10.03.2023
Нещодавно на кордоні з Румунією розпочав роботу новий перевантажувальний термінал, який належить провідному гравцю зернового ринку – компанії Alebor Group. В так званому сухому порту встановлене обладнання виробництва KMZ Industries.
Зважаючи на ситуацію з морськими портами і гостру необхідність диверсифікації експортних шляхів, Alebor Group прийняла рішення виходити на сухопутні кордони та будувати зерновий комплекс — «Вадул-Сіретський термінал», ВСТ.
Рішення було стратегічним: заради створення цілком нового для компанії напрямку тут навіть вирішити пропустити сезон на інших об’єктах Групи – аби мати можливість інвестувати в будівництво власні кошти.
Все встановлене на ВСТ обладнання – повністю від українських виробників.
KMZ Industries виготовила та поставила для терміналу:
Загальна довжина транспортного маршруту складає 730 метрів.
Як розповів в інтерв’ю сайту Elevatorist.com генеральний директор елеваторного напрямку Alebor Group Олексій Цуркан, в цілому обладнання від KMZ Industries та від європейських виробників було майже однаковим у фінансовому плані, але з KMZ Industries Група співпрацює давно, добре знають ці силоси та конвеєри, їхню якість, тож особливих вагань не було.
Керівник також відзначив, що терміни будівництва першої черги зернового терміналу для Alebor Group було найпріоритетнішою задачею і попри стислі терміни постачальник не підвів – обладнання поставили без затримок.
Будівництво першої черги на 30 тис. т зберігання розпочалося 27 липня, а вже 27 жовтня на майданчик прибув перший румунський потяг для перевалки зерна і відправки в порт Констанца. Зараз перевантаження роблять за 12 год (32 вагони із загальним нетто 1,6 тис. т). Коли побудують другу точку завантаження, скоротять час удвічі.
Генеральний директор елеваторного напрямку Alebor Group певен — ці інвестиції у будівництво ВСТ для компанії були виправданими, адже наразі у Групі з прибутком працює тільки цей новий термінал. «Цей напрямок буде дуже затребуваним навіть за умов відкритої води та працюючих чорноморських портів», — переконаний фахівець.
Нагадаємо, із KMZ Industries Група працює з 2007 року, обладнання виробника встановлене на всіх чотирьох елеваторах Alebor Group. Напередодні війни там було розміщене ще одне замовлення – на 60 тис. т для будівництва на «Вороновицькому ХПП».
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В