Завантаження

    UA

    Новини та події
    Новини та події

    Чи вплине обмеження суми держкомпенсації на плани аграріїв?

    25.03.2021

    17 березня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №205 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Змінами, зокрема, передбачається певне обмеження щодо суми держкомпенсації: так один покупець вітчизняного обладнання/техніки так само може розраховувати на компенсацію 25% його вартості –  проте в розмірі, що не перевищує 60 млн гривень.

    Брис Рыбачук KMZ Industries

    Чи вплине це обмеження на плани аграріїв щодо придбання вітчизняного елеваторного обладнання та наскільки суттєво відобразиться на розмірі компенсацій?

    Борис Рибачук, заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries: «Із нашого досвіду – а це 4 роки функціонування програми держкомпенсації, і увесь цей час обладнання KMZ Industries включено до її переліку  –  ще жодного разу не траплявся продаж «під компенсацію» на суму більше 240 млн грн – саме до такого обсягу інвестицій сьогодні максимально можна розраховувати на повні 25% компенсації, що становить 60 млн грн.

    Значно на обсяг компенсацій, на нашу думку, така ситуація не вплине. Річна інвестиція більше 240 млн грн зазвичай передбачає одночасну покупку як досить значної кількості сільськогосподарської техніки, так і елеваторного обладнання, до того ж, у такому випадку йтиметься про великі потужності. Такі вкладення можуть дозволити собі лише великі агрохолдинги, та й навіть для них ця практика не є розповсюдженою.

    Що ж стосується середнього бізнесу, а також малих агропідприємств (йдеться про 40% компенсації для фермерських господарств і їхнє порогове значення для інвестиції у 150 млн грн), то озвучені обмеження їх жодним чином не зачеплять. І вітчизняне елеваторне обладнання, крім іншого, так само буде привабливе для них і в плані можливості отримання державної компенсації».

    Думка аграрія щодо обмеження суми держкомпенсації

    Ульян Сацик_Соняшний двир

    Улян Сацик, директор українсько-німецького фермерського господарства «Соняшний двір» підтримує його думку: «Для фермерського господарства, як наше, інвестиції в омріяний елеватор зазвичай не перевищують декількох мільйонів гривень, тож такий «поріг» у 60 млн грн держкомпенсації для нас, фермерів, не те що не критичний, а, можна сказати, навіть недосяжний.

    Що стосується середнього бізнесу, то, наскільки я знаю, навіть і тут в придбання елеваторного обладнання й сільгосптехніки зазвичай інвестують не одночасно. Та й навіть будівництво великих потужних зерносховищ зазвичай розбивають на декілька черг, що припадає на різні роки. Тож законодавче обмеження драконівським не назвеш і про якісь перепони розвитку елеваторного бізнесу, як на мене, тут не йдеться».

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: