Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

МОНТАЖ ЕЛЕВАТОРА: В ТОПІ ПОСЛУГ, НА ЯКИХ НЕ МОЖНА ЕКОНОМИТИ

05.11.2018

«Ринок монтажу»: сповнений парадоксів

З одного боку, на ринку будівельно-монтажних послуг спостерігається серйозна конкуренція, з іншого – монтажні організації, які дійсно можуть якісно реалізувати це завдання, можна, що називається, перелічити на пальцях. При цьому темпи будівництва елеваторних комплексів значно перевищують реальні трудові можливості таких організацій, а значить, на ринок виходять сумнівні «фахівці з монтажу»: демпінгують і за рахунок цього часто виграють тендери. А ось забезпечити належну якість і терміни – на жаль, не можуть.

Крім того, ринок будівельних послуг схильний до сезонності, що також можна вважати ще одним парадоксом: адже всі «мокрі» процеси (земляні, арматурні й бетонні роботи) можна виконати в теплу пору року, а в холодну – займатися безпосередньо монтажем. Натомість взимку багато монтажників відчувають дефіцит в замовленнях і змушені розбрідатися в пошуках роботи по країні та навіть за її межі, а коли починається сезон, то повноцінно зібратися виходить тільки до його середини. Саме тому на такому «делікатному» ринку цінується стабільність складу бригади з її незмінним бригадиром, а виробники обладнання намагаються забезпечувати їх роботою цілий рік.

Монтаж силосу: специфіка є!

Як готують фахівців для виконання монтажних робіт виробники обладнання? У нас в KMZ Industries майбутні монтажники спочатку збирають і вивчають обладнання в виробничих цехах підприємства, проходять необхідні тренінги з питань охорони праці та техніки безпеки, беруть участь в експериментальних збірках. І тільки потім, у складі бригади досвідчених фахівців, удосконалюють свої навички безпосередньо на об’єктах і стають професіоналами. Крім того, ми маємо тил у вигляді технічного відділу розробників обладнання – а це миттєва відповідь на питання, що виникають, і постійна підтримка.

Звичайній же будівельній бригаді (як би вас не переконували) правильно зібрати елеватор не під силу. Тільки отримавши досвід монтажу в супроводі з шефмонтажем заводу-виробника, можна освоїти принципи правильної збірки елеваторного обладнання. І тільки потім монтажники «пускаються в плавання» без супроводу представників виробника обладнання, тим не менш, все ще не гарантуючи якісний монтаж.

Вони, звісно, економлять гроші замовника (шефмонтаж від виробника здорожує монтаж в середньому на 2000–4000 євро на місяць), але при цьому наражають на додаткову небезпеку його елеватор. Виробники постійно розвиваються, допрацьовують і вдосконалюють свою продукцію, а монтажники часто пропускають ці нововведення і припускаються помилок, часом дуже суттєвих. Іноді, щоб виправити їх, доводиться мало не повністю розбирати і наново збирати обладнання.

І якщо ваш підрядник стверджує, що шефмонтаж йому не потрібний, це аж ніяк не характеризує його як гарного фахівця – швидше за все він боїться контролю за етапами складання з боку заводу-виробника Як показує практика KMZ Industries, якщо від наших послуг монтажу та присутності наших фахівців відмовилися, то згодом нас все одно викликають налагодити роботу обладнання: а це вже додаткові витрати, яких можна було б уникнути.

Помилки монтажу: наслідки

Ошибки монтажа

1. Перша і основна помилка – це вибір виконавця робіт виключно за критерієм «ціна». За дешевизною в 99% випадків стоять некваліфіковані фахівці.

Ошибки монтажа

2. Друга – не вивчення монтажниками і технічним наглядом складальних креслень заводу-виробника.

Ошибки монтажа

3. Третя помилка – це коли документацію начебто і вивчили, але толком не розібралися. Із заводом-виробником не зв’язалися, питання не з’ясували, все роблять на інтуїтивному рівні – саме так з’являються «зайві» деталі й інші неприємні сюрпризи.

Ошибки монтажа

4. Четверта помилка – незацікавленість технічних наглядів в процесі збірки. Обладнання змонтовано, стоїть і начебто навіть працює на холостому ходу: цього досить, щоб його прийняти. А 99% всіх проблем, які виникають через неякісний монтаж, проявляються вже на етапі експлуатації.

Ошибки монтажа

5. П’ята помилка – відсутність проекту виконання робіт. Як наслідок – неправильний підбір вантажопідйомного обладнання, неправильна строповка. У результаті деформуються деталі обладнання, а іноді навіть відбувається їх обрив, що тягне за собою падіння силосу.

Ошибки монтажа

6. Шоста і наступні помилки: відсутність або неправильне застосування герметизуючих матеріалів, переплутування деталей, неправильна затяжка болтових з’єднань, присутність елементів, не передбачених заводом-виготовлювачем, і відсутність тих, які передбачені, порушення послідовності монтажу, зміщення конструкцій з проектних відміток і осей, пошкодження елементів конструкцій і багато-багато іншого.

Ось що трапляється, коли неправильно підібрали вантажопідйомне обладнання

Кричущі помилки монтажу

Наслідки помилок бувають різними: іноді щоб обладнання запрацювало, достатньо підкрутити пару гайок – і все стає на свої місця. Але трапляється, що через допущені помилки монтажу замовник змушений замінювати обладнання повністю або для заміни пошкодженої деталі розбирати і наново збирати все або значну частину обладнання.

Всього цього можна уникнути, якщо не допустити першої помилки.
І ще: навіть найякісніше обладнання можна перетворити на металобрухт при неправильній його експлуатації і відсутності належного обслуговування. Трапляється, що персонал елеваторних комплексів навіть не знайомий з інструкціями з експлуатації, не знає, що і коли потрібно змащувати, чистити, регулювати. Не забувайте: належний догляд і правильна експлуатація – друга умова безперебійної роботи обладнання після якісного монтажу.

              Наслідки неправильної експлуатації

Монтаж і шефмонтаж від виробника: в чому переваги і що вибрати?

Шефмонтаж від виробника передбачає:

  • Консультування з послідовності та правильності монтажу обладнання.
  • Роз’яснення складальних креслень.
  • Спостереження за процесом монтажу.

Такий монтаж дає замовнику впевненість у тому, що процес монтажу його майбутнього елеватора – під спостереженням, і в разі виникнення питань є компетентна людина, до якої можна звернутися за роз’ясненнями та консультаціями. При цьому не варто плутати поняття «шефмонтаж» і «технагляд»: за якість тут відповідає організація, яка здійснює монтаж.

Ідеальний варіант – монтаж від заводу. Передбачає:

  • Прийом основи під монтаж обладнання.
  • Безпосередньо монтаж за узгодженим замовником ПВР.
  • Здачу проміжних етапів збірки технічному нагляду.
  • Проведення пусконалагоджувальних робіт.
  • Здачу змонтованого та належним чином працюючого обладнання замовнику.

Тут ви отримуєте максимальну безпеку: завод як ніхто інший зацікавлений в якісному монтажі, адже це його репутація. До того ж, замовляючи монтаж у виробника, немає необхідності «купувати» ще й шефмонтаж: фахівці добре знають, як монтувати власне обладнання, а будь-який бригадир може виступити в ролі шефмонтажника.

Щоб не платити двічі

Обирайте якісних виконавців монтажних робіт на вашому елеваторі. Це гарантує вам своєчасну здачу об’єкта і вбереже від можливих збитків у подальшому. Зруйновані крани, пом’яті корпуси, завалені силоси – на просторах інтернету достатньо фотопідтверджень наслідків аматорського підходу і нерозумної економії.
Пам’ятайте: саме якісний монтаж є страховкою від фатальних помилок на цьому етапі й однією з обов’язкових умов подальшого ефективного функціонування вашого елеватора.

Джерело за посиланням.

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: