Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Від кошика до елеватора: особливості сушіння соняшнику

    05.11.2018

    Соняшник, нарівні з такими складними культурами, як ріпак чи соя, потребує особливого підходу: зокрема, щодо специфіки сушіння і посиленої уваги до пожежної безпеки під час цього процесу.

    Аби отримати продукцію потрібної якості, врахуйте такі рекомендації:

    Сушіть своєчасно! 

    Навіть кілька годин зберігання соняшнику із підвищеною вологістю призводять до його масового псування і зроблять неможливим віджимання олії преміальних сортів. А це – ваш недоотриманий прибуток.

    Але повільно

    Швидкість в цьому випадку – згубний фактор. Підвищення температури агента сушіння призводить до пошкодження (тріщин) оболонки зерна. В результаті чого отримуємо неякісний продукт на виході із зерносушарки. У пошкодженому зерні прискорюються несприятливі біохімічні і мікробіологічні процеси. Після переміщення в силос воно впливатиме на погіршення якості продукції в цілому, сприятиме самозігріванню зернової маси і, в гіршому випадку, призведе до загоряння.

    Під час сушіння соняшнику обов’язково контролювати нагрів насіння: він не повинен перевищувати 55 оС. Крім того, краще зосередитись на сушінні більшим об‘ємом повітря, ніж на температурі, за якої це відбувається.

    Ідеальний варіант для якісного сушіння насіння соняшнику – зерносушарки шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту. Продукт проходить через сушарку 2-3 рази: такий тип сушіння забезпечує поступове зняття вологи, а значить – дбайливе сушіння. Крім того, постійне перемішування продукції при повторних циклах підсилює тепло- і вологообмін.

     Щодо безпеки…

    Особлива увага підготовці до сушіння. Сильна засміченість – ще одна причина низької стійкості при зберіганні й ризик займання. Культура має обов’язково пройти сепаратор, в ідеалі – із декількома типами сит.

    Засміченість соняшнику призводить до забруднення сушарки. Пил осідає на внутрішніх поверхнях обладнання і під дією постійного нагріву може призвести до загоряння. Також через засміченість території трапляється попадання до сушарки пилу та іншого сміття разом з агентом сушіння та подальше загоряння. Щоб запобігти цьому, місце захоплення повітря у пальник можна додатково захистити спеціальною сіткою. Проте слід враховувати, що це додасть опору повітря, а значить вимагатиме додаткових енерговитрат обладнання.

    І насамкінець. У випадку сушіння соняшнику якість кінцевої продукції і безпека елеватора більше ніж будь-коли – заручник майстерності оператора зерносушарки. На жаль, проблема нестачі досвідчених спеціалістів на елеваторах стоїть гостро, і новини на кшталт «горить зерносушарка» саме під час сушіння соняшнику іноді надходять.

    Уникнути людського чинника і посилити безпеку за рахунок точного контролю температури зерна й повітря допоможе автоматизація зерносушарки. А ще – завдяки датчикам – ви достеменно знатимете вологість насіння на вході, задасте точні параметри сушіння й по закінченню процесу отримаєте продукцію потрібної якості і вартості.

    Джерело за посиланням.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: