18.06.2020
Чергова зустріч учасників галузі, і цього разу – прицільне обговорення конкретного питання. Наскількі прийнятні зерносушарки на альтернативному паливі для українських елеваторів? Дякуємо Agrobuild Online за ємкий чіткий формат і реальну позицію практиків!
Сушіння генерує до 50% доходу елеватора, тож його собівартість надважлива. Альтернативне паливо як можливість знизити цю собівартість: чи має право на життя? Думки практиків розділилися:
До речі, крім популярної «альтернативної» пелети, яка вважається найбільш ефективною з-поміж усіх видів такого палива, і скрапленого газу, який найчастіше використовують як альтернативу природному зерносховища, значно віддалені від газогону, елеваторам є сенс поглянути і в бік біогазу. Саме таку пораду дав Юрій Епштейн, директор консалтингової компанії «Аккорд-Лтд».
Відходи елеватора у вигляді некондиційного зерна – один із найкращих видів сировини по виходу біогазу, що конкурує навіть із визнаною у світі для цих завдань силосною кукурудзою. Проте фахівець зауважує: для рентабельності біогазової установки таких відходів потрібно немало, від 15 тис. тонн на рік. Ще краще, якщо у господарстві є тваринницький комплекс, – тоді джерел для переробки на біогаз буде ще більше. Елеватори ж, які не розглядають інвестицію в біогазову установку, мають можливість продавати такі відходи компаніям, де вже працює це обладнання.
Від нашої компанії участь в обговоренні брав Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу. Серед основних порад спеціаліста тим, хто розглядає можливість використання зерносушарки на альтернативному паливі, такі:
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В