Завантаження

  UA

  Статті та огляди
  Статті та огляди

  Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (підготовлено для Agravery.com)

  14.05.2018

  Про особливості експлуатації, переваги та недоліки шахтних сушарок розповідає регіональний представник KMZ Industries Олександр Небеський.

  Посівна та перші прогнози на майбутній врожай – час подумати про те, що робити з ним після збирання. Цьогоріч в Україні буде побудовано 88 елеваторів, головним елементом більшості з них, крім безпосередньо «банок», буде сушарка. Сьогодні в нашій країні дуже розповсюджені зерносушарки шахтного типу. Їх конструкція дозволяє якісно та ефективно сушити майже всі види зернових, олійних і бобових культур. Зазвичай вони є в комплексі середніх та великих елеваторів, де працюють без зупинки по 3-4 місяці під час сезону.

  Які особливості експлуатації зерносушарок шахтного типу?

  – Головне – це можливість працювати у безперервному потоці. В силу своїх конструктивних особливостей, спочатку зерносушарці потрібен деякий проміжок часу, щоб повністю прогрітись та вийти в потік. Тоді, при дотриманні цієї умови, зерносушарка функціонує з найбільшим економічним ефектом від роботи. Слід пам’ятати, що для безперебійної роботи неодмінно потрібно мати запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби.

  Звісно, технологічні зупинки сушарки під час роботи в сезон все ж таки потрібні. Необхідно витримувати рекомендовані заводами-виробниками інтервали для очищення сушильного обладнання та проведення планового обслуговування.

  Чи безпечніші такі зерносушарки від інших типів?

  – Шахтні зерносушарки є одними із найбільших безпечних типів сушарок серед присутніх на українському ринку. Необхідна умова їх надійної роботи – комплектація системою АСУ ТП (автоматизована система управління технологічним процесом.). Завдяки сучасним технологічним систем управління ми можемо максимально автоматизувати процес сушіння та знівелювати людський фактор як і для якості сушіння зернової маси, так і для експлуатації обладнання в цілому.

  Наприклад, в процесі сушіння система знімає показник вхідної та вихідної вологості зернової маси у сушарці та за необхідності вносить корективи в параметри сушки, а сушильний майстер лише контролює процес. Під час роботи сушарки, коли температура зерна чи агенту сушки зростає вище заданого робочого рівня, система повідомляє оператору про відхилення параметру від норми. І якщо оператор не відреагує, система автоматично зупинить роботу сушарки.

  Наскільки менший ризик вибуху при сушінні соняшнику від сушарок іншого типу?

  – Зазвичай довести сушарку до вибуху складно, тому що автоматика, про яку мі вже говорили, не дасть можливості довести ситуацію до критичної. Але факти займання сушарок під час роботи з соняшником мають місце навіть при її комплектації АСУ ТП. 

  Переважна більшість загорянь відбувається з причини неправильної експлуатації  обладнання сушильними майстрами та обслуговуючим персоналом. Зазвичай горіння сушарки можна уникнути, якщо майстри будуть детально ознайомлені з інструкцією по експлуатації та знатимуть до автоматизму свої дії при виникненні нештатних ситуацій. А взагалі, щоб уникнути загорання потрібно подавати на зерносушарку очищений продукт та періодично її чистити.

  Саме в зерносушарках шахтного типу зазвичай сушать близько 70-80% всього зібраного соняшнику через їх безпечність в роботі з даним продуктом. На мою думку, найбільш пристосована сушарка шахтного типу для соняшнику з можливістю рециркуляції продукту.

  Чи належним чином видаляється пил під час сушіння та чи встановлюються датчики перегрівання на сушарки?

  – Як відомо, під час сушіння виділяється велика кількість пилу, який сильно забруднює не лише територію елеваторного комплексу, а й прилеглі території. Якщо говорити про сушарки Brice-Baker виробництва KMZ Industries, то видалення пилу в них відбувається за рахунок системи аспірації з ефективністю до 95%, яка входить в стандартну комплектацію. Під час роботи сушарки маємо мінімальну концентрацію пилу в діапазоні від 2 до 3,2 мг/м3, в залежності від продукту сушіння.

  Інші виробники пропонують в стандартній комплектації систему пилопридушення, яка є дешевшою, але менш ефективною. При аспірації пил повністю виводиться з камери сушарки, тому необхідність її чистити в рази зменшується, а вірогідність її займання мінімізується. При системі пилоподавлення пил залишається в сушарці, що призводить до необхідності чистити її частіше, аби не допустити займання пилу.

  Щодо датчиків перегрівання, то KMZ Industries комплектує свої сушарки датчиками температури гарячого повітря, температури зерна у різних зонах сушарки, датчиками температури зерна на виході із зерносушарки та комплектами датчиків пожежної безпеки в камерах гарячого та відпрацьованого повітря.

  Які втрати тепла мають ваші сушарки? Та на скільки цей показник відрізняється від сушарок інших типів? Завдяки чому вони відрізняються від інших?

  – Сушарки Brice-Baker мають питому витрату природного газу від 0,9 м3/тонно-процент. Цей показник дуже залежить від калорійності природного газу. І взагалі  до якісних показників газу за останні два роки є питання по невідповідності. З тим газом,  що маємо наразі, наші клієнти виходять на показник від 1,1 до 1,6 м3/тонно-процент.

  Переважна більшість виробників сушарок намагаються задекларувати в комерційній пропозиції мінімально можливий показник по витраті газу, який можливий при ідеальних умовах навколишнього середовища, вологості зерна та калорійності газу. А зазвичай при експлуатації сушарок в реальних умовах цей показник суттєво відрізняється у більшу сторону – іноді він може зростати до +40%. Свої зерносушарки ми комплектуємо енергоефективними пальниками, що в тандемі з утепленням сушарки Brice-Baker дають змогу нашим партнерам отримати найбільший ефект з використання теплових енергоносіїв.

  Чи можливе використання альтернативних джерел палива?

  – Тренд переведення сушарок на альтернативне паливо стосується не лише нового, а й діючого обладнання. Для ефективної роботи зерносушарок на альтернативному паливі найважливіше – правильно підібрати теплогенератор в залежності від палива та кількості тепла, що необхідно подати в сушарку. Не можна ефективно спалювати в одному і тому ж самому теплогенераторі різні за характеристиками види альтернативних енергоносіїв: солому, лузгу, тріску, пелети. Для різних видів палива призначені різні способи  його спалювання, відповідно до яких конструюються і виготовляються теплогенератори.

  Наприклад, наша компанія спільно із Заводом «Кобзаренко» розробила та встановила зерносушарку Brice-Baker з теплогенератором, який працює на трісці.

  Але трапляються зовсім індивідуальні випадки, коли замовник хоче поєднати сушку на традиційному та альтернативному видах палива. Так під замовлення одного нашого клієнта було розроблено конструкцію зерносушарки Brice-Baker, яка поєднала в собі традиційні газові пальники та підключення до теплогенератора. А найбільшою особливістю є те, що ця зерносушарка буде одночасно працювати на обох видах палива.

  Які б основні переваги ваших зерносушарок ви могли б відмітити?

  – Зерносушарки, які виготовляє KMZ Industries, спроектовані в Європі. А з 2012 року вони виготовляються на нашому заводі. Саме тоді українська компанія придбала провідного англійського виробника – Brice-Baker. При необхідності проведення оперативного ремонту ми поставляємо запчастини в короткий термін. Отже, від наших клієнтів неможливо почути скарги на відсутність запчастин, як для імпортних зерносушарок

  Шахтні сушарки Вrice-Baker мають модульну конструкцію з кроком продуктивності  3 т/год. Розмір сушильної секції – 1000 х 2400 х 2000 мм (ВхШхД). Це дає можливість підібрати зерносушарку необхідної продуктивності такого габаритного розміру, який оптимально розміститься на території певного елеваторного комплексу. Це дуже зручно, коли кожен квадратний метр площі вкрай важливий.

  В разі необхідності збільшення потужності діючого сушильного обладнання на елеваторі, конструкція зерносушарки Вrice-Baker дозволяє це зробити без повної заміни обладнання. Збільшення продуктивності досягаєтеся за рахунок монтажу додаткових модулів. При цьому корпус зерносушарки збільшується в габаритах в ширину, висоту або одночасно в обох напрямках. Таку модернізацію сьогодні ми реалізуємо на діючому об’єкті для одного з наших клієнтів у Черкаській області.

  Крім того, на зерносушарки Brice-Baker, як і на все обладнання KMZ Industries, в 2018 році ви можете повернути 25% його вартості по державній програмі часткової компенсації вартості с/г обладнання українського виробництва. Це чудова можливість придбати якісне обладнання за оптимальну ціну.

  Матеріал на сайті Agravery.com

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: