Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Олексій Ломакін: «Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід»

18.10.2021

Керівник департаменту автоматизації та електрифікації KMZ Industries Олексій Ломакін – про основні тенденції цифрової трансформації елеваторного бізнесу сьогодні та практичні розробки нашої компанії в цьому напрямку.

Елеватор у віртуальному просторі. Максимально просто, реалістично і без надбудов

Не секрет, що чи не найбільш розвинене зараз  ІТ «верхнього рівня» – робота з цифрами, фінансовими показникам, базами даних. У той же час не менша потреба наразі існує і в цифровізації реального сектору, живого виробничого процесу. Це саме те, чим займається наш департамент на стику ІТ та виробництва.

Власна розробка KMZ Industries – віртуальна програма, яку ми «насичуємо» реальним «залізом», конектимо з реальними дільницями виробничого ланцюга. З єдиного центру управління за  її допомогою можна запускати/зупиняти будь-яке обладнання, управляти технологічними процесами, з’ясовувати причини пошкоджень, аби отримувати оперативний сервіс, та багато-багато іншого.

«Елеватор у комп’ютері» – прозорий, зрозумілий, керований, без дороговартісних надбудов – це реальність, яка сьогодні впроваджена нами на багатьох зерносховищах України.

Елеватор у хмарі має бути захищеним

Питання контролю об’єкта – друге за актуальністю після його керованості. Звісно, це розміщення віртуального елеватора у хмарі для перегляду процесів на об’єкті в реальному часі  – з можливість доступу керівника з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Телеграм-боти, рухомі картинки,3D-зображення зерносховища в гаджеті власника – теж must have цього процесу: невиразні умовні графічні позначення тепер вже просто не мають права на існування.

І все це, зауважте, обов’язково з максимальною захищеністю: адже, як свідчать останні події, елеватори стають все більш привабливими для хакерських атак.

Експлуатанти елеватора молодшають, і «картинка» має відповідати їх баченню

Молоде покоління, яке приходить працювати на елеватор, складно сприймає довжелезні заплутані інструкції й віддає перевагу спрощенню й структуризації. У той же час такі користувачі миттєво сприймають інтерфейс і навіть самостійно можуть опанувати управління програмою, якщо усе виконано у зрозумілому користувацькому дизайні – до нього вони звикли у програмах, якими послуговуються в повсякденному житті.

Сприйняття користувача стало більш живим. Яскрава картинка із асоціативними сигнальними кольорами, відхід від суворого промислового дизайну, максимальна візуалізація процесу і навіть запит «зробіть усе цікавим» – серед обов’язкових у нашій галузі.

Тому і постійний зворотній зв’язок із користувачами, тестування їхнього сприйняття та регулярне опитування щодо інформативності інтерфейсу – теж серед наших постійних розробницьких практик.

Замовники хочуть купувати не лише обладнання, а й досвід

Проблема нестачі кваліфікованих кадрів для елеваторів, тих же операторів сушарки, стоїть так само гостро. Тож замовник хоче купити не лише обладнання, а й досвід його експлуатації. Бо окрім точних показників автоматики й інструкцій тут також присутнє інтуїтивне розуміння процесу, яке в першу чергу будується саме на досвіді.

Як ми можемо «зашити» його у «залізо»? На основі досвіду роботи нашого обладнання на елеваторах по всій Україні формуємо базу даних у нашому персональному хмарному сховищі. А далі розробляємо алгоритми, прописуємо їх у ПЗ, «навчаємо» наші сушарки. Тож саме машина, а не оператор, з огляду на певні фізичні параметри видає чітку вказівку – як, наприклад, усунути конкретну проблему з обладнанням у разі її настання чи вирішити ту чи іншу виробничу ситуацію.

Що далі? Наступний наш крок – система повністю інтелектуального управління, і вона теж уже в у нас розробці.

ПОПУЛЯРНЕ

Про експортний шлях KMZ Industries та роль Експортної академії в Україні розповіла Наталія Кулаковська

Наталія Кулаковська, директорка з маркетингу KMZ Industries та випускниця Експортної академії в Україні 2022-2023 (Visionest Institute) розповіла про експортний шлях компанії та роль Експортної академії. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: