому оплату за техніку чи обладнання.
  4. Подати до Банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 р. №228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», та документи, а саме:
  • копію платіжного доручення;
  • акт приймання-передачі техніки та обладнання;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машин (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації);
  • довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом;
  • згоду на розкриття Банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані (за формою, встановленою Банком).

Строки подачі документів для отримання 25%-ї держкомпенсації

  • Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, вагонів, устатковання, придбаних до 1 грудня поточного року, подаються до 5 грудня поточного року за наявності поданих у повному обсязі підтвердних документів.
  • Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, вагонів, устатковання, придбаних з 1 грудня поточного року, подаються до 1 березня наступного року.

Як виплачується 25%-ва компенсація вартості техніки та обладнання

  1. Банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.
  2. Мінагрополітики формує реєстр сільгосптоваровиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.
  3. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти Банку.
  4. Банк протягом одного операційного дня перераховує кошти на поточні рахунки учасникам програми.

ПОПУЛЯРНЕ

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: