Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Інтерв’ю Валерії Калашник, генерального директора KMZ Industries, для сайту Elevatorist.com

26.06.2020

Чи вплине карантин на виконання поточних замовлень?

– Завод KMZ Industries працює в штатному режимі, звісно ж, із дотриманням усіх вимог МОЗу на час карантину. Виробництво повністю завантажене і не зупиняється ні на хвилину.

Усі наші постачальники (металу, комплектуючих тощо) – надійні перевірені роками партнери зі світовим ім’ям, а також відомі українські компанії. Вони так само дорожать своєю репутацією, тому теж не зупиняють виробництва, завдяки чому ми не маємо перебоїв із необхідними поставками.

Жодних передумов для перенесення строків – усі наші клієнти отримають замовлене елеваторне обладнання і послуги з монтажу чи автоматизації вчасно.

Чи впливає ситуація із карантином на строки поставок імпортного металу для виробництва українських силосів?

– Жодним чином. Адже завдяки грамотному плануванню (не лише зараз, а й задовго до карантину) ми завжди маємо необхідний запас не лише під поточні, а й під майбутні контракти.

Наші постачальники зі світовим ім’ям: Voestalpine, SSAB, Wuppermann, – не припиняють виробництва, політика наших відносин залишається стабільною. Поставки металу та імпортних комплектуючих в Україну не припиняються і відбуваються лише з некритичною затримкою у кілька днів.

Тож ми так само виготовлятимемо наше обладнання із якісного металу, а всі існуючі та майбутні замовлення наших клієнтів будуть виконані точно в строк.

Будівництво і монтаж дозволені. У KMZ Industries багато активностей. Які цікаві проекти наразі реалізуються?   Чи є особливості у запитах від замовників цьогоріч?

– Великий і, певно, наразі один із найулюбленіших наших проєктів – будівництво «Старокостянтинівського МЕЗу» компанії Kernel. Завдяки теплій зимі монтаж уже поставлених нами силосів вдалося почати досить рано – наразі 2/3 наших монтажних бригад зайняті на цьому об’єкті.

Загалом для цього нового олійного заводу KMZ Industries виробляє та монтує 44 конусних силоси, їхня загальна потужність зберігання становитиме 56 тисяч тонн. Ємності розроблювали під вимоги “Кернел” – за навантаженням, комплектацією та особливостями вивантаження.  Це буде найбільший і найсучасніший олійноекстракційний завод в Україні, і нам дуже приємно бути причетними до цього надмасштабного проєкту як в частині постачання обладнання, так і будівництва!

Щодо особливостей запитів. Буває, з певних причин плани замовників змінюються, і вони відмовляються від встановлення іноземних силосів. У такій ситуації, коли фундаменти були спроєктовані й залиті під “силоси-іноземці”, наші ємності можуть виручити. Адже крок діаметру силосів модельної лінійки Brice-Baker складає 1 м, що дозволяє легко вписати їх в конструкцію будь-якого майданчика. Таке завдання було у KMZ Industries на початку року на «Трансбалттерміналі», де ми встановили силоси Brice-Baker діаметром 18 метрів на фундаменти, спочатку спроєктовані й залиті під силоси іноземного виробника. До того ж, ми виконали усі додаткові вимоги замовника до силосів для цього об’єкту, зокрема, щодо серйозних промислових навантажень у портовому терміналі. Аналогічне завдання щодо встановлення наших силосів діаметром 16 м на фундамент, який спочатку будувався для силосів зарубіжного виробництва, виконуємо наразі на «Ковельському ХПП».

Як і завжди, цьогоріч є проєкти із особливими вимогами щодо конструкції, технічних характеристик та комплектації. Спадають на думку три нещодавніх приклади.

Для «Глобинського свинокомплексу» під реконструкцію комбікормового заводу нещодавно поставили спеціально розроблені конусні силоси зі збільшеним обсягом зберігання 3,7 м в діаметрі з кутом нахилу конусного днища 65 градусів. Тут також встановлять транспортне обладнання нашого виробництва. Наразі ж ми супроводжуємо монтажні роботи на цьому об’єкті.

Для МЕЗів ТОВ «Олійний дім» поставили силоси і завершуємо виробництво транспортного обладнання із додатковими вимогами з комплектації й технічних характеристик. І наразі йде монтаж зерносушарки Brice-Baker для «Дакса Бунге Україна» – із дотриманням особливих вимог замовника по безпеці й економічності цього обладнання.

Крім того, були замовлення на силоси для значних промислових навантажень і складних природних умов. Для замовника з Молдови (наш клієнт будує новий МЕЗ) виготовляємо 6 конусних силосів по 1 тис. тонн зберігання кожен. Тут будуть експлуатуватись силоси із підвищеними вимогами спеціально для роботи в сейсмічно активній зоні. До того ж, в умовах значних промислових навантажень. Так само виконали усі додаткові вимоги замовника щодо роботи в умовах великих промислових обсягів на портовому терміналі в поставці партії наших силосів для «Трансбалттерміналу» (об’єкт компанії «Кернел») на початку нинішнього року.

Кожне замовлення особливе, і ми готові його виконати!

Які продукти в цьому році виводите на ринок? Чи відчуваєте тенденцію, що в цьому році будуть будуватися фермери? Звертаються до Вас? Що їм пропонуєте?

– Так, можу підтвердити: тенденція є, активно її відчуваємо цьогоріч. Сегмент малих та середніх агрокомпаній зростає, і ми маємо новинки, сфокусовані насамперед на них.

В першу чергу це рішення для спрощення будівництва і монтажу силосів: вивантаження у фундаменті, без підсилосної галереї; суцільне аеродно, що не вимагає додаткового фундаменту; бічне вивантаження тощо.

Вивантаження у фундаменті, наприклад, дозволить оптимізувати процеси на зерносховищі й заощадити час та кошти на бетонних та земляних роботах. Якщо відмовитись від підсилосної галереї, то, наприклад, для силосів діаметром від 11 до 24 м, вдасться зекономити сотні тисяч гривень.

Наразі KMZ Industries – єдиний з українських виробників, хто пропонує таку суто фермерську опцію, як бічне вивантаження. За такої системи зерно вивантажується безпосередньо на машину, без використання класичного транспортного елеваторного обладнання.  Так вдається прискорити час вивантаження, знизити бій продукції й заощадити на електроенергії: адже розвантаження відбувається виключно під впливом сили тяжіння.

Останнім часом у нас також побільшало запитів на силоси з повною аерацією підлоги full floor. І тут ми  теж єдині з-поміж українських виробників, хто зробив цю опцію доступною для своїх клієнтів. «Фул-флор» не має як таких аераційних каналів – весь простір між базовим бетоном і площиною «фул-флору» заповнюється повітрям, яке й продуває зернову масу. Тому «фул-флор» не потребує додаткової бетонної подушки, як інші системи, а встановлюється на металічних опорах безпосередньо на базовий фундамент. А економія на бетоні – значить, менша вартість. Та й монтувати такий силос швидше.

Також пропонуємо фермерам більш легкий транспорт (наприклад, самонесуча норія, що не вимагає окремих підтримуючих металоконструкцій, та ін.), який зберігає усі експлуатаційні властивості й відповідає вимогам щодо якості та зручності обслуговування.  Великий попит від цього сегменту аграріїв і на зерносушарки: їх у модельному ряді Brice-Baker – 115, потужністю від 9 до 300 т/год. Фермери зазвичай обирають зерносушарки потужністю від 10 т/год до 25 т/год. Також спеціально для них розробили дві системи, які впливають на вартість придбання та експлуатації цього обладнання: пилопригнічення, яке є альтернативою більш дорогій аспірації й дозволяє зекономити на ціні сушарки; і  рекуперація тепла, яка дає можливість заощадити на паливі – його  використання тут на 30% менше порівняно із зерносушарками без рекуперації. Серед способів економії на паливі – й можливість роботи Brice-Baker на альтернативних видах палива – соломі, пеллетах, трісці та інших, яка популярна в першу чергу серед фермерських господарств.

Усі ці опції допоможуть забезпечити ряд корисних спрощень технології на фермерському елеваторі й дозволять замовнику, що не будує складний промисловий об’єкт і не має можливостей, якими володіють великі агрохолдинги, втілити мрію про власний елеватор і вкластися в оптимальний бюджет.

А чи вплине ситуація на ринку на вартість елеваторного обладнання?

– Ціни на ринку у всіх компаній залежать від курсу долара. Українські виробники так само залежні від нього, проте значно меншою мірою. Тож якщо різкі коливання, особливо в період турбулентності, і матимуть місце – то, як мінімум, у два рази менше, ніж при роботі з іноземними постачальниками.

До того ж, ми завжди поряд, маємо великий досвід, готові підтримувати клієнта 24/7 365 днів на рік, завжди приходимо на допомогу в будь-яких, навіть найбільш нестандартних ситуаціях.

Впевнена, цей рік зробить як українських виробників, так і українських замовників більш загартованими і згуртованими. Бажаю нашим аграріям не зупинятися, продовжувати йти своїм шляхом, реалізовувати намічені бізнес-плани, розвивати і нарощувати бізнес, а ми готові вам у цьому допомогти!

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: