12.12.2018
Борис Рибачук, заступник генерального директора з комерційних питань KMZ Industries
Коментар для журналу “ЗЕРНО”, №11 (152), 2018
Серед основних тенденцій аграрної галузі нині – збільшення відсотка фермерів, які будують свій перший елеватор. Причинами є зростання урожайності завдяки розвитку нових технологій з одного боку і недостатньо ефективна зернова логістика, проблеми з устаріванням парку «Укрзалізниці», неможливість швидко доставити продукцію замовнику – з іншого. Щоб у такій ситуації не втратити частину врожаю і як наслідок – прибутку, аграрії дедалі частіше обладнують власні потужності для очищення, сушіння та зберігання зернових. Таких замовників KMZ Industries не лише забезпечує обладнанням, а й допомагає досвідом і експертизою.
Істотно збільшився сегмент малого і середнього бізнесів. Клієнтів із банком землі від 2 до 5 тис. га у нас раніше було небагато, нині вони (як і «середні» агрокомпанії до 15 тис. га) формують високий стабільний попит. Цей сектор представлений великою кількістю господарств, відповідно суттєво зросло число замовлень на будівництво зерносховищ.
Цьогоріч у нас зросли продажі зерносушарок понад 80% – дедалі більше клієнтів розуміє вигоди продажу зерна кращої кондиції та можливості економії на вартості сушіння на сторонньому елеваторі (робити це власними силами набагато дешевше).
Щодо сегмента великих агрокомпаній (20–60 тис. га землі та вище) та комерційних елеваторів, для яких обробка і зберігання зерна – основний бізнес, то тут власники дедалі більше тяжіють до автоматизації. Їх цікавить зменшення потреби у кваліфікованих кадрах, точний облік продукції, поліпшення її якості й контроль пересування. Це допомагає уникнути втрат, збільшити вартість зерна і відповідно підвищити маржинальність бізнесу. Нині ми завершуємо розробку власного софту з комплексного управління елеватором, аби об’єднати все обладнання і процеси на ньому однією програмою. Власник матиме «прозорий», повністю керований комплекс і можливість контролювати найменші деталі його роботи з будь-якої точки планети, де є Інтернет. Можливості KMZ Industries у цьому напрямку ми якраз і презентували на «ІнтерАгро», а власники елеваторів могли прорахувати вартість автоматизації для їхнього об’єкта за допомогою онлайн-калькулятора безпосередньо на стенді.
Так само активно відбувається імпортозаміщення, збільшується частка елеваторного обладнання українського виробництва – дедалі більше аграріїв обирають його. Загалом, за нашими прогнозами, у найближчі три роки ринок будівництва елеваторів зросте щонайменше вдвічі. І, звісно, ми в KMZ Industries реагуємо на виклики й інвестуємо в розширення виробничих потужностей, аби встигати за попитом.
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В