Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

В Україні простежується закономірність між високими показниками врожайності й попитом на елеваторне обладнання

18.10.2021

Силоси KMZ Industries

«Цей сезон показав збільшення зацікавленості з боку аграріїв, особливо фермерських господарств, – говорить Руслан Демчук, регіональний представник KMZ Industries. – Гарний

врожай і рівень цін на сільськогосподарську продукцію – все це фактори, які формують позитивне рішення фермера будувати власний елеватор».

Продукція українського машбуду набирає популярності

Все частіше, відзначають спеціалісти, аграрії віддають перевагу елеваторному обладнанню саме українського виробництва.

«По-перше, це перевірена роками експлуатації якість і надійність нашого обладнання, – аргументує Руслан Демчук. – По-друге, наша територіальна близькість до замовника: ми поряд і оперативно вирішуємо задачі елеваторів, надаємо своєчасний сервіс».

Допомога держави в дії

Силосы VABПозитивну роль відіграє і державна компенсація 25% вартості вітчизняного обладнання для аграріїв.

«Програма корисна як українським аграріям, так і виробникам, – відзначає представник KMZ Industries. – Нею скористалися уже десятки наших замовників, що дозволило їм швидше наростити необхідний обсяг зберігання, збільшивши тим самим рентабельність свого бізнесу».

Вона справді ефективна і працює, додає спеціаліст: «Усі клієнти KMZ Industries, які зверталися за отриманням компенсації, зібрали необхідні документи, отримали її в повному обсязі».

 

 

 

Будівництво елеватора: важлива стадійність і грамотний підбір обладнання

Елеватор KMZ Industries

«Аби збудувати ефективний елеватор, щоб ваші інвестиції справді примножувалися, обов’язково треба пройти всі стадії цього процесу, не пропускаючи жодної, – пояснює Руслан Демчук. – Зокрема, створити бізнес-план або ж техніко-економічний розрахунок, якщо йдеться про невелике зерносховище; розробити базову концепцію елеватора; разом із виробником підібрати необхідне обладнання; провести інженерні та геологічні вишукування; отримати необхідні дозвільні документи тощо».

Що стосується підбору обладнання, то тут варто враховувати індивідуальні задачі майбутнього зерносховища, кажуть спеціалісти.

Силоси для тривалого зберігання: важливі обсяги виробництва і види культур

Наприклад, якщо йдеться про силоси на плоскому днищі – саме вони слугують на елеваторах для тривалого зберігання зерна – то тут важливі обсяги продукту, який планується зберігати довгостроково. Наприклад, ви плануєте зберігати 5 000 тонн зерна. Зберігати його можна:

  • в одному силосі на 5 000 тонн;
  • у двох силосах по 2 500 тонн;
  • у п’яти силосах по 1 000 тонн і т.д.

«Найоптимальнішим за ціною буде варіант «один силос на 5 000 тонн», – говорить Руслан Демчук. – Але він можливий, лише якщо на елеваторі зберігається один вид культури».

Важлива не лише кількість культур, а і які саме види планується зберігати.
Наприклад, якщо в силос поміщається 5 000 тонн пшениці, то соняшнику туди поміститися вже 2 500 тонн (щільність соняшнику 0,4 т/м3, а пшениці – 0,8 т/м3).

Зважати доводиться і на розмір ділянки під установку силосів. Адже цим параметром також буде обмежуватися і кількість силосів, їхня висота та діаметр.

«Оптимальне співвідношення діаметра і висоти силосу – це коли діаметр дорівнює висоті, – говорить представник KMZ Industries. – Тобто якщо діаметр, наприклад,  27,5 м, то і висота повинна бути 27,5 м».

При такому співвідношенні, зазначають спеціалісти, металоємність на 1 тонну зберігання оптимальна. А, отже, і ціна такого силосу теж буде оптимальною. Проте  оговорюються: в силу обмежень за розміром ділянки під установку силосів таке співвідношення не завжди вдається зберегти.

Конусні силоси KMZ IndustriesКонусні силоси для тимчасового зберігання: зважайте на вологе зерно

Конусні силоси використовуються для оперативного зберігання вологого зерна перед іншими операціями доробки цього продукту (очищення, сушіння тощо) – для наступного закладання на постійне зберігання уже в силоси на плоскому дні. На елеваторі бажано мати хоча би декілька таких оперативних ємностей (дві та більше — залежно від задач комплексу і кількості надходжуваного зерна).

«Кожен додатковий оперативний силос допоможе швидше приймати зерно, а ще – розміщувати продукцію з різних полів із різною вологістю та сортувати культури за класами в різні конусники – й зрештою більш оптимально готувати партії для подальшого сушіння», – деталізує спеціаліст.

Підбираючи оперативні силоси (їх ще називають хоперами), зважайте на те, яка кількість зерна із загального прийнятого об’єму буде вологим. Адже, як уже зазначалося, в першу чергу у хоперах зберігають вологе зерно. Тож, знаючи планований об’єм вологого продукту, можна розрахувати необхідну кількість і об’єм силосів.

Важливо врахувати і тип продукції, із якою працюватимете на вашому елеваторі: від цього залежатиме, конусний силос із яким кутом нахилу виготовить для вас виробник.

«Під стандартні культури достатньо 45°, – ділиться представник KMZ Industries. – А під продукти переробки (шрот, жом тощо) – оскільки вони жирні та налипають – краще використовувати силос із кутом нахилу 65°».

І остання порада від фахівців для успішного зведення елеватора. На шляху його будівництва – від ідеї, задуму і аж до запуску в експлуатацію – обов’язково заручіться підтримкою професіоналів: перевірених проєктантів, надійного виробника обладнання, професійних будівельників та монтажників. Вони пройдуть із вами увесь цей процес, допоможуть врахувати всі тонкощі та нюанси елеваторного будівництва і стати справді успішним елеваторником.

Оригінал статті опубліковано на сайті proagro.com.ua.

Автор: Руслан Демчук, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

Унікальний стрічковий транспортер для зерна

Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

DANUBE OIL COMPANY SRL

Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

Україна Агро-2С

На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

Промінь

На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: