Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Який елеватор вам потрібен? Короткий тест з відповідями

    26.12.2017

    Вартість врожаю, який вам вдалось зібрати, визначається часом, коли ви його продали. Для цього треба мати місце, де зерно або олійні почекають сприятливої кон’юнктури. Який саме елеватор обрати, допоможе тест від Agravery.com, відповіді на який допоміг зробити Руслан Демчук, старший менеджер з продаж найбільшого українського виробника елеваторів та обладнання для сушіння зерна KMZ Industries.

    Скільки землі ви маєте в розпорядженні?

    1. 500-800 гектарів

    Треба інвестувати в зерносушарку невеликої продуктивності 5-10 т/годину та як мінімум в зерновий склад напольного типу. Інвестиція окупить себе за два три сезони, оскільки фермер заощадить на сушці/очистці/зберіганні/відвантаженні на стороні, та дозволить не бути залежним від черг на елеваторах.

    2. 800-1500 гектарів

    Окрім зерносушарки, варто інвестувати ще й в металевий силос. Це дасть змогу зберігати зерно до нового врожаю, щоб продати його по високій ціні. На відміну від напольного складу, металевий силос має активну вентиляцію та термопідвіски, що дозволяє довго та без втрат якості зберігати зерно.

    3. 1500-5000 гектарів

    Потрібно інвестувати в більш потужні зерносушарки та вже в декілька металевих силосів. Це в свою чергу дасть змогу сушити зернові в максимально стислі терміни, зберігати декілька культур одночасно, а також можливо навіть надавати послуги по зберіганню та сушінню другим фермерам.

    4. Від 5000 га.

    Слід інвестувати в повноцінний елеватор. З двома зерносушарками, та чотирма і більше (в залежності від кількості землі і культур вирощування) силосами, та потужним транспортним обладнанням. Це дасть змогу одночасно сушити декілька культур, зберігати всю групу зернових, а також швидко приймати та відвантажувати продукцію.

    Де ви знаходитесь?

    1.На півночі.

    Наприклад, елеватор в північному регіоні планує сушити 1000 тонн в день кукурузи з вологістю від 25 до 30 %, відповідно потрібно дві сушарки. Перша з потужністю 500 тонн на добу при знятті вологості з 30-14%, друга – 500 тонн на добу при знятті вологості 25-14%, та дві завальних ями під ці сушарки. Меншу сушарку цей елеватор буде використовувати в сезон сушіння ранніх зернових.

    2. На півдні

    Елеватору в південних регіонах, де вологість зернових буває максимум 20-21%, достатньо буде і однієї сушарки та однієї завальної ями. Продуктивність сушарки тут рахується так, як і для північного регіону.

    3. Близько порту

    В портових елеваторах сушарки майже не використовуються, оскільки такий елеватор працює як перевантажувальний термінал. В портових елеваторах кількість завальних ям може бути 2-4, а також будуються мінімум дві лінії по прийманню зерна з вагонів. Також однією з особливостей портових елеваторів являються надпотужні транспортні лінії, наприклад, продуктивність норій може досягати 1000 т/ год, тоді як на лінійних елеваторах це максимум 250 т/год.

    Який врожай ви маєте?

    1. 2000-2500 тонн

    Можна обійтись і конусними силосами.

    2. Від 2500 тонн

    Потрібно комбінувати конусні та на плоскому днищі.

    Що ви вирощуєте?

    1. Стандартна група зернових або олійних: кукурудза, соняшник, пшениця.

    Краще використовувати силоси на плоскому днищі. Обсяг цих культур в розрізі одного підприємства починається від 1500тонн, тому тут рентабельніше встановити один силос  на плоскому днищі обсягом від  1500 тонн, ніж два силоси на конусному днищі по 750 тонн.

    2. Нішові культури або пшеницю на млин.

    Краще використовувати конусні силоси. Якщо це елеватор для млину, тут потрібно комбінувати різні класи пшениці по різним силосам з невеликим обсягом, також конусний силос являється повністю автоматизованим в плані вивантаження зерна, тому з нього легше комбінувати різні класи пшениці при подачі на млин. Для нішових культур, таких як гірчиця, люпин, обсяг яких досить невеликий в  розрізі одного підприємства (500-800 тонн), використовуються конусні силоси, оскільки  силосів на плоскому днищі з таким тоннажем зберігання не існує.

    ________________________________________

    І, наостанок, що таке сучасний елеватор?

    Agravery - Який елеватор вам потрібен Короткий тест з відповідями

    – Найбільш поширеними являються зерносховища силосного типу, це надає змогу зберігати велику кількість зернових на відносно невеликій території, а також дає змогу повної автоматизації та моніторингу технологічних процесів.

    Зерносховища силосного типу починаються здебільшого від 3000 тонн зберігання та до 200000 тонн. Потужність транспортних ліній відповідно може варіюватись від 50 т/годину  до 500 тонн на годину. Наприклад, якщо на елеваторі транспортні лінії в середньому 50 т/год то це означає що елеватор зможе приймати та відвантажувати одночасно один зерновоз. Альтернатива баночним зерносховищам це або радянські <соговські елеватори>, або склади напольного зберігіння зерна. І в перших, і в других є свої технологічні недоліки, тому елеватори силосного типу є найпопулярнішими в Україні та світі.

    Для довготривалого зберігання, силос має бути заповнений від 40% до 100%. В кожному силосі є верхній датчик рівня. Коли він спрацьовує це означає що силос повний. Такий обсяг заповнення потрібний для дотримання технології охолодження зерна в зимовий період.

    Майже всі елеватори розраховані на декілька культур, транспортні лінії являються універсальними для всіх груп зернових, що дає змогу приймати/відвантажувати/ проводити технологічні операції з будь-яким зерном. Винятком тут може слугувати елеватор з одним силосом (такі будуються здебільшого під кукурудзу з великим обсягом зберігання), оскільки один силос – одна культура зберігання.

    Джерело Agravery.com

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: