Завантаження
Статті та огляди
Статті та огляди

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

15.05.2023

У 2020 році на двох елеваторах вперше в України була впроваджена система повністю автоматизованого відбору проб.

Яку функцію виконує система

Основна задача, яка стояла перед розробниками, – оптимізація роботи персоналу лабораторії і виключення помилки оператора при відборі проб.

Як вдалося реалізувати задачу

Система складається з рельсового пробовідбірника з можливістю забору зерна з двох сторін.

Вона дозволяє виконати відбір проб із вантажного автомобіля двома способами:

  1. В повністю автоматичному режимі – коли оператору потрібно лише вибрати кількість проб. Після цього система за допомогою камер, встановлених над проїздом, завдяки навченій нейронній мережі визначає кузов автомобіля – тобто зону відбору проб. Далі «розкидає» точки по зоні й після команди оператора починає відбір проб.
  2. У напівавтоматичному режимі – коли оператор самостійно вибирає можливі точки відбору проб, які вказані в меню програми, згідно аналізу причепа, розташованого під камерою. Далі натискає кнопку «Пуск» – і пробовідбірник здійснює відбір проб.

Система забезпечує контроль рухів автомобілів завдяки наявності світлофорів та інформаційних табло, які встановлені на в’їзді та виїзді з місця відбору проб.

Як розробляли систему

«Система була розроблена на базі контролера Siemens, – розповідає начальник відділу автоматизації та електрифікації KMZ Industries Микола Чешихін. –  Реалізовували її  за допомогою алгоритму нейронних систем у сукупності з датчиками положення та відеофіксацією. А доопрацювання контролю механізму пересування дали результат у вигляді точного позиціонування щупа».

Автоматизатори додають: під час роботи система здійснює накопичення даних для подальшого «навчання», що дозволить покращувати її надалі.

Основне меню роботи оператора
Основне меню роботи оператора

Де саме доцільна установка автоматизованого відбору проб

«Така система вигідна в першу чергу портовим елеваторам, а також великим лінійним елеваторам, – говорить Руслан Демчук, регіональний представник KMZ Industries. – Там присутній складний технологічний процес, а в сезон іде велике навантаження на працівників, що збільшує ймовірність помилки та неточностей при відборі проб».

Убезпечує система і від маніпуляцій із якістю зерна, що можливі саме на цій ділянці процесу.  Адже при великих обсягах продукції, яка проходить через лабораторію, збитки від недобросовісних дій працівників можуть коштувати власнику навіть мільйони  гривень.

Акцентує Руслан Демчук і на вигодах системи для партнерства із поклажодавцями: «Фермери будуть впевнені в своєму контрагенті і в тому, що ціна на їхню продукцію відповідатиме точно визначеній її якості».

Пишаємося рівнем наших спеціалістів і можливістю реалізовувати індивідуальні запити замовників.

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: