Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Зерносушарка на «альтернативі»: що врахувати, аби справді заощадити?

  24.10.2021

  Ціна на газ цього сезону не могла не відобразитися на собівартості сушіння – традиційно основному джерелі доходів елеватора. В ситуації, коли прайс на голубе паливо не втішає, альтернативні його види, навпаки, набувають все більшої популярності. Що врахувати, аби така альтернатива справді була вигідною, журналісти SEEDS запитали у спеціалістів.

  Вигоди нетрадиційного палива – суто індивідуальні?

  Фахівці стверджують: незважаючи на особливу популярність альтернативного палива для сушіння зерна на елеваторах, доцільність його використання прораховується виключно індивідуально для кожного господарства.

  Юрій Мусієнко, регіональний представник KMZ Industries, називає категорії елеваторів, для яких альтернатива найбільш вигідна.

  «Однозначно популярні зерносушарки на альтернативному паливі серед господарств, які значно віддалені від газогону. Привабливим використання альтернативи є і для невеликих господарств, адже у них немає потреби в зерносушарці великої потужності. Вигідно використовувати її і МЕЗам – вони мають доступ до відходів, із яких можна виготовляти пелети», – зазначає фахівець.

  Господарствам же, які не мають власних джерел альтернативного палива, спочатку варто прораховувати логістику – адже чим легший продукт, тим дорожче його транспортувати.

  «Аби рішення було дійсно дешевшим за газ, при щільності продукту до 300 кг/м куб. віддаленість джерела не повинна перевищувати 80 км», – говорить Юрій Мусієнко.

  Крім того, елеваторам, які закуповують альтернативне паливо, спеціалісти радять пам’ятати про сезонність цін і нагадують про необхідність забезпечити накопичення палива для його подальшої безперервної подачі.

  Зерносушарка KMZ Industries

  До речі, ті, хто вагається, залишитися з газом чи все ж таки використати переваги альтернатив, якщо вони справді вигідні для господарства, можуть розглядати й обидва варіанти.

  «Зерносушарки Brice-Baker виробництва KMZ Industries, наприклад, можуть працювати одночасно на двох видах палива, тож наші клієнти, які вже експлуатують такий тип обладнання, послуговуються перевагами обох видів енергоресурсів і самостійно регулюють можливість використання кожного з них», – зазначає регіональний представник KMZ Industries.

  Альтернатива: що почім?

  Найбільш популярні серед альтернатив сьогодні пелети. Вони ж вважаються і найбільш ефективними з-поміж усіх видів такого палива. А скраплений газ як альтернативу природному найбільш часто використовують зерносховища, які досить віддалені від газогону.

  До біогазу ринок поки що придивляється. Хоча відходи елеватора у вигляді некондиційного зерна – один із найкращих видів сировини для цього палива, що конкурує навіть із визнаною у світі для цих завдань силосною кукурудзою. Проте для рентабельності біогазової установки таких відходів потрібно немало – від 15 тис. тонн на рік. А от якщо у господарстві є тваринницький комплекс, тоді джерел для переробки на біогаз буде набагато більше.

  Порівняльна таблиця альтернативних видів палива

  Що врахувати, якщо плануєте сушити на альтернативі?

  • Дізнайтеся, чи зможе ваша зерносушарка працювати на нетрадиційному паливі.

  «Якщо плануєте використовувати альтернативне паливо зараз або навіть передбачити таку можливість на майбутнє, дізнайтеся у виробника, чи може сушарка, яку ви купуєте, бути адаптована до використання теплогенератора. Адже через конструктивні особливості не всі сушарки можуть працювати на альтернативі», – говорить Юрій Мусієнко.

  • Потурбуйтеся, аби теплогенератор і сушарка працювали в унісон.

  Якщо ви плануєте сушити зерно на альтернативних видах палива, запросіть у виробника сушарки і повідомте постачальнику генератора кількість потрібного повітря, максимальну температура агента, потужність теплогенератора і місце приєднання патрубків для подачі теплоагента. Він має зобов’язатися дотриматися усіх критеріїв.

  • Автоматизуйте!

  «Зв’яжіть» автоматизацію безпеки сушарки й автоматизацію безпеки теплогенератора – це захистить обладнання у випадку перегрівання першої.

  І наостанок. Для використання альтернативи потрібні початкові інвестиції в теплогенератор, що працює на альтернативних видах палива. А до теплогенератора, що працює, наприклад, на тій же трісці, потрібен комплексний підхід ще на стадії проєктування. Необхідний не тільки теплогенератор із теплообмінником, а й цілий комплекс обладнання, що, зокрема, включає систему видалення попелу, систему зберігання і подачі палива, димову трубу і димососи.

  Однак ті, хто вже використовують таке рішення, наполягають – воно того варте. Адже всі додаткові нюанси, що виникають у процесі обладнання сушарки теплогенератором, обов’язково окупляться економією від її експлуатації.

  Оригінал статті опубліковано на сайті SEEDS.

  Автор – Юрій Мусієнко, регіональний представник KMZ Industries (Facebook, Linkedin).

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: