Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    В Україні простежується закономірність між високими показниками врожайності й попитом на елеваторне обладнання

    18.10.2021

    Силоси KMZ Industries

    Продукція українського машбуду набирає популярності

    Все частіше, відзначають спеціалісти, аграрії віддають перевагу елеваторному обладнанню саме українського виробництва.

    «По-перше, це перевірена роками експлуатації якість і надійність нашого обладнання, – аргументує Руслан Демчук. – По-друге, наша територіальна близькість до замовника: ми поряд і оперативно вирішуємо задачі елеваторів, надаємо своєчасний сервіс».

    Допомога держави в дії

    Силосы VAB

    Позитивну роль відіграє і державна компенсація 25% вартості вітчизняного обладнання для аграріїв.

    «Програма корисна як українським аграріям, так і виробникам, – відзначає представник KMZ Industries. – Нею скористалися уже десятки наших замовників, що дозволило їм швидше наростити необхідний обсяг зберігання, збільшивши тим самим рентабельність свого бізнесу».

    Вона справді ефективна і працює, додає спеціаліст: «Усі клієнти KMZ Industries, які зверталися за отриманням компенсації, зібрали необхідні документи, отримали її в повному обсязі».

    Будівництво елеватора: важлива стадійність і грамотний підбір обладнання

    Елеватор KMZ Industries

    «Аби збудувати ефективний елеватор, щоб ваші інвестиції справді примножувалися, обов’язково треба пройти всі стадії цього процесу, не пропускаючи жодної, – пояснює Руслан Демчук. – Зокрема, створити бізнес-план або ж техніко-економічний розрахунок, якщо йдеться про невелике зерносховище; розробити базову концепцію елеватора; разом із виробником підібрати необхідне обладнання; провести інженерні та геологічні вишукування; отримати необхідні дозвільні документи тощо».

    Що стосується підбору обладнання, то тут варто враховувати індивідуальні задачі майбутнього зерносховища, кажуть спеціалісти.

    Силоси для тривалого зберігання: важливі обсяги виробництва і види культур

    Наприклад, якщо йдеться про силоси на плоскому днищі – саме вони слугують на елеваторах для тривалого зберігання зерна – то тут важливі обсяги продукту, який планується зберігати довгостроково. Наприклад, ви плануєте зберігати 5 000 тонн зерна. Зберігати його можна:

    • в одному силосі на 5 000 тонн;
    • у двох силосах по 2 500 тонн;
    • у п’яти силосах по 1 000 тонн і т.д.

    «Найоптимальнішим за ціною буде варіант «один силос на 5 000 тонн», – говорить Руслан Демчук. – Але він можливий, лише якщо на елеваторі зберігається один вид культури».

    Важлива не лише кількість культур, а і які саме види планується зберігати.
    Наприклад, якщо в силос поміщається 5 000 тонн пшениці, то соняшнику туди поміститися вже 2 500 тонн (щільність соняшнику 0,4 т/м3, а пшениці – 0,8 т/м3).

    Зважати доводиться і на розмір ділянки під установку силосів. Адже цим параметром також буде обмежуватися і кількість силосів, їхня висота та діаметр.

    «Оптимальне співвідношення діаметра і висоти силосу – це коли діаметр дорівнює висоті, – говорить представник KMZ Industries. – Тобто якщо діаметр, наприклад,  27,5 м, то і висота повинна бути 27,5 м».

    При такому співвідношенні, зазначають спеціалісти, металоємність на 1 тонну зберігання оптимальна. А, отже, і ціна такого силосу теж буде оптимальною. Проте  оговорюються: в силу обмежень за розміром ділянки під установку силосів таке співвідношення не завжди вдається зберегти.

    Конусні силоси для тимчасового зберігання: зважайте на вологе зерно

    Элеваторное оборудование KMZ Industries на ООО "Машевка-Агро-Альянс", объект 2005 года реализации

    Конусні силоси використовуються для оперативного зберігання вологого зерна перед іншими операціями доробки цього продукту (очищення, сушіння тощо) – для наступного закладання на постійне зберігання уже в силоси на плоскому дні. На елеваторі бажано мати хоча би декілька таких оперативних ємностей (дві та більше — залежно від задач комплексу і кількості надходжуваного зерна).

    «Кожен додатковий оперативний силос допоможе швидше приймати зерно, а ще – розміщувати продукцію з різних полів із різною вологістю та сортувати культури за класами в різні конусники – й зрештою більш оптимально готувати партії для подальшого сушіння», – деталізує спеціаліст.

    Підбираючи оперативні силоси (їх ще називають хоперами), зважайте на те, яка кількість зерна із загального прийнятого об’єму буде вологим. Адже, як уже зазначалося, в першу чергу у хоперах зберігають вологе зерно. Тож, знаючи планований об’єм вологого продукту, можна розрахувати необхідну кількість і об’єм силосів.

    Важливо врахувати і тип продукції, із якою працюватимете на вашому елеваторі: від цього залежатиме, конусний силос із яким кутом нахилу виготовить для вас виробник.

    «Під стандартні культури достатньо 45°, – ділиться представник KMZ Industries. – А під продукти переробки (шрот, жом тощо) – оскільки вони жирні та налипають – краще використовувати силос із кутом нахилу 65°».

    І остання порада від фахівців для успішного зведення елеватора. На шляху його будівництва – від ідеї, задуму і аж до запуску в експлуатацію – обов’язково заручіться підтримкою професіоналів: перевірених проєктантів, надійного виробника обладнання, професійних будівельників та монтажників. Вони пройдуть із вами увесь цей процес, допоможуть врахувати всі тонкощі та нюанси елеваторного будівництва і стати справді успішним елеваторником.

    Оригінал статті опубліковано на сайті proagro.com.ua.

    Автор: Руслан Демчук, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: