Завантаження
Новини та події
Новини та події

KMZ Industries виступила партнером AGRO UKRAINE SUMMIT

13.02.2024

2 лютого в Києві пройшов AGRO UKRAINE SUMMIT, який об’єднав понад 1000 представників сільськогосподарської та суміжних галузей. Організаторами заходу виступили компанія «ПроАгро Груп», Асоціація елеваторів України й Співтовариство виробників і споживачів бобових України.

Протягом дня відбулося п’ять окремих тематичних конференцій, спікерами яких стали понад 70 експертів, та масштабна виставка AGRO UKRAINE Expo, на якій були представлені більш як 50 стендів компаній-виробників обладнання, техніки та технологій для сільського господарства.

Захід включав і відомий учасникам елеваторного ринку «Grain Storage Forum: Smart Сушіння».

Спікери панельних дискусій, традиційно, обговорили питання зберігання, сушіння та перевалки сільськогосподарської продукції, а також автоматизації та цифровізації підприємств.

З великої кількості цікавої інформації виділили кілька ключових тез:

Елеваторний «бум» в Україні ще попереду.

Українські фермери ще до повномасштабної війни досить активно розширювали потужності зі зберігання зерна. Однак, за оцінками експертів, елеваторний «бум» в Україні ще попереду.

Зокрема, таку думку підтримують і в ГК «Епіцентр Агро», яка на сьогоднішній день має елеваторні потужності на 1,8 млн тонн одночасного зберігання, а також додатково рукави на 300 тис. тонн. Наявність 8 маршрутних елеваторів дозволяє робити 10 маршрутів за день, відвантажуючи близько 35 тис. тонн зерна.

Наразі в планах агрохолдингу:

  • переробка абсолютно всього зерна, яке вирощується його підприємствами (поки це на рівні концепції) і вивезення готової продукції;
  • будівництво власного перевалювального терміналу на західному кордоні України.

Найближче майбутнє за терміналами?

З початку повномасштабного вторгнення близько 30 компаній отримали дозволи на створення залізничної інфраструктури для терміналів на кордоні України з Польщею, Угорщиною та Румунією, з яких 7 на сьогоднішній день вже функціонує, 12 – активно будується.

На думку аналітиків, у перевалювальних терміналів, які зараз будуються на західному кордоні, є майбутнє. В подальшому вони будуть виступати не просто як перевалювальні бази, а і як торговельні майданчики для трейдингу: фермерам буде вигідніше везти продукцію відразу на кордон.

Подібними торговими площадками будуть і сухі порти, які також наразі активно будуються. Попит є і на проєкти, які за масштабами є мультимодальними терміналами, і на такі, що реалізуються з мінімальними інвестиціями ($100-150 тис.): вони взагалі не мають ємностей для зберігання зерна, працюють із завальними ямами.

Все, що можна оцифрувати – треба оцифрувати.

Нестача кваліфікованого персоналу є значною проблемою для українських агропідприємств вже не один рік.

Компанії, які будують нові потужності зі зберігання, доробки, перевалки чи переробки сільськогосподарської продукції, автоматизовують та оцифровують максимальну кількість процесів на виробництві ще на етапі проєктування, інші – теж стараються поетапно впроваджувати, розуміючи їх важливість та необхідність.

А невпинний розвиток технологій не дозволяє цим тенденціям змінюватися.

До прикладу, українські холдинги, активне розширення яких припало на останнє п’ятиріччя, вже говорять, що планують впроваджувати ще більш оновлені та сучасні системи автоматизації.

Загалом, серед тенденцій розвитку цифровізації підприємств як у світі, так і в Україні експерти виділяють наступне:

  • Перенесення всієї інформації в хмару, розвиток хмарних технологій;
  • Інвестиції в штучний інтелект;
  • Посилення кібербезпеки;
  • Квантові технології (але в далекому майбутньому);
  • Автоматизація бізнесу;
  • Роботизація виробництв.

І не можливо не відмітити той запал і завзяття, з яким наш український бізнес долає перепони, справляється з труднощами та будує плани розвитку наперекір всьому.

Раді були всіх бачити!

Тепер – до зустрічі на «Зернових технологіях».

ПОПУЛЯРНЕ

Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

Автоматизація елеваторів: просто про складне

Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Нюанси монтажу фермерського елеватора

Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: