Завантаження
Новини та події
Новини та події

Підсумки конференції «Елеватор-2019»: головний тренд сезону – багаторівнева діджиталізація

28.01.2019

25 січня 2019 р. у столиці відбулася конференція «Елеватор-2019», де розглядалися головні практичні завдання і найактуальніші питання галузі.

Першу панель присвятили зведенню й реконструкції зерносховищ. Тема особливо актуальна нині, коли аграрії планують будівництво нових потужностей, аби вже у серпні вони були готові до нового врожаю. Власним досвідом поділилися самі елеваторники – зокрема, представники «Астарта-Київ», Grain Alliance, «Перший кооперативний елеватор».

А найбільш актуальним трендом сезону в еру переходу людства до цифрових технологій доповідачі назвали тотальну автоматизацію зерносховищ. Питанню присвятили окрему панель, співорганізатором якої виступив один із провідних вітчизняних виробників елеваторного обладнання – компанія KMZ Industries.

Алексей Ломакин, начальник отдела автоматизации и электрификации KMZ Industries

Олексій Ломакін, начальник відділу автоматизації та електропостачання KMZ Industries

«Ера елеваторів без персоналу настає вже сьогодні. Повсюдна автоматизація дозволить уникнути махінацій і впливу людського фактора, максимально контролювати якість продукції й попередити несправність дороговартісного елеваторного обладнання. Проте впроваджувати її треба розумно. Зокрема, створювати проект і враховувати його ще на стадії планування будівництва новітніх комплексів. Інакше подальші витрати на впровадження автоматизації можуть збільшитися удвічі».

Про різні етапи автоматизації елеватора розповіли провідні гравці ринку. Представники компанії «Ваговимірювальні системи» – про автоматизацію обліку продукції. Німецький електротехнічний гігант «PHOENIX CONTACT» у своєму виступі акцентував на впроваджені інтелектуальних рішень в елеваторному бізнесі. А спеціалісти «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» присвятили доповідь технологіям автоматизації в лабораторному контролі.

Наталия Кулаковская, директор по маркетингу KMZ Industries

Наталія Кулаковська, директор з маркетингу KMZ Industries

«В елеваторному бізнесі є розуміння важливості адаптації бізнесу до настання ери тотальної діджиталізації й необхідності інвестувати в неї. Ми ж зі свого боку акцентуємо: найбільше дієва – тотальна автоматизація. Автоматизувати потрібно кожний етап технологічного ланцюга: від приймання й лабораторного аналізу – до обробки, зберігання й відвантаження продукції. Крім, технологічного автоматизувати також слід два наступні рівні – бізнес-процеси та ERP (фінанси, аналітична звітність тощо). Все це має бути поєднано в єдину систему і, звісно, ж реалізовано на платформі провідних виробників, забезпечено точним і надійним обладнанням. Тільки така, багаторівнева, системна, справжня діджиталізація дасть власнику повний контроль над елеватором, можливість точно прогнозувати та приймати обґрунтовані управлінські рішення і по-справжньому керувати власним прибутком».

Керівники профільних об’єднань – Фітосанітарної асоціації України, Української зернової асоціації та ін. – акцентували на проблемі заспореності культур та перспективах її нормування, а також обговорювали практику впровадження системи НАССР в рамках панелі «Якість та безпечність продукції під час приймання та зберігання».

Як реагувати на основний виклик галузі – проблеми з логістикою, зокрема систематичні перебої з поставкою залізничних вагонів, розмірковували під час круглого столу. З одного боку, саме в цьому питанні галузь найбільше залежить від держави, з іншого – учасники ринку одностайні в тому, що мають розвивати власну інфраструктуру, аби бути більш незалежними, активно впроваджувати сучасні технології й уже зараз адаптуватися до майбутнього, щоб успішно конкурувати в період надшвидкого розвитку ринку.

Дякуємо компанії «ПроАгро» за організацію заходу – справді актуальні теми, достойних спікерів, широке охоплення проблематики, яскраві дискусії та можливість неформального спілкування з колегами по галузі.

ПОПУЛЯРНЕ

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: