Зберігання складових частин елеваторного обладнання перед монтажем
27.12.2019
Ви – щасливий власник майбутнього елеватора. Не поскупилися на «геодезію», обрали вигідне розташування й навіть підібрали обладнання з урахуванням усіх необхідних факторів роботи об’єкту. Деталі та вузли обладнання доставлені виробником і вже чекають на якісний монтаж. Ніби все зроблено правильно – тепер можна і розслабитися… Але ж ні.
На цьому етапі на обладнання теж «чатує небезпека». Неправильне його зберігання до монтажу, навіть протягом короткого часу, може суттєво зіпсувати картину вашого ідеального зерносховища. Тож, аби цього не трапилося, знайомимо вас із правилами зберігання елеваторного обладнання в деталях.
Основні правила зберігання складових частин елеваторного обладнання
- Під час прийому складових частин обладнання потрібно перевірити, чи не потрапила волога всередину транспортної упаковки і чи немає конденсування вологи між оцинкованими листами. Потрапляння вологи (у тому числі конденсату) на оцинковані деталі та вузли обладнання, що зберігаються в транспортній тарі, може призвести до утворення білої іржі на оцинкованих поверхнях!
- Якщо волога потрапила в упаковку або ж між листами утворився конденсат, необхідно:
- відкрити упаковку,
- роз’єднати, витерти листи та висушити їхню поверхню (обидві сторони),
- обробити легким нафтопродуктом (масло веретенне, швейне, приборне, вазелінове, сепараторне, велосит тощо) та
- знов упакувати.
- Якщо листи будуть змонтовані протягом 10 днів із моменту доставки обладнання, необхідно зберігати їх в транспортних контейнерах та/або упаковці достатньо високо над поверхнею землі. Це дозволить забезпечити циркуляцію повітря під упаковкою та запобігти потраплянню води в неї.
Щоб дощові осади не потрапляли всередину упаковки, обладнання треба розмістити під навісом або укрити його брезентом. При цьому повинна зберігатися циркуляція повітря між огорнутими краями та землею.
Для укриття виробів не можна використовувати полімерні матеріали! - Якщо листи НЕ будуть змонтовані протягом 10 днів з моменту доставки обладнання, необхідно забезпечити зберігання оцинкованих деталей та вузлів силосу виключно всередині сухого закритого провітрюваного приміщення, із застосуванням методів, описаних нижче. При цьому попередньо необхідно зняти та видалити всю полімерну упаковку з пакувальних місць. При такому тривалому зберіганні (більше 10 днів) необхідно щоденно перевіряти упаковки на наявність вологи між листами.
- Зберігання у транспортній тарі більше 6 місяців, навіть всередині приміщення, не рекомендується!
Метод зберігання пачок оцинкованих листів, який допоможе звести до мінімуму присутність вологи
- Пачки листів даху, днища можуть зберігатися похило. Вони повинні бути надійно закріплені.
- Можна також перевернути листи даху, днища, корпусу випуклою стороною догори.
- Пачки листів корпусу можуть стояти на кромках. Вони повинні бути закріплені таким чином, щоб вони не змогли впасти та призвести до травмування.
- Перемістіть пачку із вологими листами в приміщення для тимчасового зберігання, обов’язково сухе та провітрюване.
- Приготуйте однакові дерев’яні рейки. Рекомендовані розміри: довжина – близько 1250 мм, ширина – 50 мм, висота – більше 20 мм. Кількість рейок повинна перевищувати кількість листів в 4-5 разів.
- Поступово, один за одним, ганчіркою ретельно протріть листи від вологи (обидві сторони) і викладіть в стоси на дерев’яні рейки, як вказано на схемі:
Це дозволить вам досягти максимального провітрювання та зупинить процес корозії металу.
І остання рекомендація. Будьте уважні й чітко дотримуйтеся правил зберігання. А в разі виявлення вологи чи корозії під час прийомки обладнання – паралельно із застосуванням озвучених вище запобіжних заходів повідомте про проблему виробнику. Адже пошкодження обладнання внаслідок неналежного зберігання може стати підставою для відмови у наданні гарантії на нього. Бережіть свої інвестиції!
Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:
- Проектування елеватора (читати статтю).
- Монтаж елеватора: в топі послуг, на яких не можна економити (читати статтю).
Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)