Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Лайфхаки з вибору зерносушарок (підготовлено для Agravery.com)

  14.05.2018

  Руслан Демчук, старший регіональний представник KMZ Industries

  Підготовку до нового сезону завжди краще починати завчасно, адже різні процеси забирають багато часу, як, наприклад, вибір елеваторного обладнання. Тож про це й піде мова, а саме про вибір зерносушарки.

  Не є новиною те, що шахтні зерносушарки потужніші за модульні або барабанні. Але вони між собою також різняться, тому, обираючи такий вид обладнання, важливо звернути увагу на наступні параметри.

  1. Максимальну продуктивність

  З цим пунктом все досить зрозуміло — це скільки зерна може обробити сушарка за годину. Та не забувайте:

  • питати у постачальника про продуктивність саме за вашою зерновою культурою: одна і та ж сама сушарка може обробляти 22 т пшениці на годину при зменшенні рівня вологи з 20% до 14%, а ось за кукурудзою буде вже 14 т/год при ідентичному знятті вологи;
  • обирати продуктивність, виходячи з того, скільки висушеного зерна ви можете зберігати.

  2. Наявність аспірації в сушарці

  Вона необхідна в зерносушарках для відокремлення пилу. Особливо це важливо на етапах переміщення зерна з однієї ємності в іншу, адже тоді пилу з’являється найбільше. Це насамперед потрібно для безпеки — пил займається не гірше пороху. При наявності аспірації в зерносушарці, пил відокремлюється від повітря, осідає на стінках сушарки, а потім спадає до спеціальної ємності. Так, наприклад, завдяки тому, що ми застосовуємо спеціальну технологію для аспірації в зерносушарках Brice-Baker, ця технологія може відібрати до 95% пилу з повітря.

  Також вентиляторні глушники шуму, що входять до системи аспірації зерносушарки, знижують рівень гучності роботи обладнання. В наших зерносушарках цей показник зменшено до 48 дБА зі сторони камери відпрацьованого повітря, до 55 дБА зі сторони камери гарячого повітря та до 62 дБА в розбиванні за частотами. Ці показники зерносушарки можна порівняти, наприклад, з середньостатистичними побутовими кондиціонерами, у яких рівень шуму зовнішнього блоку становить 45-55 дБА.

  Наявність аспірації робить сушарку абсолютно безпечною як з огляду на відповідність нормам викидів в атмосферу, так і з точки зору шумових характеристик. Це особливо актуально в час, коли аспірація стає трендом, а екологічні норми – суворішими.

  3. Енергоефективність зерносушарки

  Скільки зерна може обробити сушарка при спаленні 1 м³ газу? Що більше зерна вона обробляє, витрачаючи один куб палива, то більше грошей ви заощаджуєте. Тобто звертайте увагу на те, скільки ресурсів ви витрачаєте під час сушки зерна.  Слід обирати сушарки, які витрачають 1,1-1,5 м³ газу на тонно-процент сушіння. Та зазвичай цей показник розраховується для оптимальних умов сушіння. Тож у різні пори року витрати палива можуть відрізнятись – взимку, звичайно, вони будуть більшими.

  4. Можливість сушіння всіх видів зернових культур

  Такі зернові культури, як соняшник і рапс, мають властивість легко займатися. Тому варто обирати зерносушарки з пальниками закритого полум’я та додатковими бар’єрами від попадання пилу до вогню.

  5. Наявність датчиків перегріву

  Для чого вони потрібні? Це ваш захист у випадку, коли температура в зерносушарці вища за максимально допустиму. Як тільки це стається, за наявності датчиків перегріву зерносушарка автоматично вимикається. Якщо ж їх немає, може зайнятися зерно і сушарка взагалі.

  6. Якість матеріалу, з якого зроблено сушарку

  Я рекомендую обирати зерносушарки, вироблені з європейської оцинкованої сталі марки не нижче, ніж S350GD. При правильній експлуатації та обслуговуванні такі сушарки пропрацюють щонайменше 10 років.

  7. Наявність датчиків вхідного та вихідного рівня вологості зерна та надійність їх виробника

  Такі датчики допомагають зекономити: точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачаєте зайве паливо. Також вони дозволяють своєчасно реагувати на зміну вологості, забезпечуючи таким чином оптимальну кондиційність зерна на виході.

  Краще обирати такі пристрої від німецьких виробників, тому що вони вимірюють вологість з похибкою до 0,5%.

  8. Можливість підключити до зерносушарки генератор на альтернативних видах палива

  Далеко не всі зерносушарки можуть працювати на теплогенераторах через конструктивні особливості. А що дає теплогенератор? Економію! Замовники зерносушарок на теплогенераторах економлять на паливі в 2, а інколи і в 3 рази порівняно з сушарками на газі.

  Так, наприклад, наша компанія у грудні 2017 року встановила зерносушарку Brice-Baker з теплогенератором Завода Кобзаренка. Дане зерносушарне обладнання працює на трісці. Виробник теплогенератора наголошує, що таким чином можна зекономити на паливі аж у 3 рази порівняно з природним газом.

  9. Можливість обслуговування сушарки

  Під обслуговуванням мається на увазі вільний доступ до вентиляторів, можливість вичистити зерносушарку від пилу після сезону та швидка заміна коробів шахтної сушарки.

  10. Цінову політику постачальника.

  Всі ми знаємо, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці — з зерносушарками та ж справа. Важливий момент, який не можна упускати в гонитві за економією – це детальне вивчення усіх складових ціни. Виробники обладнання можуть використовувати більш тонкий метал або із меншим шаром покриття цинку, не включати до стандартної комплектації датчики перегріву тощо. І саме за рахунок цього досягається економія.

  Потрібно адекватно оцінювати співвідношення ціни та якості техніки. Тож, якщо ви шукаєте якомога дешевшу зерносушарку, будьте готові до низької якості або продуктивності. Якщо ж ви шукаєте якісне обладнання — дешевше за всі інші воно коштувати не може.

  11. Запас потужності пальників.

  За несприятливих погодних умов ваша сушарка з достатнім запасом потужності пальників зможе гарантувати паспортну продуктивність та забезпечити запланований об’єм приймання зернових.

  12. Можливість модернізації обладнання – нарощування потужності вже діючої сушарки, наприклад, як з Brice-Baker: працюючу сушарку за потреби можна добудувати, збільшивши таким чином продуктивність. Це стане в нагоді аграріям, які розвивають своє підприємство і збільшують об’єми зерна у зберіганні.

  Ці 12 пунктів допоможуть вам обрати якісну зерносушарку, яка матиме потрібну вам продуктивність і не витрачатиме при цьому зайві ресурси, відповідатиме санітарним нормам та буде безпечною як для зерна, так і для працівників. Тож збережіть цей список як пам’ятку та скористайтеся при нагоді.

  Матеріал на сайті Agravery.com

  ПОПУЛЯРНЕ

  ОЧІКУЄМО, ЩО НАСТУПНОГО РОКУ БУДЕ БАГАТО ПРОЄКТІВ ПЕРЕВАНТАЖУВАЛЬНИХ ТЕРМІНАЛІВ НА ЗАХІДНИХ КОРДОНАХ

  Коментар Бориса Рибачука, заступника генерального директора з розвитку KMZ Industries, про загальні темпи будівництва елеваторів у 2022 році в Україні, результати роботи компанії та плани на 2023 рік. Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

  Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше


  УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ: ТЕРМІНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗЕРНА В МЕТАЛЕВИХ СИЛОСАХ

  Маємо силос та систему аерації в справному стані, які попередньо прибрані та знезаражені. В зерні позбулися сміттєвої домішки. Зерно зневоднено відповідно до інструкцій. Скільки воно може зберігатися за таких умов? Докладніше

  ЗАВЕРШИЛИ МАСШТАБНИЙ РЕМОНТ ЕЛЕВАТОРА ДЛЯ ЗАМОВНИКА

  Силоси по зберіганню зернової продукції, що постраждали внаслідок російського обстрілу, тепер відновлені й приймають продукцію на об’єкті. Докладніше

  ГОСПОДАРСЬКИЙ ПІДХІД

  Елеваторні господарства, навіть попри умови повномасштабної війни, вкладають у розвиток і модернізацію підприємств. Докладніше

  Сушарки на альтернативі

  Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Директор господарства Отенія Микола поділився досвідом експлуатації такої сушарки. Докладніше

  МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: