Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Будівництво елеватора в Азії: у скільки обійдеться і що треба врахувати

    11.07.2018

    Не так давно в пресі повідомляли про плани одного з найбільших українських зернотрейдерів компанії «Нібулон» побудувати в Єгипті власні потужності зі зберігання і транспортування зерна. Керівник експортного напрямку KMZ Industries Олександр Ткаченко на прохання інтернет-видання «Агроінсайдер» ділився досвідом і нюансами зведення зерносховищ в цьому регіоні (деталі – тут). Вашій увазі пропонуємо детальне інтерв’ю з Олександром по цій темі.

    У скільки в середньому обійдеться будівництво елеватора в Єгипті? Це буде дорожче або дешевше, ніж в Україні?

    – За нашими оцінками середня ціна будівництва елеватора в Україні на 1 тонну зберігання становить від 98$ од 220$. Вартість річкового елеватора співставляють з його потужністю одноразового зберігання. В середньому витрати будуть коливатися в межах 250-450 $/т зберігання.

    Якщо говорити про будівництво за межами України, наведу приклад одного з експортних проектів, який ми недавно прораховували. Що важливо, об’єкт планується в сусудній з Єгиптом країні. Вартість проекту, елеваторного та вагового обладнання, автоматизація комплексу, а також доставка і монтаж в перерахунку на 1 т зберігання склали 74 євро. До цих витрат, звичайно ж, потрібно додати вартість бетонних робіт, геодезії, додаткових металоконструкцій і т.п. Виходить, що побудувати елеваторний комплекс за межами України буде не дешевше, але і не дорожче, ніж в Україні.

    Чи має KMZ Industries досвід спорудження зерносховищ в цьому регіоні?

    – Так, ми маємо такий досвід. У 2008-2009 рр. KMZ Industries брала участь в будівництві державного портового терміналу «Amir Abad» для General Trading Company «Behdis Tejarat Alborz» в Ірані, поблизу міста Тегеран. Потужність терміналу – 53 000 тонн одноразового зберігання. KMZ Industries виготовив, поставив і змонтував 14 силосів, розроблених нашим конструкторським бюро. Діаметр кожного силосу – 16,5 м, ємність кожного – 3 875 тонн. Ми інспектували продукцію через рік після запуску: в місцевих кліматичних умовах наше елеваторне обладнання працює без нарікань.

     

    Виходячи з цього досвіду, скажіть: які труднощі можуть трапитися при будівництві зерносховища за кордоном?

    • Перше – дозвільна документація для будівництва елеватора. У кожній країні є свої вимоги, що стосуються отримання дозволу на будівництво, і для того щоб опрацювати всі нюанси, необхідно чимало часу і допомога локальних консультантів.
    • Відсутність кваліфікованих фахівців. Особливо складно з монтажниками, яких для будівництва елеватора потрібно мінімум 40–50 чоловік. І кожному необхідно оформити дозвіл на роботу, оплатити переліт, проживання тощо. У разі залучення українських монтажників вартість монтажу може досягати 50% вартості обладнання. Тому в наших експортних пропозиціях вважаємо за краще враховувати співпрацю з місцевою підрядною організацією. Це дозволить замовнику істотно заощадити.
    • Складні погодні умови. Здійснювати монтаж металевих силосів за температури понад 35 градусів – практично нереально, тому основна частина робіт повинна проводитися після заходу сонця, що істотно збільшує терміни монтажу.

    А скільки часу може зайняти будівництво елеватора середньої потужності в нашій країні, за умови, що є всі дозвільні документи?

    – Проектування, будівельні роботи, виробництво обладнання та монтаж обладнання  і систем автоматизації в середньому складають 8-9 місяців. А підрядники, які обіцяють більш короткі терміни, просто таким чином спонукають вас будь-що підписати контракт.І навіть коли агрохолдинги афішують в ЗМІ будівництво елеватора за 3 місяці, вони не уточнюють, що договори на бетонні роботи, постачання обладнання та супутні роботи підписали як мінімум за півроку до старту будівництва. Тому обладнання, металоконструкції і будматеріали до цього часу знаходяться вже на будмайданчику. Адже не буває двох однакових елеваторів і обладнання для них не лежить на складах у постачальників – щоб виготовити його безпосередньо під ваш елеватор, знадобиться мінімум 3 місяці.

    Як швидко окупиться елеватор?

    – Терміни окупності прораховуються індивідуально для кожного конкретного елеватора. Але хочу звернути увагу майбутніх власників зерносховищ: за оцінками наших експертів, повністю автоматизовані елеваторні комплекси окупаються на 1,5 року швидше, ніж неавтоматизовані. За рахунок відсутності витрат на зайвий персонал, максимального контролю якості продукції (а значить, її вартості) і своєчасного запобігання несправностям обладнання.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: