Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Внутрішня безпека елеватора: на чому акцентувати увагу в гарячий сезон?

    16.09.2022

    Елеватори входять у новий сезон, і поряд з новими складнощам роботи в умовах війни на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Так нещодавно надійшло нове повідомлення про загибель людини на елеваторі в Полтавській області – працівника засипало лушпинням соняшника. На превеликий жаль, такі випадки непоодинокі. Тож спеціалісти радять перевірити всі «критичні точки» і подбати про безпеку заздалегідь.

    Элеватор Хлеб-Агро, зерносушилка, силосы

    Експлуатація: де бути особливо пильним?

    1. Найсерйозніші ризики на вже діючому елеваторі: падіння в зерно, падіння з висоти або в завальну яму, потрапляння частин одягу, ніг і рук у рухомі механізми.
    2. Серед найпоширеніших причин пожеж на елеваторі: потрапляння металевих предметів на робочі органи вентиляторів, завали норії, обриви норійної стрічки й несправності електрообладнання. Спричинити пожежу може й ігнорування регламенту очищення зерносушарки, сушіння дуже засміченого зерна.
    3. Отруєння чадним газом може статися, коли оператор намагається самостійно розв’язати проблему з тліючим зерном.
    4. Травми та навіть летальні випадки трапляються і під час ремонту, якщо лагодити обладнання береться робітник без відповідної кваліфікації, коли приступають до ремонту, не знеструмивши обладнання, або експлуатують його несправним. 
    5. Неправильне завантаження й вивантаження зерна в ємності може спричинити падіння силосів і наразити на ризик працівників.

    Як убезпечити?

    Серед традиційних порад – постійне навчання персоналу і обов’язкове «ТО» зерносховища. Адже елеваторне обладнання, як і будь-яке інше, потребує регулярних оглядів (щоденний, плановий, міжсезонний) і завчасного планування та проведення ремонтів. Бо навіть невчасно змащена «незначна» деталь чи не замінений підшипник згодом можуть вилитися у незапланований простій і фінансові втрати.

    Руслан Демчук

    Проте спеціалісти наголошують: основи безпеки елеватора закладаються не в процесі роботи, а ще на етапі його будівництва. «Обираючи обладнання, в площині безпеки найперше радимо звертати увагу на наявність майданчиків відпочинку, люка обслуговування зачисного шнека, дахової драбини, решіток на оглядових люках, відповідність естакади нормам щодо ширини проходів, захищеність рухомих частин обладнання, – розповідає Руслан Демчук, регіональний представник компанії KMZ Industries. – Від того, наприклад, чи будуть достатньо широкими внутрішні майданчики обслуговування зерносушарки, залежатиме зручність процесу очищення від пилу цього обладнання, яке треба проводити регулярно згідно регламенту. І якщо не догледіти цей момент, він надокучливо нагадуватиме вам про себе щоразу протягом усього строку експлуатації обладнання».

    Керуючись природнім бажанням заощадити, фахівці радять не піддавати при цьому ризику майбутній елеватор – адже економія не завжди буває доречною. «Ось лише один із багатьох прикладів, – розповідає Руслан Демчук. – Привод мотор-редуктора норії можна під’єднати через порожнистий вал, а можна за допомогою муфти пружної втулково-пальцевої – МПВП. Якщо вам знадобиться провести ремонт мотор-редуктора, то щоб від’єднати для цих цілей його від норії, у першому випадку треба буде кувалдою вибивати редуктор із валу. Це при тому що його вага іноді сягає 100 кг. У другому ж випадку достатньо всього лише відкрутити з десяток шурупів. Зрозуміло, що саме безпечніше робити на висоті».

    Зерносушилка Brice-Baker

    Не співпрацюйте з неперевіреними монтажнимибригадами

    «По-перше, тому що лише спеціалісти мають відповідне оснащення для монтажу, – пояснює Руслан Демчук. – За законом, таке оснащення має бути виготовлене за конструкторською документацією, введене в експлуатацію, проходити обов’язкові випробування й технічний огляд: адже саме від його якості залежить, чи буде взагалі змонтований силос, а найголовніше — безпека людей. По-друге, таке оснащення потрібно правильно підібрати для  кожного конкретного монтажу –  виключно розрахунковим методом під час розробки проєкту виконання робіт. Якщо ж неправильно розрахувати вагу обладнання, яке потрібно підіймати, не виконати передбачену проєктом фіксацію оснащення – аварія неминуча».

    дах

    Якщо ви все ж вирішили зекономити і залучити неспеціалізовані монтажні організації, варто замовити хоча би послугу шефмонтажу від виробника. «Так ви будете впевнені, що на майданчику є спеціаліст, який допоможе прочитати креслення, відповість на питання. До того ж, лише за умови надання послуги шефмонтажу кожен виробник надає гарантію на своє обладнання», – пояснює Руслан Демчук.

    Автоматизація – найкраща страховка

    «Автоматизація знижує втручання людини у виробничі процеси, до того ж, Вам буде потрібно в рази менше персоналу, – перелічує переваги Руслан Демчук. –  Завдяки віддаленому управлінню робітникам не доведеться весь час знаходитися на висоті чи біля небезпечного обладнання, а програма вчасно просигналізує про потребу в ремонті чи заміні деталей. Саме тому зерносушарки Brice-Baker, які ми виробляємо на нашому заводі, – виключно автоматизовані, а повну автоматизацію зерносховища більшість наших клієнтів одразу ж включають у загальне замовлення на будівництво елеватора».

    Статтю опубліковано на сайті AgroReview.

    Елеватор KMZ Industries

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: