Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  МОНТАЖ ЕЛЕВАТОРА: В ТОПІ ПОСЛУГ, НА ЯКИХ НЕ МОЖНА ЕКОНОМИТИ

  05.11.2018

  «Ринок монтажу»: сповнений парадоксів

  З одного боку, на ринку будівельно-монтажних послуг спостерігається серйозна конкуренція, з іншого – монтажні організації, які дійсно можуть якісно реалізувати це завдання, можна, що називається, перелічити на пальцях. При цьому темпи будівництва елеваторних комплексів значно перевищують реальні трудові можливості таких організацій, а значить, на ринок виходять сумнівні «фахівці з монтажу»: демпінгують і за рахунок цього часто виграють тендери. А ось забезпечити належну якість і терміни – на жаль, не можуть.

  Крім того, ринок будівельних послуг схильний до сезонності, що також можна вважати ще одним парадоксом: адже всі «мокрі» процеси (земляні, арматурні й бетонні роботи) можна виконати в теплу пору року, а в холодну – займатися безпосередньо монтажем. Натомість взимку багато монтажників відчувають дефіцит в замовленнях і змушені розбрідатися в пошуках роботи по країні та навіть за її межі, а коли починається сезон, то повноцінно зібратися виходить тільки до його середини. Саме тому на такому «делікатному» ринку цінується стабільність складу бригади з її незмінним бригадиром, а виробники обладнання намагаються забезпечувати їх роботою цілий рік.

  Монтаж силосу: специфіка є!

  Як готують фахівців для виконання монтажних робіт виробники обладнання? У нас в KMZ Industries майбутні монтажники спочатку збирають і вивчають обладнання в виробничих цехах підприємства, проходять необхідні тренінги з питань охорони праці та техніки безпеки, беруть участь в експериментальних збірках. І тільки потім, у складі бригади досвідчених фахівців, удосконалюють свої навички безпосередньо на об’єктах і стають професіоналами. Крім того, ми маємо тил у вигляді технічного відділу розробників обладнання – а це миттєва відповідь на питання, що виникають, і постійна підтримка.

  Звичайній же будівельній бригаді (як би вас не переконували) правильно зібрати елеватор не під силу. Тільки отримавши досвід монтажу в супроводі з шефмонтажем заводу-виробника, можна освоїти принципи правильної збірки елеваторного обладнання. І тільки потім монтажники «пускаються в плавання» без супроводу представників виробника обладнання, тим не менш, все ще не гарантуючи якісний монтаж.

  Вони, звісно, економлять гроші замовника (шефмонтаж від виробника здорожує монтаж в середньому на 2000–4000 євро на місяць), але при цьому наражають на додаткову небезпеку його елеватор. Виробники постійно розвиваються, допрацьовують і вдосконалюють свою продукцію, а монтажники часто пропускають ці нововведення і припускаються помилок, часом дуже суттєвих. Іноді, щоб виправити їх, доводиться мало не повністю розбирати і наново збирати обладнання.

  І якщо ваш підрядник стверджує, що шефмонтаж йому не потрібний, це аж ніяк не характеризує його як гарного фахівця – швидше за все він боїться контролю за етапами складання з боку заводу-виробника Як показує практика KMZ Industries, якщо від наших послуг монтажу та присутності наших фахівців відмовилися, то згодом нас все одно викликають налагодити роботу обладнання: а це вже додаткові витрати, яких можна було б уникнути.

  Помилки монтажу: наслідки

  Ошибки монтажа

  1. Перша і основна помилка – це вибір виконавця робіт виключно за критерієм «ціна». За дешевизною в 99% випадків стоять некваліфіковані фахівці.

  Ошибки монтажа

  2. Друга – не вивчення монтажниками і технічним наглядом складальних креслень заводу-виробника.

  Ошибки монтажа

  3. Третя помилка – це коли документацію начебто і вивчили, але толком не розібралися. Із заводом-виробником не зв’язалися, питання не з’ясували, все роблять на інтуїтивному рівні – саме так з’являються «зайві» деталі й інші неприємні сюрпризи.

  Ошибки монтажа

  4. Четверта помилка – незацікавленість технічних наглядів в процесі збірки. Обладнання змонтовано, стоїть і начебто навіть працює на холостому ходу: цього досить, щоб його прийняти. А 99% всіх проблем, які виникають через неякісний монтаж, проявляються вже на етапі експлуатації.

  Ошибки монтажа

  5. П’ята помилка – відсутність проекту виконання робіт. Як наслідок – неправильний підбір вантажопідйомного обладнання, неправильна строповка. У результаті деформуються деталі обладнання, а іноді навіть відбувається їх обрив, що тягне за собою падіння силосу.

  Ошибки монтажа

  6. Шоста і наступні помилки: відсутність або неправильне застосування герметизуючих матеріалів, переплутування деталей, неправильна затяжка болтових з’єднань, присутність елементів, не передбачених заводом-виготовлювачем, і відсутність тих, які передбачені, порушення послідовності монтажу, зміщення конструкцій з проектних відміток і осей, пошкодження елементів конструкцій і багато-багато іншого.

  Ось що трапляється, коли неправильно підібрали вантажопідйомне обладнання

  Кричущі помилки монтажу

  Наслідки помилок бувають різними: іноді щоб обладнання запрацювало, достатньо підкрутити пару гайок – і все стає на свої місця. Але трапляється, що через допущені помилки монтажу замовник змушений замінювати обладнання повністю або для заміни пошкодженої деталі розбирати і наново збирати все або значну частину обладнання.

  Всього цього можна уникнути, якщо не допустити першої помилки.
  І ще: навіть найякісніше обладнання можна перетворити на металобрухт при неправильній його експлуатації і відсутності належного обслуговування. Трапляється, що персонал елеваторних комплексів навіть не знайомий з інструкціями з експлуатації, не знає, що і коли потрібно змащувати, чистити, регулювати. Не забувайте: належний догляд і правильна експлуатація – друга умова безперебійної роботи обладнання після якісного монтажу.

                Наслідки неправильної експлуатації

  Монтаж і шефмонтаж від виробника: в чому переваги і що вибрати?

  Шефмонтаж від виробника передбачає:

  • Консультування з послідовності та правильності монтажу обладнання.
  • Роз’яснення складальних креслень.
  • Спостереження за процесом монтажу.

  Такий монтаж дає замовнику впевненість у тому, що процес монтажу його майбутнього елеватора – під спостереженням, і в разі виникнення питань є компетентна людина, до якої можна звернутися за роз’ясненнями та консультаціями. При цьому не варто плутати поняття «шефмонтаж» і «технагляд»: за якість тут відповідає організація, яка здійснює монтаж.

  Ідеальний варіант – монтаж від заводу. Передбачає:

  • Прийом основи під монтаж обладнання.
  • Безпосередньо монтаж за узгодженим замовником ПВР.
  • Здачу проміжних етапів збірки технічному нагляду.
  • Проведення пусконалагоджувальних робіт.
  • Здачу змонтованого та належним чином працюючого обладнання замовнику.

  Тут ви отримуєте максимальну безпеку: завод як ніхто інший зацікавлений в якісному монтажі, адже це його репутація. До того ж, замовляючи монтаж у виробника, немає необхідності «купувати» ще й шефмонтаж: фахівці добре знають, як монтувати власне обладнання, а будь-який бригадир може виступити в ролі шефмонтажника.

  Щоб не платити двічі

  Обирайте якісних виконавців монтажних робіт на вашому елеваторі. Це гарантує вам своєчасну здачу об’єкта і вбереже від можливих збитків у подальшому. Зруйновані крани, пом’яті корпуси, завалені силоси – на просторах інтернету достатньо фотопідтверджень наслідків аматорського підходу і нерозумної економії.
  Пам’ятайте: саме якісний монтаж є страховкою від фатальних помилок на цьому етапі й однією з обов’язкових умов подальшого ефективного функціонування вашого елеватора.

  Джерело за посиланням.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

  Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше

  ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ

  Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше

  ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше

  САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

  Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: