Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    KMZ Industries – підприємство, де працювати вигідно

    01.09.2021

    Виробничі потужності KMZ Industries в м. Карлівка
    Виробничі потужності KMZ Industries в м. Карлівка

    Карлівський машинобудівний завод добре знайомий як молодим аграріям, так і тим, чий досвід набутий ще за радянських часів. Адже це підприємство Полтавщини – справжній старожил: засноване воно ще у 1860 році.

    Від створення і до наших днів завод жодного разу не припиняв своєї роботи: навіть під час Другої світової війни працював у евакуації, а згодом відбудувався після звільнення Карлівки.  Вистояли тут і в буремні дев’яності, коли більшість підприємств закривалися, не витримавши натиску нових ринкових умов. Не зрадив завод і спеціалізації – виробництво тут завжди було орієнтоване в першу чергу на потреби аграріїв.

    Новітня історія підприємства

    Генеральний директор KMZ Industries (ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод») Валерія Калашник
    Генеральний директор KMZ Industries (ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод») Валерія Калашник

    «Зараз Карлівський машинобудівний завод – успішне сучасне підприємство, єдиний в Україні виробник повного комплексу елеваторного обладнання, відомий нині під торговою маркою KMZ Industries, – розповідає про досягнення сьогодення генеральний директор KMZ Industries Валерія Калашник. –  У 2001 році підприємство придбала і почала розвивати відома інвестиційна компанія Dragon Capital: інвестор буквально вдихнув нове життя у наш завод, завдяки чому нам вдалося створити тут симбіоз традицій, якими пишаємося, і сучасних передових тенденцій».

    У декілька етапів новий власник модернізував підприємство. Завод дообладнали найбільш передовими в Україні технологічними комплексами американського і японського виробництва, автоматизували і збільшили потужності. А у 2012 році придбали активи англійської компанії Brice-Baker – одного з провідних європейських виробників обладнання для зерносховищ: дві автоматичні виробничі лінії перевезли з Великої Британії до Карлівки.

    Іноземне обладнання, що виготовляється в Україні

    «Завдяки цьому українські аграрії отримали змогу замовляти весь комплекс елеваторного обладнання «під ключ» у одного виробника й оснащувати власні елеватори обладнанням іноземного бренду, яке виробляється в Україні, але є доступнішим порівняно з імпортним, що завозиться в нашу державу», – підсумовує директор KMZ Industries.

    Разом з уже  існуючими моделями силосів підприємство почало пропонувати модельний ряд силосів Brice-Baker з діаметром від 3 до 32 м. А до відомої усім аграріям зерносушарки ДСП додалася продуктова лінійка зі 115-ма моделями повністю автоматизованих, економічно ефективних й екологічно безпечних зерносушарок Brice-Baker різної продуктивності – як для потреб великих холдингів, так і для задач фермерів.

    На заводі також виробляють широку лінійку транспортного обладнання для елеваторів: норії, шнекові конвеєри, стрічкові та скребкові транспортери. Виготовляють сепаратори та допоміжне обладнання, а також надають послуги з монтажу обладнання та автоматизації. Особлива гордість KMZ Industries – власні професійні монтажні бригади, що оперативно й професійно зводять елеватори в Україні та за її межами.

    Чотири десятиліття на експортній арені

    Відома KMZ Industries не лише в Україні, а й далеко за її межами. Перші експортні поставки заводу датуються 1981-м: за цей рік в експортному рядку заводу значиться більше десятка зерносушарок, декілька десятків силосів для борошна і велика кількість одиниць транспортного обладнання. У 2000-х роках у Європі найактивніше по експорту завод співпрацював із Польщею та Литвою. А у 2007 році стартувало співробітництво і з Азією: карлівчани виготовили та поставили 14 силосів для потужного державного портового елеватора в Тегерані.

    Загалом серед країн, де працює сьогодні елеваторне обладнання KMZ Industries: Німеччина, Румунія, Молдова, Болгарія, Білорусь і Казахстан, країни Балтії та ПАР. У Молдові, як каже замовник підприємства, завершують будівництво найсучаснішого у всьому Чорноморському регіоні заводу по переробці насіння соняшнику і виробництва олії – там також експлуатуватиметься обладнання Карлівського машинобудівного заводу. «А ще серед досягнень компанії – перша серед українських виробників комплексна поставка елеваторного обладнання до Європейського Союзу, що відбулася у 2019 році», – додає Валерія Калашник.

    Гостям – завжди раді

    Нещодавно із робочим візитом завод відвідав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Очільник міністерства високо оцінив рівень українського виробництва елеваторного обладнання, що не поступається європейським аналогам і гідно конкурує навіть з американським, і висловив готовність максимально підтримувати вітчизняних виробників.

    Завод часто відвідують і власники та керівники елеваторів, що належать великим холдингам, – серед них багато постійних замовників KMZ Industries. «Рік за роком ми завойовували авторитет, поставляли все більше продукції великим клієнтам — найбільшим українським холдингам і міжнародним зерноторговим компаніям: починали працювати з ними спочатку за відносно невеликими замовленнями, щоразу доводили свою надійність і розширювали обсяг замовлень, – розповідає очільниця заводу. – Наразі на нашому рахунку – більше 5 тисяч зерносховищ, збудованих із обладнанням KMZ Industries. А серед лідерів ринку, які віддали перевагу нашому обладнанню, – агрохолдинг МХП, найбільший в Україні та провідний у світі виробник олії – компанія «Кернел», агрогрупа «Агрейн», агрокомпанія «НІБУЛОН», ГК «Alebor Group» та багато-багато інших.

    На Полтавщині налічується десятки об’єктів, збудованих компанією. Це і елеватор «Ланнівська МТС», де з 2017 року працює весь комплекс елеваторного обладнання виробництва KMZ Industries, і елеватор у селі «Савинці», де вже 17 років успішно експлуатуються одні з перших серійних силосів виробництва KMZ Industries. Замовників заводу знає вся область: СФГ «Оріон», Карлівський елеватор (Бурякорадгосп цукрокомбінату ім. Халтуріна), «Машівка-Агро-Альянс», зерносховище «Дукла», Пирятинський елеватор «Баришівської зернової компанії».

    Раді бачити на заводі не лише агрогігантів – тут часто проводять екскурсії і для фермерів, які задумуються про власне зерносховище і вже на виробництві можуть отримати максимум корисної інформації про те, як воно влаштоване.  «Ми працюємо з елеваторами будь-якого рівня, – говорить керівник підприємства. – Маємо рішення і для великих холдингів, і для середніх господарств, для нас не є проблемою задовольнити і потреби невеликих фермерів, які тільки починають свій шлях у будівництві чи модернізації. Серед наших замовників — і портові елеватори, і олійноекстракційні заводи, і борошномели».

    Серед переваг співпраці із KMZ Industries замовники називають перевірену часом якість і надійність обладнання та індивідуальний підхід виробника. «Українські аграрії бачать якість нашого обладнання, доведену роками, цінують, що ми знаходимося близько, мобільні у вирішенні будь-яких їхніх запитів, можемо забезпечити весь комплекс елеваторного обладнання і супроводжуємо його на всіх етапах — від підбору й укладання угоди до запуску в роботу й навчання персоналу зерносховища», – додає Валерія Калашник.

    Нова віха в історії підприємства

    Високоточна автоматична американська лінія Bradbury, на якій завод виготовляє панелі та ребра для майбутніх силосів
    Високоточна автоматична американська лінія Bradbury, на якій завод виготовляє панелі та ребра для майбутніх силосів

    Нещодавно завод піднявся на новий, ще вищий щабель – у квітні тут оголосили про об’єднання з іншим вітчизняним виробником: KMZ Industries та Variant Agro Build підписали угоду про злиття елеваторного напрямку компанії ТОВ «Варіант Агро Буд» із ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод».

    Що значить об’єднання для підписантів угоди? Синергія досвіду обох учасників, значні масштаби оновленої компанії й можливості для досягнення безумовного лідерства на ринку елеваторного обладнання.  «Ціль об’єднання — створити безумовного лідера на ринку елеваторного обладнання: з найкращою командою, ще більш потужним виробництвом, найякіснішим сервісом та інноваційною складовою. Гравця, якому буде набагато простіше конкурувати із глобальними компаніями в нашій галузі й перемагати в  тендерах на великі замовлення, – пояснює Валерія Калашник. –  Лідерству сприятиме і поєднання досвіду обох компаній – досвіду виробництва і експлуатації, досвіду роботи з клієнтами, а також ефект від об’єднання висококваліфікованих спеціалістів в єдину амбітну і потужну команду».

    Що значить об’єднання для аграріїв? Ще більше можливостей вибору якісного інноваційного обладнання, оперативність і зручний сервіс. «У обох учасників об’єднання є безліч  гарних рішень, і наразі вони доступні усім клієнтам, – говорить очільник підприємства. – Ми залишаємося виробником усього комплексу елеваторного обладнання: від силосів і зерносушарок – до очисного і допоміжного обладнання. А наші нові масштаби дозволять нам виробляти більше продукції за одиницю часу, оперативніше обслуговувати клієнта і позитивно впливатимуть на собівартість».

    KMZ Industries запрошує у команду!

    Відкриває об’єднання нові можливості і для працівників – акціонери і керівництво наголошують: саме люди, професіонали – найцінніше, що отримала оновлена компанія.

    Оскільки об’єднання відбулося на базі KMZ Industries, то вже найближчим часом сюди із Харкова перевезуть обладнання, яке використовувалося в елеваторному напрямку Variant Agro Build. Зрештою все виробництво буде сконцентроване в Карлівці, потужності оновленої компанії дозволятимуть виготовляти елеваторне обладнання для 2 мільйонів тонн зберігання на рік. Тож уже зараз KMZ Industries готова надавати нові робочі місця і кар’єрні можливості для жителів регіону.

    «Наразі плануємо найняти більше 100 нових працівників, – говорить Валерія Калашник. – Це ще більше посилить наш статус одного з місцеутворюючих підприємств і допоможе бути ще більш корисними для розвитку Полтавського регіону».

    В  KMZ Industries наголошують: можливості працевлаштування на заводі є для будь-яких професій: інженер чи токар, бухгалтер чи конструктор, економіст чи зварювальник – місця знайдуться для багатьох професіоналів. «Якщо ви є спеціалістом високого рівня – приходьте, – запрошує Валерія Калашник. – Як підприємство із багаторічною історією ми справді цінуємо і розвиваємо робочі традиції, популяризуємо професію машинобудівника. Поважають у нас фахівців із досвідом (на заводі працюють цілі трудові династії, загальний трудовий стаж яких складає майже 240 років!), й так само ми раді молодим працівникам, які мають змогу швидко навчатися і зростати в нашій компанії».

    Директор розповідає, що свого часу завод свідомо вступив у запеклу конкуренцію із роботодавцями із сусідніх країн: «Дуже боляче було спостерігати, як достойні працьовиті робітники мусять виїжджати в ті ж Польщу чи Чехію у пошуках кращої долі. І така ситуація була майже в кожному регіоні нашої країни. Тому ми тут, у себе, намагаємось створити не гірші умови, аби наші співвітчизники, і в першу чергу жителі Полтавщини, могли гідно працювати і гідно заробляти, не полишаючи рідної домівки».

    Наразі завод забезпечує для співробітників всі обов’язкові опції соціально відповідального підприємства. Наприклад, на початку 2020-го, коли в Україні зафіксували спалах коронавірусу, підприємство уклало договори з лабораторними мережами для проведення лабораторної діагностики та виявлення захворювання на ранніх стадіях. Жорсткі карантинні умови дозволили тримати мінімальний рівень захворюваності. І досі на заводі на Covid-19 перехворіло лише 1% працівників.

    Спеціалістів, що приїхали з інших міст, тут забезпечують житлом, на підприємстві працює медичний пункт, а для працівників із Полтави та інших населених пунктів передбачений корпоративний транспорт. «Кваліфікованим працівникам підприємство завжди пропонує конкурентну заробітну плату, – резюмує директор. – Наша система мотивації для співробітників розроблена з урахуванням особливостей кожної професії і саме тому надає змогу справедливо оцінювати внесок кожної людини в загальний результат. Тому чим краще та якісніше працюєш – тим більшу винагороду отримуєш. Наші двері завжди відкриті для тих, хто хоче працювати і заробляти й разом із нами щодня розвивати високотехнологічне українське машинобудування!»

    Ми бажаємо успіхів оновленому Карлівському машинобудівному заводу, старожилам, а також тим працівникам, які невдовзі приєднаються до компанії, й уважно слідкуватимемо за розвитком і досягненнями цього поважного підприємства!

    Статтю надруковано у газеті “Село полтавське” №32-33 від 19.08.2021

    Елеватор «Ланнівська МТС», де з 2017 року працює весь комплекс елеваторного обладнання виробництва KMZ Industries
    Елеватор «Ланнівська МТС», де з 2017 року працює весь комплекс елеваторного обладнання виробництва KMZ Industries

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: