Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Автоматизація та централізація технологій – перспективи елеваторної галузі України

    15.03.2019

    «В елеваторному бізнесі вже є чітке розуміння важливості адаптації бізнесу до настання ери тотальної діджиталізації й необхідності об’єднання всіх систем роботи підприємства в єдине ціле. Автоматизація елеватора дійсно дає колосальні можливості – проте аби вона не стала непотрібною, а то й відверто шкідливою надбудовою, впроваджувати її слід розумно.

    Буває, приїжджаєш на елеватор – а там повний хаос у цьому питанні: автоматизовані лише окремі ділянки, все це забезпечено обладнанням різних виробників, яке між собою не гармонізується, про об’єднання в одну систему взагалі не йдеться. А ще звільнився спеціаліст, який обслуговував: і ось ситуація вже на грані катастрофи.

    Що отримує власник при такій автоматизації, яку інформацію бачить? Лише план і факт. Повноцінне прогнозування відсутнє, аналітика не ведеться централізовано. Скільки продукції надійшло з поля, які етапи вона пройшла, як планувати завантаження об’єкта в гарячу пору, коли дорога кожна хвилина, де і з чиєї вини загубилася третина, а то і половина прибутку, – не розібратися.

    Саме тому ми постійно акцентуємо: найбільш дієва – лише тотальна автоматизація. Або принаймні поетапна, з поступовим виходом на глобальну, по заздалегідь створеному проекту, який варто враховувати ще на стадії планування будівництва новітніх комплексів. Автоматизувати потрібно кожний етап технологічного ланцюга: від приймання й лабораторного аналізу – до обробки, зберігання й відвантаження продукції. Крім технологічного, автоматизувати також слід два наступні рівні – бізнес-процеси та ERP (фінанси, аналітичну звітність тощо). Все це має бути поєднано в єдину систему і, звісно ж, реалізовано на платформі провідних виробників, забезпечено точним і надійним обладнанням.

    Тільки така, багаторівнева, системна, справжня діджиталізація дасть власнику повний контроль над елеватором, можливість отримувати цінну різносторонню аналітику, точно прогнозувати на її основі, приймати обґрунтовані управлінські рішення, а значить – по-справжньому керувати власним прибутком».

    Оригінал статті опублікований у виданні «Агробізнес Сьогодні», №4 (395), лютий, 2019

    agro-business.com.ua

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: