15.03.2019
«В елеваторному бізнесі вже є чітке розуміння важливості адаптації бізнесу до настання ери тотальної діджиталізації й необхідності об’єднання всіх систем роботи підприємства в єдине ціле. Автоматизація елеватора дійсно дає колосальні можливості – проте аби вона не стала непотрібною, а то й відверто шкідливою надбудовою, впроваджувати її слід розумно.
Буває, приїжджаєш на елеватор – а там повний хаос у цьому питанні: автоматизовані лише окремі ділянки, все це забезпечено обладнанням різних виробників, яке між собою не гармонізується, про об’єднання в одну систему взагалі не йдеться. А ще звільнився спеціаліст, який обслуговував: і ось ситуація вже на грані катастрофи.
Що отримує власник при такій автоматизації, яку інформацію бачить? Лише план і факт. Повноцінне прогнозування відсутнє, аналітика не ведеться централізовано. Скільки продукції надійшло з поля, які етапи вона пройшла, як планувати завантаження об’єкта в гарячу пору, коли дорога кожна хвилина, де і з чиєї вини загубилася третина, а то і половина прибутку, – не розібратися.
Саме тому ми постійно акцентуємо: найбільш дієва – лише тотальна автоматизація. Або принаймні поетапна, з поступовим виходом на глобальну, по заздалегідь створеному проекту, який варто враховувати ще на стадії планування будівництва новітніх комплексів. Автоматизувати потрібно кожний етап технологічного ланцюга: від приймання й лабораторного аналізу – до обробки, зберігання й відвантаження продукції. Крім технологічного, автоматизувати також слід два наступні рівні – бізнес-процеси та ERP (фінанси, аналітичну звітність тощо). Все це має бути поєднано в єдину систему і, звісно ж, реалізовано на платформі провідних виробників, забезпечено точним і надійним обладнанням.
Тільки така, багаторівнева, системна, справжня діджиталізація дасть власнику повний контроль над елеватором, можливість отримувати цінну різносторонню аналітику, точно прогнозувати на її основі, приймати обґрунтовані управлінські рішення, а значить – по-справжньому керувати власним прибутком».
Оригінал статті опублікований у виданні «Агробізнес Сьогодні», №4 (395), лютий, 2019
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В