Завантаження

    UA

    Статті та огляди
    Статті та огляди

    Від кошика до елеватора: особливості сушіння соняшнику

    05.11.2018

    Соняшник, нарівні з такими складними культурами, як ріпак чи соя, потребує особливого підходу: зокрема, щодо специфіки сушіння і посиленої уваги до пожежної безпеки під час цього процесу.

    Аби отримати продукцію потрібної якості, врахуйте такі рекомендації:

    Сушіть своєчасно! 

    Навіть кілька годин зберігання соняшнику із підвищеною вологістю призводять до його масового псування і зроблять неможливим віджимання олії преміальних сортів. А це – ваш недоотриманий прибуток.

    Але повільно

    Швидкість в цьому випадку – згубний фактор. Підвищення температури агента сушіння призводить до пошкодження (тріщин) оболонки зерна. В результаті чого отримуємо неякісний продукт на виході із зерносушарки. У пошкодженому зерні прискорюються несприятливі біохімічні і мікробіологічні процеси. Після переміщення в силос воно впливатиме на погіршення якості продукції в цілому, сприятиме самозігріванню зернової маси і, в гіршому випадку, призведе до загоряння.

    Під час сушіння соняшнику обов’язково контролювати нагрів насіння: він не повинен перевищувати 55 оС. Крім того, краще зосередитись на сушінні більшим об‘ємом повітря, ніж на температурі, за якої це відбувається.

    Ідеальний варіант для якісного сушіння насіння соняшнику – зерносушарки шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту. Продукт проходить через сушарку 2-3 рази: такий тип сушіння забезпечує поступове зняття вологи, а значить – дбайливе сушіння. Крім того, постійне перемішування продукції при повторних циклах підсилює тепло- і вологообмін.

     Щодо безпеки…

    Особлива увага підготовці до сушіння. Сильна засміченість – ще одна причина низької стійкості при зберіганні й ризик займання. Культура має обов’язково пройти сепаратор, в ідеалі – із декількома типами сит.

    Засміченість соняшнику призводить до забруднення сушарки. Пил осідає на внутрішніх поверхнях обладнання і під дією постійного нагріву може призвести до загоряння. Також через засміченість території трапляється попадання до сушарки пилу та іншого сміття разом з агентом сушіння та подальше загоряння. Щоб запобігти цьому, місце захоплення повітря у пальник можна додатково захистити спеціальною сіткою. Проте слід враховувати, що це додасть опору повітря, а значить вимагатиме додаткових енерговитрат обладнання.

    І насамкінець. У випадку сушіння соняшнику якість кінцевої продукції і безпека елеватора більше ніж будь-коли – заручник майстерності оператора зерносушарки. На жаль, проблема нестачі досвідчених спеціалістів на елеваторах стоїть гостро, і новини на кшталт «горить зерносушарка» саме під час сушіння соняшнику іноді надходять.

    Уникнути людського чинника і посилити безпеку за рахунок точного контролю температури зерна й повітря допоможе автоматизація зерносушарки. А ще – завдяки датчикам – ви достеменно знатимете вологість насіння на вході, задасте точні параметри сушіння й по закінченню процесу отримаєте продукцію потрібної якості і вартості.

    Джерело за посиланням.

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: