Викиди з зерносушарки | KMZ Industries

Викиди з зерносушарки

Джерел забруднення на елеваторі чимало: серед них і точки вивантаження автотранспорту, і очисне обладнання. Одне з найбільших – зерносушарка. Екологічне законодавство розглядає це обладнання як організоване стаціонарне джерело викидів. На його експлуатацію елеватору потрібен спеціальний дозвіл.

 • Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами зобов’язані отримувати всі елеватори, які планують експлуатувати зерносушарки.
 • Отримати його можна в Департаменті екології та природних ресурсів своєї облдержадміністрації.
 • У ньому згідно з нормативами встановлять гранично допустимі викиди в мг/м³ або г/с для вашого елеватора.
 • Щоб отримати Дозвіл потрібно розрахунковим методом відповідно до законодавчо затвердженої інструкції провести інвентаризацію викидів та їхніх джерел і розробити документи, що обґрунтовують обсяги викидів.
 • Дозвіл видається держорганом безкоштовно протягом 30 днів від дати надходження заяви.
 • Після отримання Дозволу обладнання можна запускати. При цьому слід провести реальні вимірювання силами власної акредитованій або залученої незалежної лабораторії.
 • Показники треба занести до Протоколу запуску. Цей документ в ході найближчої перевірки має право запросити у вас інспектор Державної екологічної інспекції України.
 • У разі модернізації експлуатованої зерносушарки процедуру отримання Дозволу необхідно пройти повторно.
 • Якщо елеватор купує нову зерносушарку (зерносушарки), слід оформити Додаток до Дозволу. Процедура отримання якого аналогічна отриманню самого Дозволу.
экология Выбросы зерносушилки без аспирации
экология Выбросы зерносушилки без аспирации
Экология Выбросы зерносушилки Без аспирации
экология_Выбросы зерносушилки без аспирации
экология Выбросы зерносушилки без аспирации
экология Выбросы зерносушилки без аспирации
Экология Выбросы зерносушилки Без аспирации
экология_Выбросы зерносушилки без аспирации

До якої групи належить елеватор?

З погляду законодавства, підприємства, які мають джерела викидів, поділяються на 3 групи. Належність до групи визначається законодавчо встановленими граничними значеннями викидів (тонн/рік).

Невеликі фермерські елеватори, як правило, належать до 3-ї, найбільш безпечної групи.  Термін дії Дозволу для неї необмежений. Середні та великі елеватори, які найчастіше підпадають під умови 2-ї груп. Дозвіл отримують на 10 років і ставляться на держоблік.

Крім того, законодавством визначений список виробництв та технологічного обладнання, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи. Підприємства, які експлуатують таке обладнання, належать до 1-ї, найбільш «серйозної», групи. Такі підприємства ставляться на держоблік. Жодна з позицій елеваторного обладнання до цього списку не потрапила, тому до 1-й групи елеватори не відносять.

 

Поради досвідченого елеваторника

 1. Отримання Дозволу – процес досить складний і, як правило, потребує немало часу – від 6 місяців до року. Часто елеватори залучають спеціалізовані організації для проходження всієї необхідної процедури.
 2. Незалежно від того, займаєтеся ви отриманням дозволу самостійно чи звертаєтеся за допомогою до сторонніх компаній, – до підготовки необхідних для отримання Дозволу документів слід підійти серйозно. Відповідальність за якість документів та коректність Дозволу розтягується на весь термін його дії. Це в подальшому впливає на виконання поточного виробничого контролю, нарахування та сплату податків за викиди, результати перевірки інспекції тощо.
 3. При виборі зерносушарки особливу увагу зверніть на наявність та ефективність аспірації – вона захистить вас не лише від пилу, а й від штрафів контролюючих органів.
 4. Бути соціально відповідальним в плані екології – зараз у тренді

 

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

 1. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
 2. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
 3. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
 4. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
 5. Сушарки KMZ запрацювали на трісці (читати статтю).

Автор – Костянтин Дяченко, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

Потрібна повна інформація про нашу продукцію? Залиште email і ми відправимо вам наш каталог:

Прокрутити до верху