Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Нотатки з передзаявочного вебінару USAID АГРО про гранти для розвитку потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна

24.01.2024

Програма USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна мікро, малим та середнім сільськогосподарським виробникам (ММСП) України. Задля роз’яснення умов конкурсу на отримання гранту представниками Програми USAID АГРО було проведено передзаявочний онлайн-семінар. Якщо вас цікавить цей грант, ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на його отримання.

 Головне з вебінару USAID АГРО:

 1. Подавати заявку на участь у конкурсі на отримання гранту може вже існуюче підприємство, яке вже надає іншим МСПП послуги зберігання та/або сушіння. Якщо ви не збирається надавати такі послуги надалі, брати участь у грантовій програмі не зможете. Не гайте час на подавання заявки на грант.
 2. На момент подачі заявки у підприємства є проєкт, або вже триває його розробка. Вам необхідно вказати проєктну організацію та ступінь готовності проєкту. Ви маєте містобудівні дозволи.
 3. На момент подачі заявки у підприємства є проєктна оцінка впливу на довколишнє середовище, або ця частина проєкту вже знаходиться в розробці. Вам необхідно вказати ступінь готовності відповідної оцінки.

Перевагу матимуть малі та середні підприємства, а також переробники.

Пріоритет – заявкам на суму підтримки від 18 млн грн. Тобто загальний проєкт з внеском заявника – 36 млн грн. Не фінансуються мікропроєкти.

Важливо знати перед подачею заявки на отримання гранту:

 • Може бути подана одна заявка на грант від підприємств зі спільним власником (від ГК).
 • Буде декілька етапів цієї програми. Якщо на першому етапі вашу заявку не відібрали, подавати її на другий та далі – немає сенсу. Не відберуть.
 • Подавати заявку можна тільки по одній локації від підприємства. Оберіть ту, де зможете виконати умови гранту щодо подальшого надання послуг ММСП.
 • Не фінансуються проєкти, якщо до лінії зіткнення до 50 км.

УВАГА при заповненні заявки на грант:

 • Бенефіціари – це ті ММСП, котрим ви будете надавати послуги зберігання, сушіння та переробки зерна.
 • Похибка в календарному плані – 2 тижні, він має бути детальним і конкретним. Те саме стосується і бюджету.
 • Грантова підтримка може бути отримана виключно на елеваторне (зокрема і завальні ями) та лабораторне обладнання. Будівництво підлогових складів не фінансується.
 • В якості власного внеску заявник може вказувати фінансування будівництва, монтажу, автоматизації та пусконалагоджувальних робіт.
 • Якщо мова йде про розширення існуючих потужностей, маєте вказати наявність всіх документів щодо екологічності об‘єкту (перелік дивись нижче). Додавати всі документи до заявки непотрібно, достатньо вказати їх наявність. Якщо заявка пройде на друге коло – детальну оцінку, то ці документи мають бути надані USAID для оцінки екологічності проєкту.
 • Перелічити та надати контакти фермерських господарств, котрим будуть надаватися послуги. При реалізації проєкту мусите надати підтверджуючі документи, що послуги надаються.

Переможці конкурсу ще не є отримувачами гранту USAID. Вони ними стають після перевірки проєкту та всіх документів.

 • До підписання субгрантової угоди з USAID проєкт проходить екологічну оцінку. До заявки всю документацію по екології додавати не потрібно, лише зазначити її наявність. Переможці надають на етапі перевірки.
 • Закупівля обладнання здійснюється тільки на основі тендеру, який проводиться після підписання субгрантової угоди.
 • Після тендеру підприємство самостійно закуповує обладнання, а потім отримує відшкодування витрат за грантом. Авансів від USAID немає.
 • Обладнання фінансується без ПДВ, ПДВ – це власний внесок заявника.

1 червня 2024 р. – старт надання грантової підтримки USAID.

Питання щодо цієї грантової програми можна надсилати до 18:00 8 травня 2024 р. Ігорю Лазаренко i.lazarenko@cheminics.com. Телефонне спілкування виключено.

Вказувати у темі листа РПЗ № 09.

Повний опис ТЗ щодо грантової програми – за посиланням: https://bit.ly/3vJdmcx

Про які документи йде мова, коли USAID АГРО каже про екологічну оцінку проєкту та підприємства?

 • Дозволи на викиди. Якщо до існуючих додаються силоси та сушарки, то цей дозвіл має бути переглянутий.
 • Якщо використовуєте воду, мати паспорт на свердловину, або дозвіл на спецводокористання.
 • Вже має бути впроваджена система поводження з відходами.
 • Процедура подальшої переробки відходів, або якщо вони передаються далі на переробку, утилізацію (зазначити, куди). На полігон – заборонено.
 • Підтвердження належного призначення земельної ділянки.
 • Документи з охорони ґрунтів.
 • Мають бути пожежні резервуари або гідранти.
 • Функціонує система охорони праці (є відповідний відділ або інженер з охорони праці; журнал інструктажів; розроблені процедури).
 • Загальна відповідність екологічним нормам.
 • Маєте вказати, за якими стандартами є сертифікація.

На момент подання заявки на грант ви вже маєте функціонувати в межах українського законодавства і мати всі потрібні дозволи.

Відтепер українським виробникам зернових, олійних та бобових культур, власникам елеваторних та переробних потужностей немає більше потреби шукати по різних джерелах актуальні гранти та фінансові програми! KMZ Industries збирає інформацію про них в Telegram-каналі «АГРО ГРАНТИ».

Долучайтесь до каналу та не пропустіть важливу для вашого бізнесу інформацію.

ПОПУЛЯРНЕ

Про експортний шлях KMZ Industries та роль Експортної академії в Україні розповіла Наталія Кулаковська

Наталія Кулаковська, директорка з маркетингу KMZ Industries та випускниця Експортної академії в Україні 2022-2023 (Visionest Institute) розповіла про експортний шлях компанії та роль Експортної академії. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: