Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості

22.10.2018

У не такому ще далекому радянському минулому автоматизація ніколи не була пріоритетом: якщо можна було обійтися без неї, то обходилися. Оператор вручну керував зерносушаркою – незважаючи на наявність інструкцій, на власний розсуд визначав, що, коли і в якій послідовності вмикати. (Та й зараз, якщо, наприклад, поспостерігати за роботою трьох різних операторів неавтоматизованої зерносушарки, кожен із них продемонструє «авторський», самостійно вироблений роками і зрозумілий тільки йому алгоритм роботи). Часом зерно спалювалося або недосушувалось, його без вагань списували на збитки, когось журили або позбавляли премії – на цьому справа і закінчувалася. Така собі кричуща безконтрольність і безгосподарність.

А що тепер? Тепер це ваша справа, ваше зерно і ваші гроші. Філософія ведення бізнесу змінилася кардинально, і необхідність автоматизації (читай – повного контролю над процесом) диктує саме життя.

«Філософія ведення бізнесу змінилася кардинально, і необхідність автоматизації  диктує саме життя».

Аргументи «за», або що таке автоматизована зерносушарка

1)    Геть рутину! Чим менша кількість рутинних рішень, які працівник повинен прийняти в процесі роботи, тим менше часу він витратить на її виконання і тим менший ризик припуститися помилок.

2)    Прозорий і контрольований технологічний процес. Тепер жодної лотереї: ви чітко бачите, які показники маєте на вході, розумієте, які хочете побачити на виході, і знаєте, як правильно їх задати.

3)    Відхід від втручання людини в технологічний ланцюжок. Пам’ятаєте про трьох різних операторів зерносушарки зі зрозумілими тільки їм індивідуальними алгоритмами сушіння?

4)    Своєчасне технічне обслуговування і попереджувальний ремонт. Автоматизована зерносушарка сама сигналізує про таку необхідність – ризик зупинки зерносховища в сезон через її несправність зменшується в рази.

5)    Додаткова безпека сушіння. Правильно задається температура, можна визначати запиленість в зоні агента сушіння і в зоні охолодження, вібрацію обладнання тощо – ризики загоряння суттєво мінімізуються.

6)    HACCP. В основі цієї системи – все та ж автоматизація, повний контроль над процесом виробництва: від надходження продукту до виїзду його з підприємства. Ви можете впевнено приймати аудити зовнішньої сторони і аргументовано демонструвати клієнтам, партнерам та інвесторам (зокрема, закордонним), що з вами дійсно можна мати справу.

Як фізично виглядає автоматизація зерносушарки?

1) Датчики.

Розміщуються по всьому периметру зерносушарки, через кожну секцію. Вимірюють фізичні параметри сушіння зерна: температуру (агента сушіння, зерна, відпрацьованого повітря), температуру безпеки, вологість, вібрацію. Кожен датчик відповідає за окремий параметр. Існують обов’язкові датчики (базова комплектація автоматизованої зерносушарки) і опціональні.

2) Шафа управління.

Всередині шафи знаходяться пристрої комутації електрообладнання, контролер, який перетворює сигнали від датчиків і видає керуючі сигнали по заданому алгоритму.

3) Комп’ютер і ПО.

Спеціально розроблене для зерносушарки ПО обробляє ці дані та виводить на екран з інтуїтивно зрозумілим оператору інтерфейсом.

Далі процес йде у зворотний бік. Оператор задає потрібні параметри і запускає сушіння зерна. На виході отримуємо продукцію потрібної якості.

Cкільки коштує автоматизація?

Автоматизована зерносушарка в середньому коштує на 30% дорожче, ніж неавтоматизована. Трохи більше, якщо ви включили максимально можливу кількість опцій. Наскільки виправдана така інвестиція?

Середня партія сушіння – 60 тонн. Порахуйте збиток, якщо оператор помилився й просто спалив її. А якщо не досушив? Грибка не уникнути, і партія стане «ложкою дьогтю» в загальній масі завантаженого в силос зерна. Автоматика окупається навіть уникненням однієї такої помилки.

І ще: зерносушарка для лінійного елеватора – це один із основних елементів, який на ряду з сепаратором визначає в подальшому якість зерна (зокрема, його вологість). А значить, його ціну і ваш майбутній прибуток.

Що врахувати при виборі автоматизованої зерносушарки?

Ступені автоматизації

Виходячи із загального прагнення економити, більшість виробників надають можливість придбати базову автоматизацію. Вона не передбачає, наприклад, встановлення додаткових датчиків безпеки, у програмному елементі не прописано відстеження планового обслуговування і чистки, датчик вібрації тут тільки один.

Не варто нехтувати додатковими опціями, які виробник радить безпосередньо під особливості вашого технологічного процесу і ведення бізнесу.

Наприклад, якщо Ви працюєте з насінням соняшника, то зону захоплення повітря в пальник варто додатково захистити або оснастити аспіраційними установками. А якщо не впевнені, що обслуговуючий персонал буде регулярно очищати вентилятори (а не тільки звітувати про це), – краще встановити додаткові датчики вібрації. Вони будуть отримувати осьове биття і сигналізувати про те, що лопаті не почищені. Інформація про порушення техрегламенту потрапить безпосередньо до вас, а не до начальника зміни. Так вдасться уникнути несправності дороговартісного обладнання.

«Інформація про порушення техрегламенту потрапить безпосередньо до вас, а не до начальника зміни».

Єдина система – один постачальник

Краще звертатися до постачальників, які виробляють всі складові автоматизованої зерносушарки. Зерносушарка, датчики, контролери і ПЗ – єдина система. І добре, коли виробник відповідає за неї повністю.

Простота в обслуговуванні, максимальний доступ до деталей для заміни

Щоб найменша несправність не вивела з ладу зерносушарку в період сезону, це обов’язково варто врахувати ще до покупки. Як і час відгуку виробника: він повинен бути мінімальним.

Дружній інтерфейс, можливість його індивідуального налаштування

Внутрішня складна автоматизація повинна відображатися в максимально просту картинку. Інтерфейс повинен бути зрозумілим оператору без підготовки або (що іноді навіть важливіше) – оператору з підготовкою, який перейшов з автоматизованої зерносушарки іншого виробника. Він «заточений» під інший інтерфейс, й іноді це може стати проблемою.

Не менш важливо, щоб автоматизована зерносушарка була зручною: адже це ви керуєте нею, а не вона вами. Наприклад, у нашій автоматизованій зерносушарці Brice-Baker виробництва KMZ Industries відкритий програмний код. Користувач може сам налаштувати візуалізацію процесів, підвищити безпеку тощо. Це як встановлювати налаштування екрану на свій смак при покупці нового смартфона.

Можливість модернізації

Якщо змінився технологічний процес (додали засувки, встановили норію іншої потужності) – зерносушарка повинна бути легко модернізована. Або при необхідності без складнощів переустановлена на інший об’єкт.

Наприклад, зерносушарка Brice-Baker побудована по модульному типу. І якщо власник приймає рішення розширити базову комплектацію, це просто – докупити потрібно тільки необхідні датчики. Контролер дозволяє підключити до 63 модулів входів/виходів, і така можливість одразу закладена в ПЗ.

Оснащення аспіраційними системами

Щоб здешевити обладнання, часто виробники такі системи не ставлять. Але пам’ятайте: це пожежна, екологічна безпека (оснащення зерносушарки аспіраційними системами на 95% знижує викиди в навколишнє середовище), а якщо ваш елеватор знаходиться поруч з населеними пунктами – ще й обов’язкова вимога. І зрештою – новий, європейський рівень ведення бізнесу і чистота на вашому елеваторі.

Можливість доступу з будь-якої точки світу та інші переваги Індустрії 4.0

За прогнозами експертів, у 2020 році Інтернет речей подолає критичну точку в своєму розвитку і стане основою інфраструктури практично у всіх сферах діяльності. Життя великого міста і робота підприємства, взаємодія людини і машини, громадські проекти – все це відбуватиметься на основі даних від «розумних» датчиків і пристроїв. Експерти прогнозують, що до 2030 року до інтернету їх буде підключено вже більше 200 мільярдів. Світ стає глобальною цифровою фабрикою, і залученість у цей процес дозволить бути не просто на крок, а на рівень попереду конкурентів.

«Світ стає глобальною цифровою фабрикою, і залученість у цей процес дозволить бути не просто на крок, а на рівень попереду конкурентів».

Ще одна інноваційна концепція – Індустрія 4.0, що зародилася в Німеччині в 2011 році. Вона передбачає створення підприємств нового типу, коли постійний інформаційний обмін йде на всіх рівнях: від виробничого обладнання до відносин з постачальниками і клієнтами, а управлятися цей процес може з будь-якої точки світу. Вже зараз про свою залученість в Індустрію 4.0 заявляє велика кількість німецьких, європейських і американських підприємств, у тому числі лідери економіки.

Очевидно одне: у найближчі роки розумні машини й датчики можуть стати інструментом «гіперпідключеності» підприємств до виробничого процесу, який охоплює весь світ. І в цьому процесі обов’язково має бути місце і для вашої зерносушарки.

Щоб відповідати вимогам часу, де Індустрія 4.0 набирає колосальних обертів, ми в KMZ Industries побудували нову парадигму автоматизованої зерносушарки. Brice-Baker пов’язана із зовнішнім світом веб-додатком, який відкривається будь-яким браузером. На відміну від більшості аналогічного обладнання, тут немає необхідності додатково купувати спеціальне програмне забезпечення. Власник з будь-якої точки світу просто заходить в інтернет, вписує адресу в адресний рядок і відкриває сторінку зерносушарки. У режимі реального часу він може спостерігати за її роботою; є можливість передавати дані в хмару, щоб в подальшому обробляти і аналізувати їх. Все це ми організували на контролері одного із лідерів глобального ринку –  німецького електротехнічного гіганта Phoenix Contact PLCnext.

При всій складності взаємодій «розумних» машин, інфраструктури і даних в центрі цього процесу завжди залишається людина. А значить, прийняття рішення про автоматизацію зерносушарки – тільки за вами.

Джерело за посиланням.

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: