11.05.2022
Чи збільшилися замовлення в зв’язку з тим, що аграрії потребують більше потужності для зберігання зерна, бо відсутній експорт портами?
– В умовах війни навряд чи можна говорити про збільшення замовлень. Проте справді збільшилась кількість звернень від клієнтів, які в умовах скорочення можливостей по швидкому відвантаженню зерна на експорт вирішили розширити свої елеваторні потужності, щоб мати змогу зберігати більшу кількість врожаю у себе. Основна маса таких замовлень – із Західної України, яка менше на цей час постраждала від російської агресії та логістично ближче до країн Євросоюзу.
Можливо, компанія пропонує якісь швидкі рішення?
– На жаль, значна частина контрактів за бажанням наших замовників з регіонів, що найбільше постраждали від війни, на сьогодні призупинена. Як найбільший український виробник елеваторного обладнання у зв’язку з цим ми маємо як значні запаси необхідних для виробництва матеріалів, так і багато вже готового обладнання, або такого, яке можна повністю доробити дуже швидко. Це дає KMZ Industries можливість формувати пропозиції «швидких рішень» для замовників.
За скільки часу можна збудувати елеватор?
– Все залежить від потужності та комплектації елеватора. Якщо охопити повний комплекс робіт: проєктування, будівництво, виготовлення обладнання, його монтаж та автоматизацію, то можна орієнтуватися на такі терміни:
В портфелі виконаних замовлень KMZ Industries є випадки, коли повнокомплектний елеватор потужністю 50 тис. тонн було збудувано за 5 місяців. У таких стислих по строках проєктах будівництво відбувається 7 днів на тиждень, від світанку до заходу сонця.
Які рішення зі зберіганням в нинішній ситуації є найбільш оптимальними?
– В нинішній ситуації найбільш оптимальним буде розширення та модернізація існуючих потужностей зі зберігання. Мається на увазі будівництво нових ємностей для зберігання зернових поряд ж уже існуючими ємностями (найбільш популярні наразі силоси об’ємом 3000 тонн, 5000 тонн, 10000 тонн), збільшення продуктивності ліній відвантаження та приймання. А також – технологічна модернізація (підвищення оборотності) елеватора. Тобто якщо раніше підприємство, наприклад, могло приймати зернові на склад тільки з автотранспорту, то наразі елеватори додають нові технологічні маршрути, щоб приймати як з автотранспорту, так і з залізничних вагонів. Або якщо раніше елеватор не міг паралельно приймати та відвантажувати зернові, то в нинішній ситуації більшість зерносховищ хочуть мати таку опцію. Наразі вони прагнуть бути більш гнучкими.
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В