Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Зерносушарки на альтернативному паливі: ЗА і ПРОТИ

    18.06.2020

    Чергова зустріч учасників галузі, і цього разу – прицільне обговорення конкретного питання. Наскількі прийнятні зерносушарки на альтернативному паливі для українських елеваторів? Дякуємо Agrobuild Online за ємкий чіткий формат і реальну позицію практиків!

    Зерносушарка Brice-Baker на альтернативному паливі з теплогенератором

    За нашою традицією – тези заходу

    Сушіння генерує до 50% доходу елеватора, тож його собівартість надважлива.  Альтернативне паливо як можливість знизити цю собівартість: чи має право на життя? Думки практиків розділилися:

    • Стовідсотково має, вважає Роман Андрейків, генеральний директор ТОВ «Агродар-Бар», і наводить приклади використання трьох видів палива на очолюваному ним елеваторі,  два з яких – альтернативні: покупні соняшникові пелети і зріджений газ. Тим, хто власного джерела альтернативного палива не має, а закупає його, радить не забувати про сезонність у ціні, необхідність забезпечити його накопичення і безперервну подачу.
    • Віталій Кондратенко (компанія «АГРО-ПОЛІС»), навпаки, бачить вигоду від використання «альтернативи» лише на МЕЗАх, де є доступ до відходів, із яких можна виготовляти пелети, а ще – на невеликих господарствах із банком землі до 2 тис. га, де немає потреби в сушарці великої потужності. В інших випадках фахівець альтернативи категорично не розглядає, у тому числі спираючись на власний досвід її використання. Газ – безпечніше, зручніше й ефективніше, вважає він.
    • Підтримує колегу й Людмила Мартинюк, генеральний директор ТОВ «КІВШОВАТА АГРО», що належить японській корпорації SDGs. Останнім часом ціна на природний газ дещо знизилася, тож використовувати його економічно прийнятно, особливо в умовах безпосереднього доступу об’єкту до газогону, пояснює керівник елеватора.  Найближчим часом «зраджувати» традиційному паливу тут  не збираються, проте не виключають можливості розглядати доцільність альтернативи у більш віддаленій перспективі.

    Відома і невідома «альтернатива»

    До речі, крім популярної «альтернативної» пелети, яка вважається найбільш ефективною з-поміж усіх видів такого палива, і скрапленого газу, який найчастіше використовують як альтернативу природному зерносховища, значно віддалені від газогону, елеваторам є сенс  поглянути і в бік біогазу. Саме таку пораду дав Юрій Епштейн, директор консалтингової компанії «Аккорд-Лтд».

    Відходи елеватора у вигляді некондиційного зерна – один із найкращих видів сировини по виходу біогазу, що конкурує навіть із визнаною у світі для цих завдань силосною кукурудзою. Проте фахівець зауважує: для рентабельності біогазової установки таких відходів потрібно немало, від 15 тис. тонн на рік. Ще краще, якщо у господарстві є тваринницький комплекс, – тоді джерел для переробки на біогаз буде ще більше. Елеватори ж, які не розглядають інвестицію в біогазову установку, мають можливість продавати такі відходи компаніям, де вже працює це обладнання.

    Досвід KMZ Industries

    Від нашої компанії участь в обговоренні брав Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу. Серед основних порад спеціаліста тим, хто розглядає можливість використання зерносушарки на альтернативному паливі, такі:

    • Щодо вартості пального для зерносушарок: найдорожче – дизельне, далі йде – скраплений газ, потім – альтернативні види. Найдешевше – природний газ.
    Порівняння вартості сушіння кукурудзи на зеносушарці Brice-Baker
    • В той же час вони потребують початкових інвестицій в теплогенератор, що працює на альтернативних видах палива.
    • Зерносушарка має бути адаптована до використання цього теплогенератора, адже не все обладнання такого типу працює на «альтернативі» в силу своїх конструктивних обмежень. Поцікавтеся про це у виробника, якщо плануєте використовувати таку можливість економії зараз або у майбутньому.
    • Ефективність рішення потрібно рахувати індивідуально для кожного окремого господарства. Якщо власних джерел палива немає, варто обов’язково прораховувати логістику – адже чим легший продукт, тим дорожче його транспортувати. Аби рішення було дійсно дешевшим за газ, при щільності продукту до 300 кг/м куб. віддаленість джерела не повинна перевищувати 80 км
    • За останні 2 роки серед клієнтів KMZ Industries – уже 7 господарств, що експлуатують зерносушарки на альтернативному паливі; частина з них придбали зерносушарки Brice-Baker, що працюють одночасно на двох видах палива – традиційному та альтернативному. Раді допомагати українським аграріям економити й сушити ефективно.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: