Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Проектування елеватора

10.07.2019

Основоположним етапом будівництва нового елеватора є проектування. А його якість буде безпосередньо впливати на ефективність виробничої експлуатації вашого майбутнього зерносховища. Із чого почати, що обов’язково врахувати і як поетапно виглядає ідеальне проектування.

  1. Перший етап – техніко-економічний розрахунок для невеликого зерносховища і техніко-економічне обґрунтування – для великого елеваторного комплексу. Простіше кажучи, бізнес-план. На жаль, цим пунктом часто нехтують, особливо ті, хто будує своє перше зерносховище. Не забувайте:  елеватор – це об’єкт комерційної нерухомості, і для власника в першу чергу важлива окупність його інвестицій.
  2. Після створення бізнес-плану розробляється базова концепція елеватора, основною складовою якої є технологія – будь-яке будівництво має ґрунтуватися саме на майбутніх технологічних процесах. Прописуються необхідні потужності зберігання, транспортного обладнання, сушіння, сепараторів та ін., кількість маршрутів, завальних ям, багатокультурність елеватора, скільки повинно працювати паралельних маршрутів, планується залізничне або автовідвантаження та багато ін. Розробка технології – живий процес, і цілком нормально, що в ході проектування вона може коригуватися, уточнюватися і доповнюватися.
  3. Далі необхідно визначитися із місцем. Перед тим як оформити земельну ділянку для будівництва зерносховища, грамотний власник майбутнього елеватора обов’язково проведе інженерні та геологічні вишукування, щоб визначити наявність і віддаленість комунікацій (газ, вода, каналізація, електрика), а головне – особливості ґрунту. Без «геології», на якій часто намагаються зекономити, на вигляд приваблива ділянка може піднести сюрприз у вигляді, наприклад, пучинистих ґрунтів і в майбутньому звести нанівець всі будівництво або призвести до проектування і будівництва недостатньо міцного фундаменту – потенційної причини руйнування силосів.
  4. Після того як провели вишукування і визначилися з місцем будівництва, в регіональних органах містобудування та архітектури потрібно отримати «Містобудівні умови та обмеження». Розробляються вони на основі містобудівного розрахунку, який готує проектна організація. На якому етапі підключати проектну організацію, вирішувати вам. Але чим раніше це буде зроблено (в ідеалі – ще на етапі інженерно-геологічних вишукувань), тим менше помилок буде допущено.
  5. Від класу наслідків, до якого належить ваш об’єкт (значні, середні і незначні), залежить, наскільки складним буде шлях отримання Дозволу на будівництво та введення об’єкта в експлуатацію. Як тільки ви отримали такий дозвіл, можна починати будівництво.

 Поради досвідченого елеваторника:

  1. Ще до початку основного будівництва ви можете отримати Дозвіл на виконання підготовчих робіт – коли, наприклад, основний проект ще проходить експертизу – і вже починати розчищати майданчик, огороджувати ділянку парканом, встановлювати крани. Адже чим швидше завершиться будівництво і об’єкт буде введено в експлуатацію – тим швидше окупляться ваші інвестиції.
  2. Купувати елеваторне обладнання краще, коли повністю затверджений проект. Оскільки до затвердження, в процесі розробки, в технологію часто вносяться зміни, і вже придбане обладнання доводиться перебудовувати з їх урахуванням. 

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Як зекономити на проектуванні та монтажі елеватора? (читати статтю).
  2. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  3. Який елеватор вам потрібен? Короткий тест із відповідями (читати статтю).
  4. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  5. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  6. Елеватор як додатковий спосіб заробітку (читати статтю).
  7. Будуємо елеватор: як вибрати оптимальну «банку» (читати статтю).
  8. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
  9. Що відбувається в силосі? Знати, щоб захистити (читати статтю).
  10. Автоматизація та централізація технологій – перспективи елеваторної галузі України (читати статтю).
  11. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
  12. Автоматизуй або… (читати статтю).
  13. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
  14. Ера діджиталізації (читати статтю).
  15. Багаторівнева діджиталізація (читати статтю).
  16. Із пункту А до пункту Б (читати статтю).
  17. Вибір норії: аби економія не стала фатальною (читати статтю).
  18. Вибір норії: на що звернути увагу (читати статтю).
  19. Обираємо норії: список дієвих порад (читати статтю).
  20. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  21. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  22. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).

Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: