Футерування захищає елеваторне обладнання від зносу | KMZ Industries

Футерування захищає елеваторне обладнання від зносу

Футерування (нім. Futter – підкладка) – спеціальне облицювання для захисту поверхонь і деталей елеваторного обладнання від можливих пошкоджень і забезпечення його стійкості до механічного впливу.

Основне завдання футерування – захистити елеваторне обладнання від зносу. Воно допоможе уникнути витрат на регулярні ремонти та збільшити термін експлуатації вашого обладнання.

Серед бонусів – зниження бою зерна в разі застосування в якості футерування полімерів.

Розрахований такий захист як мінімум на один сезон. Після зношування футерування замінюють на нове.

 

Що футерувати?

1. Самопливне обладнання

Зазвичай зношується і виходить із ладу першим (часто – в самий розпал приймання зернових). Ремонт тут – досить проблематичний. Полагодити самопливне обладнання, яке «розкидано» по всьому елеватору, до того ж на висоті (зварювання тут заборонене), можна тільки внизу. Для цього його необхідно знімати, а значить, на значний період часу зупиняти весь технологічний процес.

Щоб попередити такі ситуації й продовжити термін служби обладнання, футерують місця, найбільш схильні до стирання, – там, де зерно змінює свою траєкторію руху. Футерування такої ділянки не дозволить зноситися їй раніше, ніж зноситься весь інший самоплив.

2. Норії

Як правило, в першу чергу тут футерують точки входу і виходу продукту – приймальний носок башмака і головку.

3. Конвеєри ланцюгові скребкові

Захищають тут в основному днище й іноді – бічні стінки до рівня переміщуваного продукту. Адже легше замінити зношене футерування, ніж частину короба.

 

Як вибрати матеріал для футерування?

Орієнтуйтесь на культуру.

 • Сталь: шрот, соняшник, соя (абразивні продукти). Сталлю зазвичай захищають основний корпус самопливів, норій, ланцюгових транспортерів.
 • Поліуретан: кукурудза, ячмінь, жито, пшениця, рис і просо (для інтенсивної експлуатації). Поліуретанове футерування підходить для будь-якого типу обладнання.
 • Поліетилен: підійде для будь-яких зернових культур із невеликою кількістю циклів завантаження-вивантаження. Бюджетний варіант футерування, часто використовується невеликими фермерськими та лінійними елеваторами. В основному ним футерують ланцюгові транспортери та норії.
Футеровка самотека полиуретаном
Футеровка сталью дна цепного транспортера
Футеровка полиуретаном армованим (нории и самотечное обрудование)
Футеровка капролоном дня цепного транспортера
Футеровка полиуретаном дна цепного транспортера
Футеровка полиуретаном армованим (нории и самотечное обрудование)
Футеровка самотека полиуретаном
Футеровка сталью дна цепного транспортера
Футеровка полиуретаном армованим (нории и самотечное обрудование)
Футеровка капролоном дня цепного транспортера
Футеровка полиуретаном дна цепного транспортера
Футеровка полиуретаном армованим (нории и самотечное обрудование)

 

Технологія футерування

Кожна ділянка елеваторного обладнання, що футерується, вимагає індивідуального підходу. У більшості випадків листовий матеріал футерування можна прикріпити тільки на болти, для деяких деталей можливе нанесення – напилення поліуретаном. Залежно від інтенсивності експлуатації, продуктивності, культур, із якими працює елеватор, і частин обладнання, які підлягають футеруванню, приймається рішення про вид і спосіб футерування.

 

Поради досвідченого елеваторника:

 1. При виборі сталі для футерування обладнання звертайте увагу на стійкість до абразивного стирання. Наприклад, деякі закордонні марки можуть забезпечити 450 одиниць твердості по Брінеллю (порівняно з вітчизняними марками сталі, які здатні забезпечити тільки 400) – такий матеріал зробить ваше обладнання більш стійким до появи вм’ятин і значно продовжить термін його служби.
 2. Щоб визначити якість поліуретану, який пропонують для футерування вашого обладнання, просто пошкрябайте його: на якісному поліуретані сліду не залишиться, а на неякісному може зійти навіть стружка.
 3. Враховуйте також, що зносостійкість поліуретану залежить і від його твердості. Чим твердіший поліуретан, тим менше його зносостійкість, і навпаки. Однак також потрібно враховувати, на яких ділянках ви збираєтеся встановлювати цей матеріал:
  • Для прямих ділянок краще вибирати більш жорсткий поліуретан (із показником твердості 90 одиниць) – він не буде гальмувати рух зерна.
  • На поворотних ділянках потрібно ставити поліуретан м’якше: удар зерна буде гаситися, і ділянки будуть менше стиратися.
 4. Доцільно купувати у виробників вже футероване елеваторне обладнання – вони знають його специфіку і «захистять» необхідні ділянки матеріалами перевірених брендів.

 

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

 1. NEW Із пункту А до пункту Б (читати статтю).
 2. Вибір норії: аби економія не стала фатальною (читати статтю).
 3. Вибір норії: на що звернути увагу (читати статтю).

Немає часу читати? Залиште E-mail:

Прокрутити до верху

Натисніть «Подобається», щоб читати
KMZ Industries у Facebook