Завантаження
Новини та події
Новини та події

По слідах бізнес-конференції «Старий VS Новий елеватор»

27.09.2019

25 вересня 2019 року Українська Зернова Асоціація  провела бізнес-конференцію «Старий VS Новий елеватор», присвячену ефективності  зберігальних та переробних потужностей зернового ринку і визначенню шляхів вирішення цього питання.

Доповідали представники влади, елеваторники-практики, керівники профільних асоціацій.

Основні тенденції елеваторного ринку

  • Побудова нового елеватора значно вигідніша економічно та фінансово, ніж модернізація старого.

Серед кращий аргументів – цифри. Ось лише деякі з тих, що озвучували учасники.

ПоказникиСтарий елеваторНовий елеватор
Експлуатаційні витрати14$/тонну зберігання7$/тонну
Енерговитрати12 кВт/тонну7 кВт/тонну
Витрати на капремонт3,5–6$ в рік/тонну1,5–2,5$ в рік/тонну (лише після 5 років експлуатації)
Можливість корегувати якість зерна30% (від усього прийнятого об’єму)90% (від усього прийнятого об’єму)
Можливість генерувати додатковий прибутокДо 1$/тоннуДо 3$/тонну

Особливо наголошували практики на можливості виграти в ціні за рахунок якості продукції, забезпечити яку по-максимуму можна лише на новому елеваторі. А ще говорили про постійне збільшення вимог імпортерів до показників українського зерна: тут також можуть допомогти лише можливості сучасного зерносховища.

  • Зростання урожайності = потреба у нових потужностях для зберігання  

Прогнози спеціалістів – на користь збільшення виробництва зернових. За даними УЗА,  показники 2018-2019 маркетингового року – 92 млн тонн зернових при експорті 54 млн тонн; прогноз на 2019-2020 – рекордний: 98 млн тонн зернових при 58 млн тонн  експорту.

З огляду на ситуацію, зростає потреба у будівництві нових зерносховищ: доповідачі зокрема говорили про 300–400 нових об’єктів, яких наразі додатково потребує ринок.

Підігрівають цю потребу і проблеми із «Укрзалізницею»: за 2018-2019 рік порівняно із попереднім маркетинговим роком приріст експорту склав 15%, перевезення ж залізницею збільшилися лише на 10%.

  • Запити користувачів до елеваторного обладнання: універсальність і потужність

Ще один тренд на ринку – тенденція щодо збільшення вимог до якості елеваторного обладнання.

Найбільш актуальні для покупців нині:

  • універсальність потужностей для обробки та зберігання: погодні умови та попит ринку на різну продукцію змінюється досить швидко, тож аграрій має бути готовим при потребі переходити на вирощування і зберігання актуальних в даних конкретних умовах ринку культур,
  • потужність елеваторного обладнання: це – більші можливості для отримання прибутку і конкурентні переваги зерносховища на ринку.

Дякуємо Українській Зерновій Асоціації за справді масштабний захід, актуальну аналітику і підкріплені цифрами практичні аргументи на користь розвитку галузі!

ПОПУЛЯРНЕ

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: