Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Будувати власний елеватор або користуватися послугами сторонніх?

26.10.2018

Спорудження сучасного елеваторного комплексу для підприємства – це крок у майбутнє і виробнича незалежність. Саме так вважає очільник «Ланнівської агропромислової групи» Олександр Тимоха. Торік у рамках розбудови Ланнівського індустріального парку він інвестував понад 100 млн грн у елеваторний комплекс потужністю зберігання 45 тис. тонн. Аби побачити новий об’єкт і його особливості, журналісти Agravery.com відправились до Полтавської області.

Про підприємство і мрію

«Ланнівська промислова група» розташована у селищі Ланна Карлівського району Полтавської області. До групи входять «Ланнівська МТС», ПП «Ланна Агро», ТОВ «Промінь», ПП «Устинівське», ПП «Залиман» тощо. Мають великий земельний банк, цукровий завод потужністю переробки 200 т цукрового буряку за добу та 325 т цукру, понад 3000 голів ВРХ, сади площею 60 га, свинарство, вівчарство, власний млин та хлібопекарню.

Зважаючи на багатопрофільність підприємства, минулого року його керівництво прийняло рішення про створення Ланнівського індустріального парку площею 30,7 га. Як розповідають на підприємстві, парк займатиметься переробкою сільськогосподарської сировини, харчовою промисловістю, сільськогосподарським машинобудуванням та обслуговуванням, а також логістикою та зберіганням продукції.

«Індустріальний парк – це моя мрія. Основною метою є збільшення ефективності роботи, впровадження нових технологій, поступовий перехід до глибокої переробки продукції. Це справа не одного року, сподіваюсь, перший етап ми зможемо завершити за декілька сезонів. Строк функціонування парку, згідно документів, – 49 років. Найбільшим досягненням минулого року вважаю спорудження елеваторного комплексу. В нього ми вклали понад 100 млн грн власних коштів, кредитів не брали», – говорить власник підприємства Олександр Тимоха.

Елеватор у якості драйвера

Одним із перших об’єктів, реалізованих у рамках індустріального парку, став елеваторний комплекс потужністю 45 тис. тонн одночасного зберігання. Директор ТОВ «Ланнівська МТС» Роман Підгайний, проводячи екскурсію об’єктом для журналістів Agravery.com, розповідає: «Наше підприємство ТОВ «Ланнівська МТС» було створене у 2004 році і своєї переробки ми досі не мали, не було ні очистки, ні сушки – послуговувались потужностями інших компаній. Тому питання зробити цей об’єкт якомога швидше було для нас стратегічним».

Перші розрахунки вартості майбутнього проекту почали робити іще наприкінці 2015 року, протягом 2016 року підбирали виконавців, а саме будівництво тривало майже увесь 2017 рік. Підгайний засвідчує, що до вибору компанії-постачальника поставились серйозно – моніторили ціни, дивились можливості і якість, порівнювали уже існуючі об’єкти як українських, так і іноземних компаній.

«Елеваторний комплекс – це драйвер для всього виробництва, і від того, наскільки він якісний та довговічний, залежить подальша робота групи підприємств. Іноземні компанії не обрали через довгу логістику. Оскільки територія обмежена, ми не могли розмістити все обладнання. Це означає, що ми б залежали від поставок матеріалів з-за кордону, а це тривале розмитнення і затримки будівництва», – говорить Підгайний. Серед українських компаній спілкувались із чотирма виробниками, проте всі вони поступались KMZ Industries.

У компанії максимально врахували всі наші вимоги та побажання. «Очевидна перевага – у KMZ своя сучасна лінія з виготовлення металевих конструкцій для силосів, завдяки чому вони були швидші за термінами виробництва. Також вони виготовляли обладнання із більшим шаром цинку: для лінійних елеваторів, зазвичай, використовують метал з покриттям 275 г/м², та в нашому випадку KMZ виготовляв силоси з шаром цинку 450 г/м². Це для нас принципово – ми хочемо використовувати цей комплекс протягом багатьох років, тож він має бути максимально надійним і міцним», – засвідчує директор ТОВ «Ланнівська МТС».

Важливим фактором для вибору виконавця проекту стала і територіальна наближеність – KMZ та «Ланнівська агропромислова група» розташовані у Карлівському районі Полтавщини. «Це своєрідний патріотизм, додаткова мотивація для нас давати роботу місцевим мешканцям і сплачувати кошти та податки у місцевий бюджет, не віддавати їх іноземцям. До того ж, ціна проекту була найбільш економічно обґрунтованою», – говорять на підприємстві.

Элеваторное оборудование KMZ Industries на элеваторе Ланновская МТС

До сезону – готовий

Сьогодні елеваторний комплекс фактично введено у експлуатацію – із дня на день тут очікують усіх потрібних документів. У холостому режимі та під навантаженням усі транспортери й обладнання пройшли перевірку і працюють добре. Проектно комплекс розрахований на 45 тис. тонн одночасного зберігання – 6 силосів об’ємом 9200 метрів кубічних. Також маємо три силоси на 1,5 тис. тонн зерна, це так звані операційні ємності для сирого зерна. Вони створені для швидкого відвантаження партій зерна як автомобільним, так і залізничним транспортом. Увесь елеваторний комплекс комп’ютеризовано, процеси цілодобово контролюються пультом управління.

Як запевнив Agravery.com інженер підприємства Олег Стребков, силоси уже готові до приймання зерна, наразі проводяться технічні роботи. У 2018 році тут хочуть зробити повний оборот зерна: і переробку, і очистку, і зберігання. Переважно все обладнання комплексу – від вітчизняних виробників. Лише автоматизація сушарок та датчики термометрії виготовлені із використанням імпортних комплектуючих.

Водночас, Ланнівський елеваторний комплекс має низку особливостей. «У нас не тверді ґрунти, тож все побудовано на пальових полях. Початкові випробування показали, що закладеної проектантами кількості паль було недостатньо, тож цю кількість збільшили. У процесі будівництва також змінювали і добудовували сушарку KMZ – збільшили її розмір та потужність: зараз вона може сушити 85–100 тонн зерна на годину, залежно від його вологості.

Цікаво, що потоки зерна можна розділяти – сушити та очищати зерно на комплексі можна у будь-якій послідовності. Завдяки кількості опцій та суцільній автоматизації процесів частина збіжжя може очищуватись, частина – спрямовуватись на сушку тощо. При виборі зерноочисного комплексу тут відмовились від традиційних двох скальператорів – поставили одну потужну очисну машину КБС від KMZ. Для кінцевої очистки обрали БСХ Хорольського механічного заводу. Обладнання розраховане як для первинної, так і для елеваторної очистки для потреб хлібопекарської промисловості.

«Ми дуже задоволені і самим проектом, і його реалізацією. Часто буває, що здачу об’єкта затримують, а у нас, завдяки роботі із KMZ Industries, все чітко – день у день», – говорить інженер.

Силоси на конусному днищі KMZ Industries

Проект із новаціями

Представники KMZ Industries коментують, що взяли участь у розробці об’єкта ще на стадії ескізного проекту, і це дало змогу врахувати всі потреби клієнта та підібрати краще обладнання за співвідношенням функціональності, ціни та якості.

Як розповідає технічний директор KMZ Industries Роман Штельмах, задля зменшення впливу людського фактора на транспортне обладнання, барабанний сепаратор КБС та зерносушарку було автоматизовано приладами АСУ ТП. Це дозволяє швидко виявляти будь-які пошкодження або відхилення в роботі обладнання та негайно зупиняти його. Автоматизація зерносушарки Brice-Baker вже класично вирішена за допомогою SCADA-системи, що в реальному часі забезпечує збір, опрацювання, відображення та архівування інформації щодо процесу сушки.

Комплексний барабанний сепаратор КСБ виконує попередню, первинну та вторинну очистку зернових, зернобобових, олійних та круп’яних культур. Залежно від етапу технології обробки та налаштувань на відповідні функції сепаратор очищає зерно та насіння від часток соломи, стеблин рослин, каміння, колосся, пилу, подрібненого зерна та інших домішок.

«У новій лінійці естакад BBK виробництва KMZ Industries ми використали зварені ґратчасті настили, яким властиве самоочищення. Вони являють собою ґрати з вертикальних опорних полос, зв’язаних між собою поперечним крученим прутом, що забезпечує ефект протиковзання, а це дуже важливо при роботі на висоті. Настили відповідають європейським стандартам DIN 24537-1, DIN 24531-1, гаряче оцинкування – ГОСТ 9.307-89, ISO 1461:2009», – говорить Штельмах.

Особливу увагу приділили маршовим сходам, якими працівники елеватору підіймаються для огляду та обслуговування обладнання. Їх було виготовлено збірно-розбірними, з міцного оцинкованого металу, що зменшило вагу конструкцій та виключило зварювальні роботи.

Не обійшлося і без нововведень. «Вперше на даху зерносушарки Brice-Baker було встановлено майданчик для обслуговування транспортера завантаження. Завдяки цьому ми змогли прибрати металеві конструкції для транспортера при розташуванні зерносушарки біля норійної вежі», – коментує Роман Штельмах. Також однією з задач на ТОВ «Ланнівська МТС» було підвищення енергоефективності силосів. Тому було підібрано вентилятори, що забезпечують необхідний повітрообмін у продуктах збереження, при цьому їхню потужність зменшено на 25%.

Валерія Калашник, генеральний директор KMZ Industries, також відзначила, що співробітництво з ТОВ «Ланнівська МТС» – це не просто постачання обладнання для отримання прибутку. Це кропітка спільна праця для отримання взаємної вигоди, та перш за все – вигоди для замовника. Адже мета компанії-виробника елеваторного обладнання – побудова міцних та довгострокових партнерських взаємовідносин.

Оригінал статті за посиланням.

ПОПУЛЯРНЕ

Про експортний шлях KMZ Industries та роль Експортної академії в Україні розповіла Наталія Кулаковська

Наталія Кулаковська, директорка з маркетингу KMZ Industries та випускниця Експортної академії в Україні 2022-2023 (Visionest Institute) розповіла про експортний шлях компанії та роль Експортної академії. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: