Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  15.05.2023

  У 2020 році на двох елеваторах вперше в України була впроваджена система повністю автоматизованого відбору проб.

  Яку функцію виконує система

  Основна задача, яка стояла перед розробниками, – оптимізація роботи персоналу лабораторії і виключення помилки оператора при відборі проб.

  Як вдалося реалізувати задачу

  Система складається з рельсового пробовідбірника з можливістю забору зерна з двох сторін.

  Вона дозволяє виконати відбір проб із вантажного автомобіля двома способами:

  1. В повністю автоматичному режимі – коли оператору потрібно лише вибрати кількість проб. Після цього система за допомогою камер, встановлених над проїздом, завдяки навченій нейронній мережі визначає кузов автомобіля – тобто зону відбору проб. Далі «розкидає» точки по зоні й після команди оператора починає відбір проб.
  2. У напівавтоматичному режимі – коли оператор самостійно вибирає можливі точки відбору проб, які вказані в меню програми, згідно аналізу причепа, розташованого під камерою. Далі натискає кнопку «Пуск» – і пробовідбірник здійснює відбір проб.

  Система забезпечує контроль рухів автомобілів завдяки наявності світлофорів та інформаційних табло, які встановлені на в’їзді та виїзді з місця відбору проб.

  Як розробляли систему

  «Система була розроблена на базі контролера Siemens, – розповідає начальник відділу автоматизації та електрифікації KMZ Industries Микола Чешихін. –  Реалізовували її  за допомогою алгоритму нейронних систем у сукупності з датчиками положення та відеофіксацією. А доопрацювання контролю механізму пересування дали результат у вигляді точного позиціонування щупа».

  Автоматизатори додають: під час роботи система здійснює накопичення даних для подальшого «навчання», що дозволить покращувати її надалі.

  Основне меню роботи оператора
  Основне меню роботи оператора

  Де саме доцільна установка автоматизованого відбору проб

  «Така система вигідна в першу чергу портовим елеваторам, а також великим лінійним елеваторам, – говорить Руслан Демчук, регіональний представник KMZ Industries. – Там присутній складний технологічний процес, а в сезон іде велике навантаження на працівників, що збільшує ймовірність помилки та неточностей при відборі проб».

  Убезпечує система і від маніпуляцій із якістю зерна, що можливі саме на цій ділянці процесу.  Адже при великих обсягах продукції, яка проходить через лабораторію, збитки від недобросовісних дій працівників можуть коштувати власнику навіть мільйони  гривень.

  Акцентує Руслан Демчук і на вигодах системи для партнерства із поклажодавцями: «Фермери будуть впевнені в своєму контрагенті і в тому, що ціна на їхню продукцію відповідатиме точно визначеній її якості».

  Пишаємося рівнем наших спеціалістів і можливістю реалізовувати індивідуальні запити замовників.

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: