Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Микола Чешихін: Якщо графік відключень світла 2/4/2, то немає сенсу запускати сушарку

  29.12.2022

  Коли ми говоримо про рослинництво, то здається: для чого їм електрика? Польові роботи вже давно позаду, й аграрії зараз у «зимовій сплячці». Останній варіант реальний тільки для тих, хто одразу продає зерно. Більшість же зберігають зерно на елеваторах і складах до кращої ціни.   

  Якість збіжжя цьогоріч не найкраща, тому процеси сушіння та зберігання є дуже важливими. А відсутність електроенергії перериває ці процеси. 

  Про роботу елеваторів в період блекауту ми поговорили з начальником відділу автоматизації та електропостачання компанії KMZ Industries Миколою Чешихіним. На наше здивування він зазначив, що для елеваторного обладнання більш критичними є перепади напруги та непланові відключення. 

  «Характер відключення визначає те, як далі працюватиме те обладнання, яке зупинилось під час такого тимчасового блекауту. Тобто якщо просто вимкнули постачання електроенергії й усе зупинилося, то це ще пів біди. У вас є якісь маршрути, які ви зможете відновити. Наприклад, транспортер, завалений зерном, можна з легкістю запустити. А от норію, яка зупинилася під завантаженням, напевне не вийде, і доведеться руками це все розгрібати. А для цього всього потрібні вільні руки та час», — пояснив фахівець.

  Тому він рекомендує, щоб налагодити роботу елеватора та підстрахуватися, придбати дизельний генератор. Пристрій не зможе повністю покрити потреби, але він «витягне» роботу на мінімальний рівень. 

  «В подальшій перспективі я рекомендую подумати про встановлення сонячних панелей. Тобто можна почати зі 100 чи 200 кВт і використовувати «зелену» енергетику. І якщо раніше вважали, що ця інвестиція неокупна, то зараз із тенденцією, коли збільшили вартість електроенергії для промисловості на 107%, уже зовсім інша рентабельність», — зазначив Микола Чешихін

  Окремо він пояснив, як працює сушка зерна під час відключень. По-перше, цей процес високоенергетичний: сушарку треба попередньо завантажити, прогріти й тільки через 2 години після початку сушіння можна вийти на номінальний режим сушіння. 

  «Сушарка — це не машина, яку завів — і одразу поїхала.  Її треба розігріти. А якщо через 2 години ви вийшли на номінальний режим сушіння, а далі вимкнули світло —  то весь процес сушіння просто зупинився. Ви купу грошей викинули на вітер для того, щоб розігріти метал, і ще й не досягли жодного результату», — розповів представник KMZ Industries.

  Тож щоб забезпечити роботу елеватора в періоди «без світла», варто купити генератор та невеликий батарейний комплекс для комп’ютерної техніки. Також він наголосив: щоб пережити блекаут, особливо невеликим фермерам, потрібно консолідуватись.

  «Я думаю, тут потрібно фермерам шукати компроміси. Це моя думка. Якщо, наприклад, у трьох фермерів є три сушарки, і кожен хоче сушитися, то треба об’єднуватись і виконувати цей процес там, де обладнання найбільш економне чи де є дизель-генератор. Або ж скластися на той дизель-генератор, аби процес сушіння у вас був неперервний. І тільки таким способом, якщо ми згуртуємось, ми усе переживемо», — підсумував експерт.

  Оригінал статті опубліковано на сайті Kurkul.com

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: