Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Ера діджиталізації

  15.03.2019

  Про автоматизацію елеваторів на українському просторі активно почали говорити минулого року. Все більше вітчизняних фермерів усвідомлюють необхідність оптимізації процесів, адже це завжди буде виправданим кроком та матиме швидку окупність.

  На конференції «Елеватор–2019» компанія KMZ Industries представила власну розробку для автоматизації елеваторів і дала усвідомити, що час елеваторів без персоналу — вже реальність.

  Компанія KMZ Industries із 2006 року є найбільшим виробником комплексних рішень зі зберігання та обробки зерна в Україні та закріпила за собою статус провідного експерта в цій сфері.

  У рамках конференції «Елеватор–2019» окрема панель була присвячена темі діджиталізації сучасного елеватора. За словами модератора панелі — директора з маркетингу KMZ Industries Наталії Кулаковської, раніше аграрії доволі обачливо ставилися до комплексної автоматизації процесів на підприємстві, зокрема на елеваторах, але наразі питання стає все більш актуальним.

  «Можна констатувати: в елеваторному бізнесі вже сформувалося чітке розуміння важливості адаптації бізнесу до настання ери тотальної діджиталізації й необхідності інвестувати в неї. До того ж, таку можливість розглядають нині не лише великі підприємства й агрохолдинги, перевагами автоматизації цікавляться й фермери», – зазначила Кулаковська.

  АВТОМАТИЗАЦІЯ ЯК БОНУС ЦИВІЛІЗАЦІЇ

  Про етапи впровадження автоматизації та про те, які проблеми вона вирішує, розповів керівник відділу автоматизації та електрифікації KMZ Industries Олексій Ломакін.

  Передусім йдеться не про один автоматизований елемент елеватора, а про поняття «елеватор без людей», відзначив фахівець. Будь-який алгоритм можна оцифрувати, і технологічний процес на елеваторах — не виключення.

  «Ми живемо у світі алгоритму, тобто можемо запрограмувати абсолютно все. Усі рухи, задачі будуть задані у програмі, і ми можемо відслідковувати всі процеси, що відбуваються на елеваторі», — розповів Ломакін.

  Насамперед автоматизація буде цікава тим, хто хоче оптимізувати процеси на елеваторі. Завдяки їй усі процеси спрощуються, закриваються питання обліку, система фіксує рівень якості виконаних робіт та автоматично виконує рутинні процеси.

  «Наприклад, заходячи на елеватори, можна побачити п’ять-шість моніторів та обов’язково панель управління. Тобто для виконання кожної функції — свій центр керування. Такі моменти можна та потрібно оптимізувати, — підкреслив керівник відділу автоматизації та електрифікації. — Завдяки співпраці з провідними гравцями ринку KMZ Industries має можливість в одній програмі об’єднати управління всіма етапами роботи елеватора: зважувальний комплекс, пробовідбір, лабораторний аналіз проб, очищення та сушіння зерна, транспортування до силосів, контроль показників при зберіганні, подальше відвантаження. Це значно полегшує адміністрування і виключає потребу в безлічі програм під кожну складову елеватора».

  Одна з переваг системи автоматизації елеватора — виключення людського фактору та мінімізація можливості помилок. Не потрібно контролювати якість виконання робіт — система виконує необхідні завдання автоматично, і все це можна контролювати з екрану. Крім того, фермеру не потрібна додаткова робоча сила, він не залежатиме від браку кадрів, що також може оптимізувати витрати підприємства.

  Система автоматизації KMZ Industries — власна розробка компанії. «Ми надаємо весь спектр послуг: самостійно виготовляємо шафи енергопостачання, програмованого контроллера, комунікаційного обладнання тощо; встановлюємо ПЗ; здійснюємо монтаж і пусконалагодження», — розповідає спеціаліст.

  Робота над власним програмним забезпеченням для системи автоматизації наразі на завершальному етапі. У компанії зупинилися на ПЗ модульного типу — завдяки єдиному модулю управління можна буде керувати і транспортним устаткуванням, і термометрією тощо. А кожне наступне підключення нового обладнання, наприклад, зерносушарки, не потребуватиме окремого робочого місця для управління – все знову таки керуватиметься в одній програмі.

  «Наше програмне забезпечення адаптується під індивідуальні задачі конкретного елеватора. Фермер може вносити свої корективи, побажання для зручності роботи. До того ж, у нас немає прихованих витрат на ліцензії за кількість робочих місць, середовище розробки від постачальника контроллерів тощо. А максимально простий інтерфейс програми зрозумілий навіть співробітникам без спеціальної підготовки», — пояснив Ломакін.

  ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ

  На початковому етапі KMZ Industries проводить будівельний, технологічний та енергетичний аудити, після чого формується проект на папері. Його краще закладати ще на стадії планування будівництва нових елеваторних потужностей. Інакше подальші витрати на впровадження можуть збільшитися удвічі.

  «При початковому проектуванні ми також одразу створюємо систему, що робить облік усіх елементів, які споживають електроенергію. Таким чином підприємець зможе побачити електроспоживання не просто по всьому підприємству, а й для кожного окремого елемента, — говорить Олексій Ломакін. — Таке рішення ми впроваджуємо на платформі нашого партнера – німецького електротехнічного гіганта Phoenix Contact».

  Після всіх підготовчих процедур KMZ Industries приїжджає на локацію, монтує обладнання, встановлює програмне забезпечення – і система починає працювати.

  Як розповів фахівець, система від KMZ Industries спрощує не тільки регулювання процесів на елеваторі, а і його подальше обслуговування. Наразі у компанії розробляють програму технічного сервісу та ремонту. Вона передбачатиме постійну підтримку робочого стану елеватора, при цьому підприємство не матиме потреби утримувати власну ремонтну бригаду. Для цього у систему автоматизації буде введена програма, що за статистичними даними прогнозуватиме майбутню поломку або аварійну обстановку.

  Наразі кілька проектів із впровадження автоматизації на елеваторах перебувають на завершальному етапі. Як розповів Ломакін, перший із них продемонструють вже навесні. Крім того, вже не перший рік KMZ Industries випускає стовідсотково автоматизовану зерносушарку Brice-Baker та включає до комплектації транспортного обладнання датчики, які дозволяють його автоматизувати за бажанням замовника.

  «Ми зрозуміли, що вітчизняний аграрій вже готовий до автоматизації елеваторів. Усе більше фермерів не хочуть залежати від людського фактору і починають впроваджувати цю систему на своїх підприємствах, — відзначив Ломакін. — Час реалізації проекту досить короткий — усього три-чотири місяці. А його переваги очевидні: повний контроль над бізнесом і можливість по-справжньому керувати власним прибутком».

  Оригінал статті опублікований в журналі Landlord:
  landing-page.mu.in.ua

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: