Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація

23.10.2018

Передусім автоматизація елеватора покликана забезпечити:

– Безперервність, прозорість і контрольованість технологічного процесу та максимальне використання обладнання і потужностей (в першу чергу за рахунок управління маршрутами і можливості планувати обсяги завантаження).

– Чіткий облік (продукції, що надійшла, витрат на виробництво тощо).

– Контроль якості зерна (а значить, його вартості).

– Максимальний відхід від впливу людського фактору і запобігання будь-яким можливим  махінаціям, що виливаються у збитки.

– Попередження несправностей обладнання і його вчасне технічне обслуговування та ремонт.

Уже з цього переліку стає зрозумілим, на  чому можна оптимізувати витрати та якими є шляхи підвищення прибутку без впливу на бізнес-модель та стратегію розвитку підприємства.

Максимум інформації – мінімум помилок

Слід зауважити: кожний етап (час і процедура) на автоматизованому елеваторі розрахований з великою точністю. Вся інформація похвилинно зберігається в єдиній базі даних, і буде нескладно визначити, наприклад, причину простою вантажівки із зерном. Чи виявити невірно задані параметри сушіння в зерносушарці.

У кожного співробітника елеватора – свій рівень доступу в системі, що налаштовується виходячи з організаційної структури підприємства. Оператор має доступ до прийому культури та її передачі у виробництво. Матеріально відповідальна особа – може відвантажувати товар відповідно до затверджених завдань, зафіксованих у системі.

Крім того, на етапі вирішення транспортної задачі включається модуль підготовленості маршруту. АСУ ТП (автоматична система управління технологічними процесами) заздалегідь діагностує стан елементів транспортної системи і вчасно сигналізує про необхідність планового  ремонту і вірогідність збою на конкретному маршруті. Такий сигнал надійде, якщо відповідальна особа вчасно не поставили відмітку в системі про планову перевірку і профілактику. А якщо ж поставила, проте насправді її не здійснила, у випадку несправності буде нескладно визначити, з чиєї саме вини вона сталася.

Так само база даних «покаже» відповідальних і в ситуації втручання в автоматичний процес, коли з метою економії не витримали потрібного часу для повного очищення транспортної системи, що призвело до змішування культур.

Час автоматизації, процедура та окупність

Як відбувається процес автоматизації? У KMZ Industries ми системно підходимо до цієї задачі: приходимо до клієнта з чітким розумінням, як її реалізувати, базуючись на нашому багаторічному досвіді автоматизації елеваторів, плюс маючи готове рішення технічного забезпечення цього процесу.

Замовник детально описує свій існуючий технологічний процес (достатньо навіть усної розповіді). Озвучує, де хоче його покращити й оптимізувати. Називає слабкі місця. Часом клієнт  точно знає, яким хоче бачити свій ідеальний автоматизований елеватор, іноді – чекає порад  від нас.

На основі цих побажань розробляємо алгоритм роботи автоматизованого елеватора. Погоджуємо із замовником і перетворюємо на автоматизацію, забезпечену необхідними технічними засобами (контролер, програмне забезпечення тощо).

Щодо термінів: автоматизація «під ключ» елеваторного комплексу потужністю, наприклад, 40 000 тон одночасного зберігання займає 3-4 місяці – від програмування  технологічних потоків до монтажу обладнання і встановлення програмного забезпечення на об’єкті.

Термін окупності повністю автоматизованого елеватора на півтора роки менше порівняно з його неавтоматизованим близнюком. У першу чергу за рахунок мінімізації витрат на персонал, зниження енерговитрат, оптимізації технологічних маршрутів при експлуатації обладнання. Тобто ви оптимізуєте майбутні витрати ще до початку роботи елеватора.

Якщо ж говорити не про глобальне управління елеватором, а про автоматизацію окремих елементів, то найбільш доречним прикладом буде зерносушарка. Традиційно, як тільки розпочинається сезон збору соняшника, у перший же тиждень на якомусь господарстві горить зерносушарка. У 100% випадків – це неавтоматизована зерносушарка. Якщо недосвідчений  оператор не спалить партію зерна, то недосушить її, чим наразить на ризик усю продукцію у силосі. Автоматика знижує такі ризики в рази: завдяки спеціальним датчикам ви чітко бачите параметри зерна на вході, розумієте, які хочете побачити на виході, й знаєте, як правильно їх задати. Результат – зерно потрібної якості, що безпосередньо впливає на його ціну.

Обов’язково врахуйте

Автоматизація=технологія

Часто автоматизацію сприймають як, образно кажучи, безліч датчиків і контролерів, якими буде «наповнений» ваш елеватор. Насправді найважливіший тут  технологічний процес. Все  починається з вибудовування прозорого й ефективного технологічного ланцюга. Саме на його основі спеціалісти з автоматизації розрахують, які технічні засоби необхідні для створення АСУ ТП вашого елеватора.

Тож обирайте тих, хто спеціалізується саме на автоматизації елеваторів і розуміє процеси на ньому. Не ризикуйте з виконавцями, які беруться за автоматизацію всього: від нафтопереробного комплексу до птахофабрики. Ваш технологічний процес вони ймовірно бачитимуть уперше.

Тотальна автоматизація   проти  точкової

Так, перша більш ефективна і бажана. Друга часто може створити ще більше проблем, ніж повна відсутність автоматизації. Особливо коли підрядники різні, обладнання не синхронізується, й про цілісну систему годі й говорити. Отже, найкраще: один виробник і загальна автоматизація.

Якщо поетапно

Якщо ж коштів на повну автоматизацію не вистачає і стоїть задача впровадити її поетапно, для початку можна зупинитися на безпеці: автоматизувати безпеку транспортної лінії, яка на неавтоматизованому елеваторі залежить лише від того, чи встигне оператор добігти і зупинити її у випадку збою обладнання.

Далі є сенс потурбуватися про якість: зерносушарка і сепаратор – основні елементи, які забезпечують її на лінійному елеваторі.  Потім – прийом зерна: тут зазвичай відбувається найбільше махінацій, що призводять до збитків підприємства.

До речі, ще одна перевага автоматизації: її можна впровадити не лише на новому, а й на діючому елеваторі, до того ж, без необхідності його зупиняти. Тут також немає сезонності – автоматизувати можна у будь-яку пору року.

Потрібен проект

Автоматизація без проекту – як ремонт без кошторису: витрати збільшуються удвічі. Крім того, суттєво знижується ризик помилки: на папері її знайти легше, ніж усувати в процесі впровадження.

Дружній інтерфейс, можливість індивідуального налаштування, глобальний доступ

Аби не стати ще більшою проблемою, внутрішня складна автоматизація повинна відображатися в максимально просту картинку: інтерфейс має бути зрозумілим будь-кому із ваших співробітників.

Не менш важливо, щоб автоматизована система була зручною. Наприклад, мати відкритий програмний код, надавати користувачеві можливість налаштовувати візуалізацію процесів, самостійно обирати рівень інформаційної безпеки своєї системи. Коли ви купуєте новий смартфон, то налаштовуєте екран під свій смак. Саме такою має бути сучасна система автоматизації елеватора: зрозумілою, простою, мобільною. І на 100% зручною саме для  вас.

І насамкінець. Елеватор повинен бути таким же сучасним, яким є світ, що нас оточує. Мати можливість доступу до об’єкту з будь-якої точки світу – вже не мрія, а реальність власника елеватора. Все просто: ви заходите в інтернет, вписуєте адресу в адресний рядок і відкриваєте сторінку вашого елеватора. У режимі реального часу спостерігаєте і контролюєте його роботу.

Сучасні системи автоматизації передають дані в хмару, якщо ви того забажаєте, – для подальшої обробки та аналізу. Таке рішення  наша компанія організовує на платформі одного з лідерів глобального ринку – німецького електротехнічного гіганта Phoenix Contact PLCnext.

Така можливість стане в особливій нагоді власникам групи елеваторів, територіально віддалених один від одного. Завдяки цій опції за своїм рівнем доступу зможе працювати на декількох елеваторах одночасно і ваш головний інженер.

платформа IIoT

Грамотно впроваджена автоматизація дасть вам повний доступ до вашого елеватору, де б ви не знаходились. Дозволить тотально контролювати ситуацію: від найменшої деталі до загального перебігу технологічного процесу. А значить – безпосередньо керувати власним прибутком. Погодьтеся, вагомий аргумент на її користь?

ПОПУЛЯРНЕ

Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

Унікальний стрічковий транспортер для зерна

Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

DANUBE OIL COMPANY SRL

Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

Україна Агро-2С

На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

Промінь

На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: