Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Зерносушарка на альтернативному паливі

    06.04.2021

    Зерносушарка на пеллетах – це найпоширеніший варіант альтернативи

    Особливо вигідно використовувати його МЕЗам, адже вони мають доступ до відходів, із яких можна виготовляти пеллети. Вигідним використання альтернативи є і для невеликих господарств, адже в них немає потреби в зерносушарці великої потужності. Господарствам, які не мають власного джерела альтернативного палива, слід пам’ятати про сезонність цін, необхідність накопичення палива і його безперервну подачу.

    Менш популярними видом альтернативного палива є біогаз. Кращим видом сировини по виходу біогазу є некондиційне зерно, яке конкурує навіть із силосною кукурудзою. Варто зазначити, що для рентабельності біогазової установки потрібно від 1 5000 тонн в рік такого зерна. Наявність тваринницького комплексу збільшить кількість джерел для переробки на біогаз.

    Зерносушарка на трісці

    Така сушарка теж поширена серед аграріїв. Для використання теплогенератора, що працює на рослинному паливі (трісці), потрібен комплексний підхід ще на стадії проєктування. Необхідний не тільки теплогенератор із теплообмінником, а цілий комплекс обладнання, що включає: систему видалення попелу, систему зберігання і подачі палива, димову трубу і димососи. Однак варто зазначити, що всі додаткові нюанси, що виникають в процесі обладнання сушарки теплогенератором, окупляться економією від його експлуатації.

    Зерносушарка на будь-якій альтернативі

    Якщо плануєте використовувати альтернативне паливо зараз або в майбутньому – слід дізнатися у виробника зерносушарки, чи може вона бути адаптована до використання теплогенератора. Через конструктивні особливості не всі сушарки можуть працювати на альтернативі.

    Зерносушарка на соломі, зерносушарка на дровах або будь-якому іншому виді палива, яке доступне вашому господарству, – це реальність із сушаркою Brice-Baker, адже вона може не тільки працювати на всіх видах альтернативного палива, але і має можливість одночасного підключення двох видів палива.

    Найдешевшим паливом для сушарки залишається природний газ, але в силу певних обставин, наприклад, віддаленість газопроводу від елеватора, не всі господарства можуть його використовувати. Нижче наведено порівняння витрат альтернативних видів палива та газу.

    Сравнение альтернативных видов топлива

    Рентабельність використання сушарки на альтернативі потрібно розраховувати для кожного окремого господарства. Якщо власних джерел «альтернативи» немає, обов’язково потрібно враховувати логістику – чим легше продукт, тим дорожче доставка. Щоб рішення було дешевше газу (найдешевшого виду палива), при щільності продуктів не вище 300 кг/м3 віддаленість джерела «альтернативи» не повинна перевищувати 80 км.

    Зерносушарки на «альтернативі»: реалізовані проєкти

    За останні декілька років кількість зерносушарок Brice-Baker, що працюють на альтернативному паливі, зросла. Серед таких проєктів: ПСП «Злагода», ФГ «Барда-2007», ТОВ «Спецземтехніка», «Завод Кобзаренка», АФ «Відродження», СФГ «Юлія», ТОВ СП «Соняшний двір».

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: