Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Зважуй сам свій врожай

    12.07.2019

    При збиранні урожаю з поля власнику фермерського господарства дуже важливо знати вагу зібраної продукції. Однак і досі не всі фермери ведуть облік свого врожаю. Навіщо потрібно контролювати вагу сільськогосподарських культур?

    • По-перше, контролюючи вагу прийнятої на склад і відвантаженої зі складу продукції, ви точно знаєте кількість її на складі та виключаєте можливість крадіжки.
    • По-друге, ведучи облік зібраної продукції з кожного поля, ви можете робити висновки про врожайність кожної культури, якість посівного матеріалу і ґрунту, вести аналіз і робити прогнози на наступний рік.
    • По-третє, здійснюючи відвантаження зерна на елеватор, ви точно знатимете вагу продукції, яку відвантажуєте, а не сліпо довірятиметеся приймальним вагам.

    Для зважування автомобілів із зерном зазвичай використовують автомобільні ваги. Якщо ж у фермерському господарстві немає власних ваг, а вести облік потрібно, фермери змушені користуватися чужими вагами. При такому підході, на жаль, є ряд нюансів, з якими стикаються власники господарств.

    • Зважування на стороні – платні. І ціна жодним чином не фіксована, в гарячий сезон вона може істотно підвищуватися.
    • В точності показань чужих ваг ви не можете бути впевненими на 100%.
    • Зважуючи десь на стороні, а значить, віддалено від свого складу, часто ви можете зіткнутися з проблемами логістики, додатковими витратами на паливо та амортизацію транспорту.
    • Ви залежні від чужого обладнання, на нього може бути черга, воно може бути зайнято транспортом господаря ваг і він просто відмовить вам у зважуванні. Особливо гостро це питання стоїть у період збирання врожаю.

    Щоб уникнути цих ситуацій, ви можете встановити у себе на території автомобільні ваги на залізобетонному фундаменті або безфундаментні ваги типу «Урожай». Бажано, щоб вони були встановлені на цифрових тензометричних датчиках, що не дозволить здійснювати вплив на показання вагового приладу за допомогою спеціальних пристроїв, які постійно винаходять народні «умільці» (аналогові датчики не захищені від такого впливу).

    Незважаючи на те, що і фундаментні, і безфундаментні автомобільні ваги виконують одні й ті самі функції, мають однакову похибку, вибір на користь одних або інших слід робити, виходячи з особливостей їх експлуатації.

    Головною відмінністю безфундаментних ваг є їхня мобільність: ви зможете навіть самостійно здійснити демонтаж та монтаж за 3-4 години і перевезти їх на нове місце для зважування. Вони мають великий запас міцності платформи, можуть бути укомплектовані заїзними пандусами, працювати в автономному режимі 24 години. Для них є лише одне обмеження – довжина знаджуваного транспорту. Вона не повинна перевищувати 7 метрів.

    Фундаментні автоваги – це, звичайно виріб монументальний, надійний, який дозволяє зважувати автомобілі великої вантажопідйомності і будь-якої довжини. Однак не всі фундаментні автоваги від початку стаціонарні. Автомобільні ваги на збірному фундаменті можуть бути перенесені на потрібне вам нове місце досить швидко. Вони є мобільними, що особливо вигідно при установці їх на орендованій території.

    Правильно підібрані електронні автомобільні ваги допоможуть вам бути впевненими в точності ведення обліку і неможливості махінацій, а також дозволять вам краще розуміти показники врожайності різних ділянок землі.

    Автор – Альона Чміль, фахівець з методів розширення ринку збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: