Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Безперервним потоком

    14.11.2018

    Головною особливістю кукурудзи в частині сушіння порівняно з іншими культурами є її низька вологовіддача. Інтенсив­ність вологообміну зерна різних сортів кукурудзи неоднакова, оскіль­ки залежить від розмірів зернин, їх форми, фізичної будови, хімічно­го складу. Врахуйте також досить тривалий сезон збирання цієї культури та надходження на елеватори партій зерна з різних полів та від різних фермерів. Отже, зазвичай отримуємо кукурудзу різної якості та вологості.

    Як сушити, враховуючи ці особливості, аби зберегти без втрат прийняте зерно?

    1. Сушіть партіями. 

    Це значно спростить процес й допоможе уникнути пересушування чи навпаки – недосушування зерна із різною вологістю. Залежно від обсягів бажано мати 2-6 бункерів-накопичувачів, щоб на певний час завантажувати кукурудзу для формування партій перед сушінням.

    2. Приділіть увагу попередньому очищенню. 

    При виборі очисної машини важливо, щоб вона ефективно працювала із вологим зерном та мала аспіраційну колонку. Найкраще підійде сепаратор барабанного типу.

    3. Забезпечте рівномірність й ощадність сушіння.

    Чим вища початкова вологість зерна, тим більш щадним за температурою теплоносія і тривалістю за часом повинен бути процес сушіння. Так ви убезпечите зерно від пошкодження тканин і утворення тріщин.

    4. Автоматизуйте.

    Автоматизована зерносушарка оснащена вологомірами вхідної та вихідної вологості. Це досить точні прилади: в пристроях німецьких виробників, наприклад, похибка становить усього 0,5%. Ви знатимете показники вологості на вході, зможете задати точні параметри сушіння, забезпечуючи таким чином оптимальну кондиційність зерна на виході. А ще ви не залежатимете від людського чинника, максимально ефективно використовуватимете сушарку та підвищите її КПД.

    На додачу такі датчики допомагають економити: точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачаєте зайве паливо. Інвестиції в автоматизовану зерносушарку і її комплектацію окупляться швидко, а ви матимете зерно із тими самими ідеальними 14,5% вологості й заплановані прибутки.

    Джерело за посиланням.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: