Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Ера діджиталізації

15.03.2019

Про автоматизацію елеваторів на українському просторі активно почали говорити минулого року. Все більше вітчизняних фермерів усвідомлюють необхідність оптимізації процесів, адже це завжди буде виправданим кроком та матиме швидку окупність.

На конференції «Елеватор–2019» компанія KMZ Industries представила власну розробку для автоматизації елеваторів і дала усвідомити, що час елеваторів без персоналу — вже реальність.

Компанія KMZ Industries із 2006 року є найбільшим виробником комплексних рішень зі зберігання та обробки зерна в Україні та закріпила за собою статус провідного експерта в цій сфері.

У рамках конференції «Елеватор–2019» окрема панель була присвячена темі діджиталізації сучасного елеватора. За словами модератора панелі — директора з маркетингу KMZ Industries Наталії Кулаковської, раніше аграрії доволі обачливо ставилися до комплексної автоматизації процесів на підприємстві, зокрема на елеваторах, але наразі питання стає все більш актуальним.

«Можна констатувати: в елеваторному бізнесі вже сформувалося чітке розуміння важливості адаптації бізнесу до настання ери тотальної діджиталізації й необхідності інвестувати в неї. До того ж, таку можливість розглядають нині не лише великі підприємства й агрохолдинги, перевагами автоматизації цікавляться й фермери», – зазначила Кулаковська.

АВТОМАТИЗАЦІЯ ЯК БОНУС ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Про етапи впровадження автоматизації та про те, які проблеми вона вирішує, розповів керівник відділу автоматизації та електрифікації KMZ Industries Олексій Ломакін.

Передусім йдеться не про один автоматизований елемент елеватора, а про поняття «елеватор без людей», відзначив фахівець. Будь-який алгоритм можна оцифрувати, і технологічний процес на елеваторах — не виключення.

«Ми живемо у світі алгоритму, тобто можемо запрограмувати абсолютно все. Усі рухи, задачі будуть задані у програмі, і ми можемо відслідковувати всі процеси, що відбуваються на елеваторі», — розповів Ломакін.

Насамперед автоматизація буде цікава тим, хто хоче оптимізувати процеси на елеваторі. Завдяки їй усі процеси спрощуються, закриваються питання обліку, система фіксує рівень якості виконаних робіт та автоматично виконує рутинні процеси.

«Наприклад, заходячи на елеватори, можна побачити п’ять-шість моніторів та обов’язково панель управління. Тобто для виконання кожної функції — свій центр керування. Такі моменти можна та потрібно оптимізувати, — підкреслив керівник відділу автоматизації та електрифікації. — Завдяки співпраці з провідними гравцями ринку KMZ Industries має можливість в одній програмі об’єднати управління всіма етапами роботи елеватора: зважувальний комплекс, пробовідбір, лабораторний аналіз проб, очищення та сушіння зерна, транспортування до силосів, контроль показників при зберіганні, подальше відвантаження. Це значно полегшує адміністрування і виключає потребу в безлічі програм під кожну складову елеватора».

Одна з переваг системи автоматизації елеватора — виключення людського фактору та мінімізація можливості помилок. Не потрібно контролювати якість виконання робіт — система виконує необхідні завдання автоматично, і все це можна контролювати з екрану. Крім того, фермеру не потрібна додаткова робоча сила, він не залежатиме від браку кадрів, що також може оптимізувати витрати підприємства.

Система автоматизації KMZ Industries — власна розробка компанії. «Ми надаємо весь спектр послуг: самостійно виготовляємо шафи енергопостачання, програмованого контроллера, комунікаційного обладнання тощо; встановлюємо ПЗ; здійснюємо монтаж і пусконалагодження», — розповідає спеціаліст.

Робота над власним програмним забезпеченням для системи автоматизації наразі на завершальному етапі. У компанії зупинилися на ПЗ модульного типу — завдяки єдиному модулю управління можна буде керувати і транспортним устаткуванням, і термометрією тощо. А кожне наступне підключення нового обладнання, наприклад, зерносушарки, не потребуватиме окремого робочого місця для управління – все знову таки керуватиметься в одній програмі.

«Наше програмне забезпечення адаптується під індивідуальні задачі конкретного елеватора. Фермер може вносити свої корективи, побажання для зручності роботи. До того ж, у нас немає прихованих витрат на ліцензії за кількість робочих місць, середовище розробки від постачальника контроллерів тощо. А максимально простий інтерфейс програми зрозумілий навіть співробітникам без спеціальної підготовки», — пояснив Ломакін.

ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ

На початковому етапі KMZ Industries проводить будівельний, технологічний та енергетичний аудити, після чого формується проект на папері. Його краще закладати ще на стадії планування будівництва нових елеваторних потужностей. Інакше подальші витрати на впровадження можуть збільшитися удвічі.

«При початковому проектуванні ми також одразу створюємо систему, що робить облік усіх елементів, які споживають електроенергію. Таким чином підприємець зможе побачити електроспоживання не просто по всьому підприємству, а й для кожного окремого елемента, — говорить Олексій Ломакін. — Таке рішення ми впроваджуємо на платформі нашого партнера – німецького електротехнічного гіганта Phoenix Contact».

Після всіх підготовчих процедур KMZ Industries приїжджає на локацію, монтує обладнання, встановлює програмне забезпечення – і система починає працювати.

Як розповів фахівець, система від KMZ Industries спрощує не тільки регулювання процесів на елеваторі, а і його подальше обслуговування. Наразі у компанії розробляють програму технічного сервісу та ремонту. Вона передбачатиме постійну підтримку робочого стану елеватора, при цьому підприємство не матиме потреби утримувати власну ремонтну бригаду. Для цього у систему автоматизації буде введена програма, що за статистичними даними прогнозуватиме майбутню поломку або аварійну обстановку.

Наразі кілька проектів із впровадження автоматизації на елеваторах перебувають на завершальному етапі. Як розповів Ломакін, перший із них продемонструють вже навесні. Крім того, вже не перший рік KMZ Industries випускає стовідсотково автоматизовану зерносушарку Brice-Baker та включає до комплектації транспортного обладнання датчики, які дозволяють його автоматизувати за бажанням замовника.

«Ми зрозуміли, що вітчизняний аграрій вже готовий до автоматизації елеваторів. Усе більше фермерів не хочуть залежати від людського фактору і починають впроваджувати цю систему на своїх підприємствах, — відзначив Ломакін. — Час реалізації проекту досить короткий — усього три-чотири місяці. А його переваги очевидні: повний контроль над бізнесом і можливість по-справжньому керувати власним прибутком».

Оригінал статті опублікований в журналі Landlord:
landing-page.mu.in.ua

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: