Елеватор як додатковий спосіб заробітку | KMZ Industries

Елеватор як додатковий спосіб заробітку

Головін Сергій, регіональний представник компанії KMZ Industries. Коментар до статті “Приховані резерви” журналу Landlord №7/2018

Яка категорія сільгоспвиробників (малі фермери, середні, агрохолдинг, кооперативи), за вашими спостереженнями, найчастіше будує елеватори, аби заробляти на наданні послуг? Чи помітили якісь тенденції?

Найчастіше власні елеватори для отримання додаткового заробітку використовують агрохолдинги та середні за розміром господарства. Рідше – фермери з земельним банком 2-5 тис. га.

Однак, подекуди ми вже спостерігаємо тенденцію до об’єднання малих господарств в с/г кооперативи для будівництва невеликих елеваторів поблизу води або великого залізничного вузла.

Що стосується трейдерів, в котрих послуги обробки та сушіння зерна є основним бізнесом, то рішення про будівництво елеватора в будь-якому регіоні безпосередньо залежить від 2-х основних чинників:

1. Потреби в зберіганні зерна (відповідно до врожайності) та одночасної відсутності потужностей по зберіганню з відповідною якістю у тому ж  регіоні;

2. Наявності розвиненої логістичної інфраструктури (порти, залізничні вузли, близькість транспортних магістралей).

– Яка вартість сучасного зерносховища на планову тонну зберігання? 

Вартість сучасного зерносховища на планову тонну зберігання складає 100-110 доларів. Ця цифра справедлива для елеваторів на 50000 тон зберігання та вище. Чим більше елеватор, тим дешевше ціна за тонну зберігання.

– Які потужності найбільш востребувані? У яку суму обійдеться будівництво елеватора з різними (найбільш востребуваними) потужностями?

Найбільш затребувані елеваторні комплекси об’ємом від 5 000 до 50 000 тон одночасного зберігання. Вартість будівництва такого елеватора «під ключ» може складати від 10 до 140 млн. грн.

– Порадьте, як інвестору в елеваторний комплекс можна зменшити термін окупності елеватора та швидше вийти на прибуток.

По-перше, фактор, який впливає на термін окупності – це його автоматизація. За нашими оцінками, будівництво повністю автоматизованого елеваторного комплексу окупиться на 1,5 роки швидше. Таке скорочення термінів досягається за рахунок оптимізації витрат на персонал, оптимізації технологічних маршрутів та експлуатації обладнання і, як наслідок, – зменшення витрат на енергоносії.

По-друге, однією з найприбутковіших послуг елеватора є сушка зерна. Тому для прискорення терміну окупності інвестицій необхідно встановлювати сучасні автоматизовані зерносушильні комплекси з максимальною енергоефективністю.

Перевагами автоматизації зерносушарок є:

▪ мінімізація ризиків внаслідок помилок оператора;

▪ постійний контроль стану зерна в шахті: як вологості, так і температури;

▪ можливість повного управління сушаркою з операторської станції без додаткових маніпуляцій біля неї.

– Що, з вашого досвіду, може подовжити термін окупності елеватора?

Логічно, що відсутність автоматизації. Але це не єдиний фактор. Неефективний логістичний ланцюг буде другим фактором. И наостанок – відсутність повного комплексу послуг (зберігання, сушка очищення та інше). При наявності всіх ціх послуг окупність елеватора пришвидшується.

Потрібна повна інформація про нашу продукцію? Залиште email і ми відправимо вам наш каталог:

Прокрутити до верху