Завантаження
Новини та події
Новини та події

KMZ Industries виступила партнером AGRO UKRAINE SUMMIT

13.02.2024

2 лютого в Києві пройшов AGRO UKRAINE SUMMIT, який об’єднав понад 1000 представників сільськогосподарської та суміжних галузей. Організаторами заходу виступили компанія «ПроАгро Груп», Асоціація елеваторів України й Співтовариство виробників і споживачів бобових України.

Протягом дня відбулося п’ять окремих тематичних конференцій, спікерами яких стали понад 70 експертів, та масштабна виставка AGRO UKRAINE Expo, на якій були представлені більш як 50 стендів компаній-виробників обладнання, техніки та технологій для сільського господарства.

Захід включав і відомий учасникам елеваторного ринку «Grain Storage Forum: Smart Сушіння».

Спікери панельних дискусій, традиційно, обговорили питання зберігання, сушіння та перевалки сільськогосподарської продукції, а також автоматизації та цифровізації підприємств.

З великої кількості цікавої інформації виділили кілька ключових тез:

Елеваторний «бум» в Україні ще попереду.

Українські фермери ще до повномасштабної війни досить активно розширювали потужності зі зберігання зерна. Однак, за оцінками експертів, елеваторний «бум» в Україні ще попереду.

Зокрема, таку думку підтримують і в ГК «Епіцентр Агро», яка на сьогоднішній день має елеваторні потужності на 1,8 млн тонн одночасного зберігання, а також додатково рукави на 300 тис. тонн. Наявність 8 маршрутних елеваторів дозволяє робити 10 маршрутів за день, відвантажуючи близько 35 тис. тонн зерна.

Наразі в планах агрохолдингу:

  • переробка абсолютно всього зерна, яке вирощується його підприємствами (поки це на рівні концепції) і вивезення готової продукції;
  • будівництво власного перевалювального терміналу на західному кордоні України.

Найближче майбутнє за терміналами?

З початку повномасштабного вторгнення близько 30 компаній отримали дозволи на створення залізничної інфраструктури для терміналів на кордоні України з Польщею, Угорщиною та Румунією, з яких 7 на сьогоднішній день вже функціонує, 12 – активно будується.

На думку аналітиків, у перевалювальних терміналів, які зараз будуються на західному кордоні, є майбутнє. В подальшому вони будуть виступати не просто як перевалювальні бази, а і як торговельні майданчики для трейдингу: фермерам буде вигідніше везти продукцію відразу на кордон.

Подібними торговими площадками будуть і сухі порти, які також наразі активно будуються. Попит є і на проєкти, які за масштабами є мультимодальними терміналами, і на такі, що реалізуються з мінімальними інвестиціями ($100-150 тис.): вони взагалі не мають ємностей для зберігання зерна, працюють із завальними ямами.

Все, що можна оцифрувати – треба оцифрувати.

Нестача кваліфікованого персоналу є значною проблемою для українських агропідприємств вже не один рік.

Компанії, які будують нові потужності зі зберігання, доробки, перевалки чи переробки сільськогосподарської продукції, автоматизовують та оцифровують максимальну кількість процесів на виробництві ще на етапі проєктування, інші – теж стараються поетапно впроваджувати, розуміючи їх важливість та необхідність.

А невпинний розвиток технологій не дозволяє цим тенденціям змінюватися.

До прикладу, українські холдинги, активне розширення яких припало на останнє п’ятиріччя, вже говорять, що планують впроваджувати ще більш оновлені та сучасні системи автоматизації.

Загалом, серед тенденцій розвитку цифровізації підприємств як у світі, так і в Україні експерти виділяють наступне:

  • Перенесення всієї інформації в хмару, розвиток хмарних технологій;
  • Інвестиції в штучний інтелект;
  • Посилення кібербезпеки;
  • Квантові технології (але в далекому майбутньому);
  • Автоматизація бізнесу;
  • Роботизація виробництв.

І не можливо не відмітити той запал і завзяття, з яким наш український бізнес долає перепони, справляється з труднощами та будує плани розвитку наперекір всьому.

Раді були всіх бачити!

Тепер – до зустрічі на «Зернових технологіях».

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: