Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Олексій Ломакін: «Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід»

  18.10.2021

  Керівник департаменту автоматизації та електрифікації KMZ Industries Олексій Ломакін – про основні тенденції цифрової трансформації елеваторного бізнесу сьогодні та практичні розробки нашої компанії в цьому напрямку.

  Елеватор у віртуальному просторі. Максимально просто, реалістично і без надбудов

  Не секрет, що чи не найбільш розвинене зараз  ІТ «верхнього рівня» – робота з цифрами, фінансовими показникам, базами даних. У той же час не менша потреба наразі існує і в цифровізації реального сектору, живого виробничого процесу. Це саме те, чим займається наш департамент на стику ІТ та виробництва.

  Власна розробка KMZ Industries – віртуальна програма, яку ми «насичуємо» реальним «залізом», конектимо з реальними дільницями виробничого ланцюга. З єдиного центру управління за  її допомогою можна запускати/зупиняти будь-яке обладнання, управляти технологічними процесами, з’ясовувати причини пошкоджень, аби отримувати оперативний сервіс, та багато-багато іншого.

  «Елеватор у комп’ютері» – прозорий, зрозумілий, керований, без дороговартісних надбудов – це реальність, яка сьогодні впроваджена нами на багатьох зерносховищах України.

  Елеватор у хмарі має бути захищеним

  Питання контролю об’єкта – друге за актуальністю після його керованості. Звісно, це розміщення віртуального елеватора у хмарі для перегляду процесів на об’єкті в реальному часі  – з можливість доступу керівника з будь-якої точки світу, де є інтернет.

  Телеграм-боти, рухомі картинки,3D-зображення зерносховища в гаджеті власника – теж must have цього процесу: невиразні умовні графічні позначення тепер вже просто не мають права на існування.

  І все це, зауважте, обов’язково з максимальною захищеністю: адже, як свідчать останні події, елеватори стають все більш привабливими для хакерських атак.

  Експлуатанти елеватора молодшають, і «картинка» має відповідати їх баченню

  Молоде покоління, яке приходить працювати на елеватор, складно сприймає довжелезні заплутані інструкції й віддає перевагу спрощенню й структуризації. У той же час такі користувачі миттєво сприймають інтерфейс і навіть самостійно можуть опанувати управління програмою, якщо усе виконано у зрозумілому користувацькому дизайні – до нього вони звикли у програмах, якими послуговуються в повсякденному житті.

  Сприйняття користувача стало більш живим. Яскрава картинка із асоціативними сигнальними кольорами, відхід від суворого промислового дизайну, максимальна візуалізація процесу і навіть запит «зробіть усе цікавим» – серед обов’язкових у нашій галузі.

  Тому і постійний зворотній зв’язок із користувачами, тестування їхнього сприйняття та регулярне опитування щодо інформативності інтерфейсу – теж серед наших постійних розробницьких практик.

  Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід

  Проблема нестачі кваліфікованих кадрів для елеваторів, тих же операторів сушарки, стоїть так само гостро. Тож замовник хоче купити не лише обладнання, а й досвід його експлуатації. Бо окрім точних показників автоматики й інструкцій тут також присутнє інтуїтивне розуміння процесу, яке в першу чергу будується саме на досвіді.

  Як ми можемо «зашити» його у «залізо»? На основі досвіду роботи нашого обладнання на елеваторах по всій Україні формуємо базу даних у нашому персональному хмарному сховищі. А далі розробляємо алгоритми, прописуємо їх у ПЗ, «навчаємо» наші сушарки. Тож саме машина, а не оператор, з огляду на певні фізичні параметри видає чітку вказівку – як, наприклад, усунути конкретну проблему з обладнанням у разі її настання чи вирішити ту чи іншу виробничу ситуацію.

  Що далі? Наступний наш крок – система повністю інтелектуального управління, і вона теж уже в у нас розробці.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, не схожу на інші, і за кожною обов’язково стоїть особиста історія фермера та його сім’ї. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся швидше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  ЕФЕКТИВНІСТЬ ШАХТНОЇ ЗЕРНОСУШАРКИ

  Забезпечення відповідної якості зневоднення зерна потребує вправного використання наявної сировини та обладнання. Зменшення втрат та витрат, або раціональне використання ресурсів, – це не гасло, це підґрунтя сталого розвитку підприємства. Докладніше

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ТА ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ОБЛАДНАННЯ НА ЕЛЕВАТОРІ

  У цій статті докладно розглянемо, як відпрацьовує система автоматизації елеваторів від KMZ Industries за другим завданням – в аварійних та передаварійних ситуаціях. Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для нового олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила та змонтувала силоси. Докладніше

  Досвід екплуатації фермерським господарством

  Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: