12.06.2020
Позитивна. Пандемія не зупинила агросектор. Попри все, аграрії активно працюють, машинобудівники виробляють обладнання для елеваторів без зупинок, зерносховища дотримуються контрактів і відвантажують продукцію навіть у карантин: простіше у цьому відношенні елеваторам, на яких впроваджений HACCP, – тут дії для забезпечення безпеки виробництва уже максимально прописані й відпрацьовані, їх лише розширили та посилили з огляду на вимоги карантину.
Входимо у новий маркетинговий сезон із новими надіями та викликами!
(Із виступу Святослава Ткаченка, редактора порталу «Хранение и переработка зерна»)
Загальна нестабільність погодних умов – тепла зима, дощовий травень і наступне різке зростання температури – спонукають фахівців робити досить обережні прогнози щодо врожаю цьогоріч. З одного боку, теплі зими знижують ризики втрати урожаю, з іншого – аномальні весни несуть ризики для факторів виробництва.
До речі, в структурі зернових домінують все ті ж кукурудза, пшениця і соняшник (майже 80% виробництва). Тож така орієнтованість на монокультури вносить певні складнощі для обробки нішевих високомаржинальних культур, що експерти називають ще одним, уже незалежним від погоди, викликом для елеваторної галузі.
Спеціалісти говорять про необхідність технологічної оптимізації вже існуючих елеваторів відповідно до змін клімату та глобального попиту і озвучують прогнози щодо збільшення ємності спеціалізованих зерносховищ мінімум на 10 млн тонн на найближчі 10 років.
На маркетинговий рік 20-21 планується зведення близько 1 млн – 1 млн 200 тонн зберігання ємностей.
(Із виступу Андрія Купченка, керівника служби бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ»)
(Із виступу Олександра Захарчука, доктора економічних наук,
завідувача відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»)
Дякуємо учасниками, що поділилися особливостями співпраці з дозвільними інстанціями в період карантину та ще й на етапі їх реструктуризації, зокрема, щодо отримання дозволів на будівництво. Адже пандемія – не привід змінювати плани щодо будівництва елеваторів, і, як зазначив один із доповідачів, керівник проєкту будівництва зерносховища ТОВ «Виробниче об’єднання «Південь» Дмитро Ніколаєв, «для фундаментальних бізнесів умови кризи на руку в частині таких проєктів».
Особлива подяка спікеру Ярослав Штика, експерту з будівництва та експлуатації елеваторів, за те, що в деталях довів, що автоматизація зерносховища – не міфічна перевага, а реальна можливість оптимізувати штатний розпис і дієво допомогти бізнесу в ці часи.
Учасники оцінили його позитивно, зокрема в частині уніфікації вимог щодо міцності елеваторних конструкцій. «Адже за останні 10 років саме за рахунок додаткової металоємності й додаткової надійності обладнання орієнтований на вимоги Єврокодів внутрішній виробник зміг завоювати додаткову довіру українських аграріїв», – так резюмував питання Ярослав Штика.
Дякуємо аграріям за довіру, учасникам за корисну практичну інформацію, а організаторам – порталу «Хранение и переработка зерна» і Асоціації елеваторів України – за організацію зустрічі професіоналів галузі, зручний формат і цікаві теми!
Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В