Завантаження
Новини та події
Новини та події

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відвідав виробничі потужності KMZ Industries в Карлівці

25.06.2021

17 червня 2021 року завод KMZ Industries у Карлівці із робочим візитом відвідав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Очільник Міністерства мав можливість оглянути сучасні потужності заводу, а також обговорити проблеми, які турбують сьогодні вітчизняних машинобудівників.

Про що говорили?

Про підтримку вітчизняного виробника

Окреслюючи задачі очолюваного міністерства, Роман Лещенко акцентував на пріоритеті підтримки українського виробника. «Адже це і робочі місця, і технології, що постійно розвиваються, і рівень, за який не соромно: вітчизняні машбудівці наразі обігнали багатьох зарубіжних виробників», – зазначив міністр.

«Справді нині українські виробники вже не лише наздогнали, а й перегнали європейських виробників елеваторного обладнання, тих же іспанців, наприклад. Нарівні конкуруємо з американцями, – відзначив співвласник Variant Agro Build Данііл Шуфані (після об’єднання сім’ї Шуфані належить 20% акцій KMZ Industries). – І дійсно важлива роль держави – урівняти шанси локальних виробників на нашому ринку з іноземними виробниками, які отримують значну підтримку від своїх країн».

Серед проблем, які стосуються цього питання, учасники зустрічі, зокрема, назвали і надходження на український ринок значної кількості продукції, яка не відповідає вітчизняним стандартам, які, як відомо, більш вимогливі до надійності та металоємності обладнання.

Про складнощі із закупівлями європейського металу

Обговорювали й проблему відсутності якісного оцинкованого металу в Україні, зростання цін на оцинковку і проблеми із  закупівлею металу в Європі. «Було би добре, якби держава могла прогарантувати деяку відстрочку оплати таких закупівель, – зазначив Данііл Шуфані. – Адже, на жаль, європейські виробники такої відстрочки не надають».

Про розвиток експортного напрямку для українських виробників

Не оминули увагою і питання підтримки українських виробників на зовнішніх ринках.

Міністр зі свого боку умовою глобального виходу українського виробника на іноземні ринки назвав кредитне торговельне фінансування, лобізм на міжнародних ринках, підтримку посольств і торгових аташе, а також робочі страхові механізми, які, на жаль, поки більше працюють як оптимізація оподаткування, а не як реальний механізм захисту.

Про програму державної компенсації

Щодо програми державної компенсації 25% вартості вітчизняного обладнання учасники обговорення були одностайні: вона працює і справді корисна як українським аграріям, так і виробникам.

«Усі клієнти KMZ Industries, які зверталися за отриманням компенсації, зібрали необхідні документи, отримали її в повному обсязі», – підтвердив Андрій Носок, керуючий директор напряму прямих інвестицій компанії Dragon Capital, якій після злиття належить 80% акцій оновленої KMZ Industries.

Втім учасники зустрічі розповіли, що і тут є деякі проблеми: це, зокрема, велика кількість необхідної документації і значний час на її збір.

«До кінця року ми консолідуємо усі реєстри, усе буде в базі, що значно спростить збір документів для отримання компенсації, – запевнив міністр. – Що стосується лібералізації держдопомоги, то на 2022 рік планується переглянути і оптимізувати саму процедуру: це і оцифрування, і спрощення самої системи по документообігу».

Також зі свого боку міністерство активно лобіює питання збільшення держпідтримки, що однозначно пішло би на користь українським аграріям.

ПОПУЛЯРНЕ

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: