Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  МОНТАЖ ЕЛЕВАТОРА: В ТОПІ ПОСЛУГ, НА ЯКИХ НЕ МОЖНА ЕКОНОМИТИ

  05.11.2018

  «Ринок монтажу»: сповнений парадоксів

  З одного боку, на ринку будівельно-монтажних послуг спостерігається серйозна конкуренція, з іншого – монтажні організації, які дійсно можуть якісно реалізувати це завдання, можна, що називається, перелічити на пальцях. При цьому темпи будівництва елеваторних комплексів значно перевищують реальні трудові можливості таких організацій, а значить, на ринок виходять сумнівні «фахівці з монтажу»: демпінгують і за рахунок цього часто виграють тендери. А ось забезпечити належну якість і терміни – на жаль, не можуть.

  Крім того, ринок будівельних послуг схильний до сезонності, що також можна вважати ще одним парадоксом: адже всі «мокрі» процеси (земляні, арматурні й бетонні роботи) можна виконати в теплу пору року, а в холодну – займатися безпосередньо монтажем. Натомість взимку багато монтажників відчувають дефіцит в замовленнях і змушені розбрідатися в пошуках роботи по країні та навіть за її межі, а коли починається сезон, то повноцінно зібратися виходить тільки до його середини. Саме тому на такому «делікатному» ринку цінується стабільність складу бригади з її незмінним бригадиром, а виробники обладнання намагаються забезпечувати їх роботою цілий рік.

  Монтаж силосу: специфіка є!

  Як готують фахівців для виконання монтажних робіт виробники обладнання? У нас в KMZ Industries майбутні монтажники спочатку збирають і вивчають обладнання в виробничих цехах підприємства, проходять необхідні тренінги з питань охорони праці та техніки безпеки, беруть участь в експериментальних збірках. І тільки потім, у складі бригади досвідчених фахівців, удосконалюють свої навички безпосередньо на об’єктах і стають професіоналами. Крім того, ми маємо тил у вигляді технічного відділу розробників обладнання – а це миттєва відповідь на питання, що виникають, і постійна підтримка.

  Звичайній же будівельній бригаді (як би вас не переконували) правильно зібрати елеватор не під силу. Тільки отримавши досвід монтажу в супроводі з шефмонтажем заводу-виробника, можна освоїти принципи правильної збірки елеваторного обладнання. І тільки потім монтажники «пускаються в плавання» без супроводу представників виробника обладнання, тим не менш, все ще не гарантуючи якісний монтаж.

  Вони, звісно, економлять гроші замовника (шефмонтаж від виробника здорожує монтаж в середньому на 2000–4000 євро на місяць), але при цьому наражають на додаткову небезпеку його елеватор. Виробники постійно розвиваються, допрацьовують і вдосконалюють свою продукцію, а монтажники часто пропускають ці нововведення і припускаються помилок, часом дуже суттєвих. Іноді, щоб виправити їх, доводиться мало не повністю розбирати і наново збирати обладнання.

  І якщо ваш підрядник стверджує, що шефмонтаж йому не потрібний, це аж ніяк не характеризує його як гарного фахівця – швидше за все він боїться контролю за етапами складання з боку заводу-виробника Як показує практика KMZ Industries, якщо від наших послуг монтажу та присутності наших фахівців відмовилися, то згодом нас все одно викликають налагодити роботу обладнання: а це вже додаткові витрати, яких можна було б уникнути.

  Помилки монтажу: наслідки

  Ошибки монтажа

  1. Перша і основна помилка – це вибір виконавця робіт виключно за критерієм «ціна». За дешевизною в 99% випадків стоять некваліфіковані фахівці.

  Ошибки монтажа

  2. Друга – не вивчення монтажниками і технічним наглядом складальних креслень заводу-виробника.

  Ошибки монтажа

  3. Третя помилка – це коли документацію начебто і вивчили, але толком не розібралися. Із заводом-виробником не зв’язалися, питання не з’ясували, все роблять на інтуїтивному рівні – саме так з’являються «зайві» деталі й інші неприємні сюрпризи.

  Ошибки монтажа

  4. Четверта помилка – незацікавленість технічних наглядів в процесі збірки. Обладнання змонтовано, стоїть і начебто навіть працює на холостому ходу: цього досить, щоб його прийняти. А 99% всіх проблем, які виникають через неякісний монтаж, проявляються вже на етапі експлуатації.

  Ошибки монтажа

  5. П’ята помилка – відсутність проекту виконання робіт. Як наслідок – неправильний підбір вантажопідйомного обладнання, неправильна строповка. У результаті деформуються деталі обладнання, а іноді навіть відбувається їх обрив, що тягне за собою падіння силосу.

  Ошибки монтажа

  6. Шоста і наступні помилки: відсутність або неправильне застосування герметизуючих матеріалів, переплутування деталей, неправильна затяжка болтових з’єднань, присутність елементів, не передбачених заводом-виготовлювачем, і відсутність тих, які передбачені, порушення послідовності монтажу, зміщення конструкцій з проектних відміток і осей, пошкодження елементів конструкцій і багато-багато іншого.

  Ось що трапляється, коли неправильно підібрали вантажопідйомне обладнання

  Кричущі помилки монтажу

  Наслідки помилок бувають різними: іноді щоб обладнання запрацювало, достатньо підкрутити пару гайок – і все стає на свої місця. Але трапляється, що через допущені помилки монтажу замовник змушений замінювати обладнання повністю або для заміни пошкодженої деталі розбирати і наново збирати все або значну частину обладнання.

  Всього цього можна уникнути, якщо не допустити першої помилки.
  І ще: навіть найякісніше обладнання можна перетворити на металобрухт при неправильній його експлуатації і відсутності належного обслуговування. Трапляється, що персонал елеваторних комплексів навіть не знайомий з інструкціями з експлуатації, не знає, що і коли потрібно змащувати, чистити, регулювати. Не забувайте: належний догляд і правильна експлуатація – друга умова безперебійної роботи обладнання після якісного монтажу.

                Наслідки неправильної експлуатації

  Монтаж і шефмонтаж від виробника: в чому переваги і що вибрати?

  Шефмонтаж від виробника передбачає:

  • Консультування з послідовності та правильності монтажу обладнання.
  • Роз’яснення складальних креслень.
  • Спостереження за процесом монтажу.

  Такий монтаж дає замовнику впевненість у тому, що процес монтажу його майбутнього елеватора – під спостереженням, і в разі виникнення питань є компетентна людина, до якої можна звернутися за роз’ясненнями та консультаціями. При цьому не варто плутати поняття «шефмонтаж» і «технагляд»: за якість тут відповідає організація, яка здійснює монтаж.

  Ідеальний варіант – монтаж від заводу. Передбачає:

  • Прийом основи під монтаж обладнання.
  • Безпосередньо монтаж за узгодженим замовником ПВР.
  • Здачу проміжних етапів збірки технічному нагляду.
  • Проведення пусконалагоджувальних робіт.
  • Здачу змонтованого та належним чином працюючого обладнання замовнику.

  Тут ви отримуєте максимальну безпеку: завод як ніхто інший зацікавлений в якісному монтажі, адже це його репутація. До того ж, замовляючи монтаж у виробника, немає необхідності «купувати» ще й шефмонтаж: фахівці добре знають, як монтувати власне обладнання, а будь-який бригадир може виступити в ролі шефмонтажника.

  Щоб не платити двічі

  Обирайте якісних виконавців монтажних робіт на вашому елеваторі. Це гарантує вам своєчасну здачу об’єкта і вбереже від можливих збитків у подальшому. Зруйновані крани, пом’яті корпуси, завалені силоси – на просторах інтернету достатньо фотопідтверджень наслідків аматорського підходу і нерозумної економії.
  Пам’ятайте: саме якісний монтаж є страховкою від фатальних помилок на цьому етапі й однією з обов’язкових умов подальшого ефективного функціонування вашого елеватора.

  Джерело за посиланням.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: