Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  KMZ Industries: ТОП-6 технічних новинок 2018 року

  12.04.2019

  – Роман Юрійович, якщо зібрати в довгий список всі новинки та модернізації, які реалізував в минулому році KMZ Industries, яку з них Ви поставите на перше місце?

  -Безумовно, це унікальний проект розширення зерносушарок Brice-Baker для елеваторів Alebor Group. Тепер в портфелі KMZ Industries вже 3 зерносушарки, продуктивність яких наближається до 300 т/год, і всі три встановлені на підприємствах Alebor Group.

  По-перше, ми модернізували зерносушарку Brice-Baker, яка з 2017 року працює на «Чесному ХПП»: з моделі BB.SCN-16/48 до моделі BB.SCN-16/76). За рахунок такого розширення техніко-економічні показники об’єкта підвищилися, в т.ч. продуктивність зерносушарки збільшилася зі 112 т/год до 168 т/год при зніманні вологи 5%.

  По-друге, аналогічне завдання реалізували на «Христинівському ХПП», де зерносушарка від початку була потужнішою – 168 т/год. Тут модель BB.SCN 16/72 розширили до BВ.SCN 16/120. До існуючих додали 2 шахти. Тепер на ХПП працює зерносушарка довжиною 12 м, її продуктивність – 280 т/год при 5% зніманні вологи.

  – Що особливого в цій модернізації?

  -Зерносушарки такої потужності з українських виробників є тільки у KMZ Industries.

  Як я сказав, обидві зерносушарки були в експлуатації. На «Христинівському ХПП» Brice-Baker інтенсивно експлуатувалася з 2014 року, і при розширенні використовували всі існуючі деталі обладнання без запчастин і заміни.

  – Яка основна перевага розширення порівняно з будівництвом окремої додаткової сушарки?

  -Звісно, в першу чергу реконструкція підійде для елеваторів з великими оборотами, де завжди є можливість завантажити потужне обладнання в повному обсязі.

  Зручніше це і з огляду на організацію маршрутів: технологічна схема не змінюється, отже, у звичній роботі елеватора змін не відбудеться. При розширенні замовник отримує «єдиний механізм», який координується з одного центру управління, а не два-три окремих, управління якими доведеться інтегрувати в загальну технологічну схему елеватора.

  Звичайно, зі збільшенням продуктивності сушарки доведеться підвищити продуктивність транспортного обладнання. Тому так важливо на етапі проектування елеватора передбачити фінальну потужність зберігання і продуктивність всього обладнання і планувати етапи реалізації проекту, наприклад, встановлювати транспортне обладнання «на виріст». Якщо цього не зробити, то зі збільшенням потужності зерносушарки доведеться збільшувати і продуктивність транспортного обладнання елеватора. У досвіді KMZ Industries – реалізація обох сценаріїв на різних об’єктах.

  – Усі люблять підтвердження цифр, заявлених виробниками. Як це питання вирішує KMZ Industries?

  – Усі люблять, і ми теж. Зазвичай ми вирішуємо цю задачу двома способами. По-перше, всі без винятку новинки та зміни в обладнанні проходять тестування або контрольну збірку. Це дає нам першу внутрішню інформацію. По-друге, ми замовляємо сторонні незалежні дослідження. Наприклад, про останнє з них ми скоро розповімо.

  – Що це за дослідження?

  -Ми організували незалежні лабораторні вимірювання для перевірки ефективності роботи аспіраційної системи зерносушарок Brice-Baker. Продуктивність усіх встановлених нами зерносушарок на об’єктах Alebor Group в 2018 році досягла 1120 т/год. На одному з об’єктів і провели дослідження. Результати опублікуємо найближчим часом.

  – Підвищена увага приділяється економії теплоносіїв. Чи є в портфелі KMZ Industries вирішення цієї задачі?

  Безумовно. Ще 2 роки тому ми реалізували спільний проект із «Заводом Кобзаренка» – зерносушарку Brice-Baker, що працює на альтернативному паливі.

  Із новинок – зерносушарка Brice-Baker з примусово регульованою рекуперацією тепла та охолодження і автоматизованим регулюванням зони відлежування. Вона встановлена в грудні в смт Голованівськ Кіровоградської області на елеваторі для агрофірми «Відродження».

  Агент сушіння буде формуватися від двох теплогенераторів з пальниками на природному газі та органічному паливі. Замовник вибрав український генератор, вироблений в Дніпрі ТОВ «Он-Стейт», потужністю 10 МВт.

  Сушарка обладнана 9 вологомірами, інтегрованими в її систему управління зерносушаркою, – вони забезпечують тотальний контроль технологічних параметрів сушіння. Звісно, ми пам’ятаємо і про зручність експлуатації: в цьому обладнанні передбачені зовнішні та внутрішні драбини і майданчики обслуговування.

  – Економію можна забезпечити лише переходом на альтернативне паливо?

  -Ні, тим більше що рішення з використанням альтернативного палива більше підходять для невеликих і середніх аграріїв, коли потрібна невисока продуктивність обладнання.

  Підвищити енергоефективність зерносушарки можна й іншими, простими, методами. Наприклад, виконати обшивку її стінок базальтовими негорючими плитами. Утеплення сушильної шахти і камери гарячого повітря знижує тепловіддачу стінок зерносушарки і як наслідок – підвищує її енергоефективність. До речі, таке рішення забезпечує також і звукоізоляцію.

  Але і тут потрібно враховувати особливості. Утеплення зерносушарки підходить тільки для тих, чия сушарка буде працювати в безперервному режимі. І, навпаки, для режиму «днем сушимо – вночі відпочиваємо» наявність теплоізоляції в сирі осінні ночі призведе до збільшення витрат, оскільки енерговитрати підуть на прогрів усієї конструкції, на випаровування роси, конденсату тощо.

  Крім того, не останню роль в економії енергоресурсів відіграє місце розміщення сушарки на елеваторі. При плануванні бажано враховувати місцеву розу вітрів, щоб оптимізувати майбутні витрати.

  – Чи були новинки в транспортному обладнанні?

  -Якщо можна так сказати, то в минулому році у нас був справжній бум на реверсивні транспортери. Ми розробили і реалізували абсолютно різні рішення для чотирьох наших постійних замовників – «Інтера», «Українського Аграрного Холдингу», Alebor Group і «Кононівського елеватора». Це технічно складні рішення: всі транспортери довжиною понад 50 м та продуктивністю від 100 до 200 т/год.

  На додачу до існуючих схем реверсивних транспортерів створили ще 2 нові.

  Перша – це транспортер для «Христинівського ХПП» Alebor Group. Його завдання – після розширення елеватора з’єднати існуючі й нові обсяги зберігання і забезпечити перевалку продуктів з урахуванням нових маршрутів. Особливості транспортера: велика довжина транспортування (60 м), продуктивність (175 т/год) і розміщення на естакаді.

  Ці характеристики і потребували розробки унікального рішення.

  Щоб забезпечити необхідну продуктивність на такому великому транспортері, та ще й у режимі реверсу, необхідний дуже потужний привід. Класичне розміщення його по центру або зі зміщенням в сторону призвело б до локального перевантаження моста. Щоб уникнути цього, в транспортері передбачили дві приводні станції й станцію натяжки ланцюга, розміщену по центру транспортера, а синхронізацію приводів реалізували за допомогою частотного перетворювача. Привід реалізований двома мотор-редукторами, що працюють синхронно.

  – Третій транспортер так само особливий?

  Безперечно!) Знаєте, особливе задоволення інженер і конструктор отримують, коли необхідно придумати рішення для задачі «з обмеженнями». Так було із запитом від «Українського Аграрного Холдингу». Існуючі конструкції реверсивного транспортера не вміщалися по висоті в запроектовану підземну галерею. Наші конструктори розробили більш складне, але компактне рішення, що поєднує в одному вузлі і привід, і натяжку ланцюга.

  – Є щось особливе в допоміжному обладнанні?

  У 2018-му компанія активно працювала з комбікормовими підприємствами. Наприклад, для ТОВ «Дельта» з Полтавської області розробили ряд засувок з пневматичним приводом. У даній конструкції практично відсутнє виділення пилу продуктів транспортування в зовнішнє середовище.

  Для замовників, яким необхідна часта зміна культур, розробили перекидні клапани нового типу. Рішення актуально для виробників нішевих насіннєвих культур. Для виключення просипання і накопичень дрібнонасіннєвих і легких культур лоток в стандартному перекидному клапані замінили трубою з «коміром» із поліуретану.

  – Розроблені компанією рішення стабільні чи періодично змінюються?

  Досвід експлуатації обладнання – це перше, на що ми звертаємо увагу. І один із головних джерел інсайтів для покращення. У минулому році ми провели планову модернізацію зерносушарок Brice-Baker. Наприклад, замість актуаторів почали оснащувати їх високоякісними заслінками швейцарського виробництва для регулювання обсягу агента сушіння, що проходить через зернову масу. Вони прості в експлуатації, не вимагають технічного обслуговування, працюють безперебійно і мають високий ступінь захисту від перевантажень.

  – Невже це все?

  За минулий рік у нас понад 40 новинок і модернізацій. Ми навіть не встигаємо про них писати. Але, знаєте, це упущення ми виправимо й обіцяємо з цього року більше і частіше знайомити з унікальними рішеннями, які для клієнтів KMZ Industries розробляє власне конструкторське бюро.

  Джерело за посиланням.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: