Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Зерносушарка на «альтернативі»: що врахувати, аби справді заощадити?

  24.10.2021

  Ціна на газ цього сезону не могла не відобразитися на собівартості сушіння – традиційно основному джерелі доходів елеватора. В ситуації, коли прайс на голубе паливо не втішає, альтернативні його види, навпаки, набувають все більшої популярності. Що врахувати, аби така альтернатива справді була вигідною, журналісти SEEDS запитали у спеціалістів.

  Вигоди нетрадиційного палива – суто індивідуальні?

  Фахівці стверджують: незважаючи на особливу популярність альтернативного палива для сушіння зерна на елеваторах, доцільність його використання прораховується виключно індивідуально для кожного господарства.

  Юрій Мусієнко, регіональний представник KMZ Industries, називає категорії елеваторів, для яких альтернатива найбільш вигідна.

  «Однозначно популярні зерносушарки на альтернативному паливі серед господарств, які значно віддалені від газогону. Привабливим використання альтернативи є і для невеликих господарств, адже у них немає потреби в зерносушарці великої потужності. Вигідно використовувати її і МЕЗам – вони мають доступ до відходів, із яких можна виготовляти пелети», – зазначає фахівець.

  Господарствам же, які не мають власних джерел альтернативного палива, спочатку варто прораховувати логістику – адже чим легший продукт, тим дорожче його транспортувати.

  «Аби рішення було дійсно дешевшим за газ, при щільності продукту до 300 кг/м куб. віддаленість джерела не повинна перевищувати 80 км», – говорить Юрій Мусієнко.

  Крім того, елеваторам, які закуповують альтернативне паливо, спеціалісти радять пам’ятати про сезонність цін і нагадують про необхідність забезпечити накопичення палива для його подальшої безперервної подачі.

  Зерносушарка KMZ Industries

  До речі, ті, хто вагається, залишитися з газом чи все ж таки використати переваги альтернатив, якщо вони справді вигідні для господарства, можуть розглядати й обидва варіанти.

  «Зерносушарки Brice-Baker виробництва KMZ Industries, наприклад, можуть працювати одночасно на двох видах палива, тож наші клієнти, які вже експлуатують такий тип обладнання, послуговуються перевагами обох видів енергоресурсів і самостійно регулюють можливість використання кожного з них», – зазначає регіональний представник KMZ Industries.

  Альтернатива: що почім?

  Найбільш популярні серед альтернатив сьогодні пелети. Вони ж вважаються і найбільш ефективними з-поміж усіх видів такого палива. А скраплений газ як альтернативу природному найбільш часто використовують зерносховища, які досить віддалені від газогону.

  До біогазу ринок поки що придивляється. Хоча відходи елеватора у вигляді некондиційного зерна – один із найкращих видів сировини для цього палива, що конкурує навіть із визнаною у світі для цих завдань силосною кукурудзою. Проте для рентабельності біогазової установки таких відходів потрібно немало – від 15 тис. тонн на рік. А от якщо у господарстві є тваринницький комплекс, тоді джерел для переробки на біогаз буде набагато більше.

  Порівняльна таблиця альтернативних видів палива

  Що врахувати, якщо плануєте сушити на альтернативі?

  • Дізнайтеся, чи зможе ваша зерносушарка працювати на нетрадиційному паливі.

  «Якщо плануєте використовувати альтернативне паливо зараз або навіть передбачити таку можливість на майбутнє, дізнайтеся у виробника, чи може сушарка, яку ви купуєте, бути адаптована до використання теплогенератора. Адже через конструктивні особливості не всі сушарки можуть працювати на альтернативі», – говорить Юрій Мусієнко.

  • Потурбуйтеся, аби теплогенератор і сушарка працювали в унісон.

  Якщо ви плануєте сушити зерно на альтернативних видах палива, запросіть у виробника сушарки і повідомте постачальнику генератора кількість потрібного повітря, максимальну температура агента, потужність теплогенератора і місце приєднання патрубків для подачі теплоагента. Він має зобов’язатися дотриматися усіх критеріїв.

  • Автоматизуйте!

  «Зв’яжіть» автоматизацію безпеки сушарки й автоматизацію безпеки теплогенератора – це захистить обладнання у випадку перегрівання першої.

  І наостанок. Для використання альтернативи потрібні початкові інвестиції в теплогенератор, що працює на альтернативних видах палива. А до теплогенератора, що працює, наприклад, на тій же трісці, потрібен комплексний підхід ще на стадії проєктування. Необхідний не тільки теплогенератор із теплообмінником, а й цілий комплекс обладнання, що, зокрема, включає систему видалення попелу, систему зберігання і подачі палива, димову трубу і димососи.

  Однак ті, хто вже використовують таке рішення, наполягають – воно того варте. Адже всі додаткові нюанси, що виникають у процесі обладнання сушарки теплогенератором, обов’язково окупляться економією від її експлуатації.

  Оригінал статті опубліковано на сайті SEEDS.

  Автор – Юрій Мусієнко, регіональний представник KMZ Industries (Facebook, Linkedin).

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

  Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше

  ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ

  Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше

  ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше

  САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

  Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: