Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Олексій Ломакін: «Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід»

18.10.2021

Ломакин Алексей KMZ IndustriesКерівник департаменту автоматизації та електрифікації KMZ Industries Олексій Ломакін – про основні тенденції цифрової трансформації елеваторного бізнесу сьогодні та практичні розробки нашої компанії в цьому напрямку.

Елеватор у віртуальному просторі. Максимально просто, реалістично і без надбудов

Не секрет, що чи не найбільш розвинене зараз  ІТ «верхнього рівня» – робота з цифрами, фінансовими показникам, базами даних. У той же час не менша потреба наразі існує і в цифровізації реального сектору, живого виробничого процесу. Це саме те, чим займається наш департамент на стику ІТ та виробництва.

Власна розробка KMZ Industries – віртуальна програма, яку ми «насичуємо» реальним «залізом», конектимо з реальними дільницями виробничого ланцюга. З єдиного центру управління за  її допомогою можна запускати/зупиняти будь-яке обладнання, управляти технологічними процесами, з’ясовувати причини пошкоджень, аби отримувати оперативний сервіс, та багато-багато іншого.

«Елеватор у комп’ютері» – прозорий, зрозумілий, керований, без дороговартісних надбудов – це реальність, яка сьогодні впроваджена нами на багатьох зерносховищах України.

Елеватор у хмарі має бути захищеним

Питання контролю об’єкта – друге за актуальністю після його керованості. Звісно, це розміщення віртуального елеватора у хмарі для перегляду процесів на об’єкті в реальному часі  – з можливість доступу керівника з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Телеграм-боти, рухомі картинки,3D-зображення зерносховища в гаджеті власника – теж must have цього процесу: невиразні умовні графічні позначення тепер вже просто не мають права на існування.

І все це, зауважте, обов’язково з максимальною захищеністю: адже, як свідчать останні події, елеватори стають все більш привабливими для хакерських атак.

Експлуатанти елеватора молодшають, і «картинка» має відповідати їх баченню

Молоде покоління, яке приходить працювати на елеватор, складно сприймає довжелезні заплутані інструкції й віддає перевагу спрощенню й структуризації. У той же час такі користувачі миттєво сприймають інтерфейс і навіть самостійно можуть опанувати управління програмою, якщо усе виконано у зрозумілому користувацькому дизайні – до нього вони звикли у програмах, якими послуговуються в повсякденному житті.

Сприйняття користувача стало більш живим. Яскрава картинка із асоціативними сигнальними кольорами, відхід від суворого промислового дизайну, максимальна візуалізація процесу і навіть запит «зробіть усе цікавим» – серед обов’язкових у нашій галузі.

Тому і постійний зворотній зв’язок із користувачами, тестування їхнього сприйняття та регулярне опитування щодо інформативності інтерфейсу – теж серед наших постійних розробницьких практик.

Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід

Проблема нестачі кваліфікованих кадрів для елеваторів, тих же операторів сушарки, стоїть так само гостро. Тож замовник хоче купити не лише обладнання, а й досвід його експлуатації. Бо окрім точних показників автоматики й інструкцій тут також присутнє інтуїтивне розуміння процесу, яке в першу чергу будується саме на досвіді.

Як ми можемо «зашити» його у «залізо»? На основі досвіду роботи нашого обладнання на елеваторах по всій Україні формуємо базу даних у нашому персональному хмарному сховищі. А далі розробляємо алгоритми, прописуємо їх у ПЗ, «навчаємо» наші сушарки. Тож саме машина, а не оператор, з огляду на певні фізичні параметри видає чітку вказівку – як, наприклад, усунути конкретну проблему з обладнанням у разі її настання чи вирішити ту чи іншу виробничу ситуацію.

Що далі? Наступний наш крок – система повністю інтелектуального управління, і вона теж уже в у нас розробці.

ПОПУЛЯРНЕ

Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

Унікальний стрічковий транспортер для зерна

Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

DANUBE OIL COMPANY SRL

Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

Україна Агро-2С

На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

Промінь

На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: